Кога махнахте нощното хранене?

  • 5 006
  • 48
Кога махнахте нощното хранене? Ние сме на 1 месец, бебчо се роди 2200, сега е 3200, та се чудя дали да махна храненето в 12 часа.
Виж целия пост
# 1
ти недей да махаш нищо. бебчо когато е готов ако иска ще си го махне. Peace

ние още се храним 2-3 пъти през нощта.  Wink
Виж целия пост
# 2
Преди да се роди бебка, имах някакви фантазии за махане на нощното хранене (явно доста невежа съм си била)  Mr. Green, но тъй като я кърмя на поискване, не смятам да го правя по мое желание. Ако тя се откаже - ок Laughing, ама не. Стига и ти да искаш да кърмиш още достатъчно за бебчето време, няма смисъл да пропускате нощното хранене. Прочети разни неща в Библиотеката по тази тема.
Виж целия пост
# 3
Божидара е на два месеца и от средата на втория месец махнах нощното хранене.Тя от началото на втория месец се храни през четири часа.При всяко бебе е различно,но две нощи ми се буди дадох вода-тя не реагира остро и си заспа и така се разделихме с нощното хранене.
Виж целия пост
# 4
Не съм го махала,защото бебката не иска да си го махне  Peace

kerry ТИ ТАКА И НЕ СЕ ВКЛЮЧИ ДА КАЖЕШ КАКВО РЕШИ ЗА ДОМАТЕНИЯ СОК   Sunglasses newsm78
Виж целия пост
# 5
Не съм го махала до ден днешен Simple SmileКогато иска си хапва..дори доста пъти не помня кърмила ли съм го или не (спинка до мен) Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Стомахчето на бебето ти в момента е голямо колко орех!
Изсуканата кърма се преработва и усвоява напълно за 40-50мин след хранене!
9 месеца в корема ти бебето е получавало денонощно храна, за да расте и да се развива пълноценно!
А сега помисли как да изсуче толкова много млако а и да го задържи за дълго, за да не гладува цяла нощ или няколко часа?
Фактически бебе което се храни през 2-3 часа е сито един час, а после стомахчето почива (така нужната според БГ-педиатрите почивка) и гладува!
Моят съвет е не спирай нощното кърмене особено в първите месеци! То е много важно за бебето и за теб самата. Така ще си убедена че детето ти получава достатъчно количество мляко, защото неговата задача сега е само да расте! А и ще стимулираш гърдите си прекрасно ако кърмиш поне 2 пъти нощем, тъй като пролактина (хормона отговарящ за млякото) е в най-високи нива между 3 и 8ч сутрин.
Виж целия пост
# 7
Ами не знам кое кърмене да нарека нощно, но някъде наоколо 3-3.5 месеца беба запона да издържа по 6 часа през нощта без хранене. Нищо не съм правила, детето просто спря да се буди. Но голямата промяна настъпи преди около месец, когато спря да се буди и за още едно нощно хранене и започна да спи по 10 часа и да прави около 11-12 часа пауза между първото и последното кърмене. Пак без моя намеса.
Виж целия пост
# 8
Vjara,завиждам ти-благородно,разбира се!Моята щерка е на почти 10 месеца и никога не е спирала да суче през нощта!Не съм си и помисляла да я ограничавам и да въвеждам режим.След като се буди,значи има причина.
Виж целия пост
# 9
И аз не съм премахвала нощното хранене - когато Криска стана на месец - сама спря да се буди в 12ч - и спеше по 6 часа. Постепенно увеличи съня - 8 часа.
Сега, може би заради жегите, започна отново да се буди през ноща - и аз си я кърмя - не давам вода...
Не мисля да променям нещата - детето само си създаде режим и аз ще го спазвам  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз успях да парирам едната нощно хранене, като го обръщам по корем и той заспива! Открих това случайно и явно не е бил гладен толкова по това време / 12,30-01 ч. / щом заспива!
Виж целия пост
# 11
Все още не съм го премахнала нощното хранене. Надявам се сам да се откаже. Mr. Green  Надеждата крепяла будалата.  Laughing
Виж целия пост
# 12
Не съм го махала, то се "махна само". Когато стана на около 2 месеца една нощ проспа от 21 до 6.30 сутринта. В първия момент, като се събудих се уплаших, но се оказа, че моята бебка си спи сладко, сладко hahaha. И така до ден днешен, само че вече спи до към 7-7.30.
Виж целия пост
# 13
На година и два месеца, но на година и осем се разболя сериозно и пак започна да си суче нощем.Сега имаме едно ранно сутрешно  към 5 и нещо-6 часа.
Виж целия пост
# 14
Не съм го махала до ден днешен Simple SmileКогато иска си хапва..дори доста пъти не помня кърмила ли съм го или не (спинка до мен) Mr. Green

И, при нас е така! Недей да го мъчиш детето - щом иска да цока, занчи има нужда!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия