Уж нямах проблеми, а почна да ми докривява......

  • 2 186
  • 31
Може би някои от вас знаят, че вече яхнах работното ежедневие и то на нова работа след майчинството. НЯмам проблеми с адаптацията, бързо възприех нещата, но-почна да ми докривява сутрин адски за дребчо.
Като дойде време да тръгвам и да го оставям на гледачката-чак сълзички ми изскчат. Гледа го перфектно, жената, нахранен е, наспан, забавляват се, росува му, възприема я. НЕ си следя ГСМ- а час по час и не им звъня нон стоп.
Обаче от 2 сутрини ми е адски криво. Пускам си Мп-3 плейъра по пътя на макс, за да не ми текнат сълзите.
Кажете как да се справя? Sad Embarassed
Виж целия пост
# 1
Нормално е да ти е мъчно.
Ще го превъзмогнеш, нали все пак и на него му е добре с нея.
Ами ако е на ясла, ще ти е още по терсене, май.
Пускай музиката на Мах и така.
Аааа и честита нова работа.  bouquet
Виж целия пост
# 2
И на мен ми докривя, докато ти четях постинга  Cry Дано да ги пребориш тези си чувства някак си   bouquet съжалявам, че нямам идея как само исках да ти пожелая успех
Виж целия пост
# 3
О милата:(
И при мен е същото, всеки ден си мисля дали си заслужава да излизам.
Дали не биха се справили и без мен?
Незнам с какво да ти помогна, може би ако знаеш че не си само ти така ще ти е по лесно.
Виж целия пост
# 4
Ох, бебка е още на 6 месеца, а аз отсега изпитвам страх от първата голяма раздяла . Успокоявам се с това, че тези събития и чувствата от тях са съвсем естествени. Предполагам, че ще е същото като да загубиш нещо много ценно, но да знаеш, че е за кратко и после пак ще го намериш. Ето такива неща ми се въртят из главата.
Виж целия пост
# 5
Затова не харесвам бавачките  Crossing Arms, ако го видиш как се заиграва и е щастливо и остава с желание с други деца в детска градина ще ти е по-леко. Докато той плаче и се моли и на теб ще ти е криво. Алекс вече от година ходи на градина, но ако го води някой друг по-късно и ме види мен как излизам за работа пак плаче. И на мен ми се реве Sad.
Излизай без да те види сутрин, докато са в друга стая  smile3506 ...
Виж целия пост
# 6
Напълно те разбирам.  Hug Но има и по-лошо. Представи си да оставиш зад гърба си пищящо дете и цял ден да кънтят виковете му в ушите ти: "Мамооооо, мамооооо!"
Никоя майка не заслужава това!  Naughty
Виж целия пост
# 7
просто си поплачи
позволи си лукса да си тъжна... и нещата лека полека ще отминат
моята съседка спешно трябваше да се върне на работа - беше и доста трудно първия месец - та може би и втория, но после... сега е перфектна майка и служител
а аз съм една вманиечена майка, чието дете не може да я пусне до тоалетната Wink
има много предимства в това детето да не расте само с майка си - знаеш го - нека тези мисли ти помогнат поне малко
успех - чела съм твои постове - мисля, че ще се справиш
но не се лишавай от лукса да потъгуваш на свобода - ако трябва тръгни по-рано да си поплачеш, да си освободиш нервите - не се затваряй в теб!
Виж целия пост
# 8
 Ами то няма съвет, как да не ти е тъжно- просто след известно ереме, кото се прибереш в къщи и видиш как със светещи очички ти разкаже каква страхотна игра е научил днес с бавачката или на какво интересно място са ходили или специалната рисунка за мама, на която едва ли ще можеш да разпознаеш, кое точно е "мама", ще се убедиш, че си взела правилното решение, защото откъсването ви един от друг е много полезно и за двама ви - ще видиш. Ти също имаш нужда от нови контакти и нови "занимания". А на моменти пак ще си ти става мъчно- просто няма начин- все пак на цялата Земя има само един човек , който за него е "МАМА". То май още повече те натъжих- просто се разчувствах от думите ти!
Виж целия пост
# 9
Затова не харесвам бавачките  Crossing Arms, ако го видиш как се заиграва и е щастливо и остава с желание с други деца в детска градина ще ти е по-леко. Докато той плаче и се моли и на теб ще ти е криво. Алекс вече от година ходи на градина, но ако го води някой друг по-късно и ме види мен как излизам за работа пак плаче. И на мен ми се реве Sad.
Излизай без да те види сутрин, докато са в друга стая  smile3506 ...
Aма точно обратното бе, Ели, той вече си има СВОИ игри с НЕЯ. Разбираш ли?
Точно май от това ми докривява.....щастлив е, разбираш ли?
И аз си спомням, че до съвсем скоро е бил щастлив и с мене......
Виж целия пост
# 10
Ох, разбирам те, на мен от сега ми е криво, защото Мартин ЕВЕНТУАЛНО ще ходи на ясла от септември.
Но  catnadeen е права, постепенно нещата ще влязат в релси, все пак социализацията на децата ни, пък и нашето собствено
навлизане отново в света на големите  Mr. Green е неизбежно. Вечер като се прибереш, си го гушкай, гушкай, гушкай - за компенсация. Сигурна съм, че така правиш и без да ти казвам, де.

ПП Между другото, онзи ден те мернах с периферното зрение пред Sofia Mall - срам ме беше да ти се обадя  Embarassed newsm78, ама искам да ти кажа, че определено си в много добра форма  Peace
Виж целия пост
# 11
Мила, в абсолютно същата ситуация съм - на нова работа и дечко на ясла, да ти кажа аз не се тормозя, защото когато се върна се радвам толкова пълноценно на малкото диване и тя ме чака с радст, а като бяхме по цял ден заедно чак ни писваше една от друга. Сега нямаме време да си се нарадваме, а и аз съм по-удовлетворена от себе си, че се реализирам и професионално. По-ведра съм някак.......

Спокойно, аз всяка сутрин, като я оставям в яслата си мисля за хилядите жени, които правят точно същото и изпитват същите чувства и ми става по-леко на душата Grinning
Виж целия пост
# 12
Затова не харесвам бавачките  Crossing Arms, ако го видиш как се заиграва и е щастливо и остава с желание с други деца в детска градина ще ти е по-леко. Докато той плаче и се моли и на теб ще ти е криво. Алекс вече от година ходи на градина, но ако го води някой друг по-късно и ме види мен как излизам за работа пак плаче. И на мен ми се реве Sad.
Излизай без да те види сутрин, докато са в друга стая  smile3506 ...
Aма точно обратното бе, Ели, той вече си има СВОИ игри с НЕЯ. Разбираш ли?
Точно май от това ми докривява.....щастлив е, разбираш ли?
И аз си спомням, че до съвсем скоро е бил щастлив и с мене......
Е, недей така, ами ако не я харесваше?! Тогава какво щеше да ти е душата?!Аз ги познавам и двата варианта. Как ще реагираш, ако сутрин ти казва, даже без да реве, ами едно такова, сякаш е събрал мъката на целия свят в очите си: Не искам с нея МАМО-о-о, моля те, моля те, моля те!!! И направи оная тъжна устичка- нали я знаете всички.
Виж целия пост
# 13
Ох, разбирам те, на мен от сега ми е криво, защото Мартин ЕВЕНТУАЛНО ще ходи на ясла от септември.
Но  catnadeen е права, постепенно нещата ще влязат в релси, все пак социализацията на децата ни, пък и нашето собствено
навлизане отново в света на големите  Mr. Green е неизбежно. Вечер като се прибереш, си го гушкай, гушкай, гушкай - за компенсация. Сигурна съм, че така правиш и без да ти казвам, де.

ПП Между другото, онзи ден те мернах с периферното зрение пред Sofia Mall - срам ме беше да ти се обадя  Embarassed newsm78, ама искам да ти кажа, че определено си в много добра форма  Peace

тенкю, заслабнах доста, откакто ходя на бачкане.
Трябвало е да ми се обадиш. Hug
Виж целия пост
# 14
Милата  Hug Hug Hug
Като четох постинга ти чак физически усетих нещата, които те вълнуват. Баткото ни е вече на 9 години, а малкия на 4 и половина.
Повярвай ми и с двамата съм се чувствала така.
Големия ходеше на ясла за кратко и после на градина - ревеше докато стана 3 група.
Малкия прескочи яслата - беше си с бавачка в къщи. Знаех че е щастлив, че тя се грижи добре за него и въпреки това ми е било много мъчно.
Периода е много труден, никога няма да се чувстваш както преди, но постепенно нещата ще се наместят и детето ще привикне повече с жената и ти с работата и раздялата с него сутрин.
Тогава ще остане само трепетното очакване да се прибереш след работа и да получиш мечешка прегръдка и мазна целувка.

Честита работа   bouquet  bouquet  bouquet
И пак споделяй от време на време как върви. С малкия ми беше къде,къде по-лесно защото имах с кой да си споделям.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия