Перете ли в пералнята дрехи, на които е указано, че са за химическо чистене?

  • 9 333
  • 33

 Имам едно сако, което е джинсово и не е прано все още. Като щях да го пъхам в пералнята забелязах, че на етикета пише да не се пере в пералня или на ръка, а само на химическо чистене. Е, да, ама аз си го искам изпрано това сако и нямам време да ходя да го нося на химическо чистене  Crossing Arms

Помислих си, че след като мога да изпера джинси в пералня, защо да не мога да си изпера и джинсовото сако  Thinking

Сега се върти в пералнята, ама ми е свито как ли ще излезе и дали ще става за носене след прането?  Thinking
Виж целия пост
# 1
Пера си ги без проблем Mr. Green И аз съм на твоята позиция "след като мога да изпера джинси в пералня, защо да не мога да си изпера и джинсовото сако " Joy Peace
Виж целия пост
# 2
Да, редовно си пера, не съм имала проблем до сега. Обаче само с хладка вода съм пробвала.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че няма да има проблем.  Wink прането в пералнята.
пп: пиши после как е Laughing
Виж целия пост
# 4
ОК, след около 30 минути ще имам резултат, а може би и чак след като изсъхне.....  Crazy

Аз пуснах прането на 40 градуса. Добре ли е това? То си е хладка вода все едно...

И да си призная какво направих онзи ден- купих си бял килим от ТСМ. Страхотен! Но познайте колко дълго може да стои този килим в къща (не апартамент), с дете и куче..Ще ви спестя размислите- точно един час  Crazy

Та по същият начин си изпрах и килима, който е 100% памук в пералнята, въпреки, че пишеше, че не се пере в пералня, а само на химическо чистене (ама аз 3 пъти седмично ли да го нося на хим. чистене?  Crossing Arms)

И от 1.40/2.00м, килима стана 1.30/ 1.90 след прането (ама на 50 градуса  Embarassed ) Тоест с по 10 см се смали килима. И мъжът ми ме бъзика, че след едно от поредните пранета, този килим ще стане като килимче с размер точно за пред вратата  hahaha
Виж целия пост
# 5
Аз пера всичко в пералнята и досега не съм имала проблеми .  Peace
Виж целия пост
# 6
ОК, след около 30 минути ще имам резултат, а може би и чак след като изсъхне.....  Crazy

Аз пуснах прането на 40 градуса. Добре ли е това? То си е хладка вода все едно...

И да си призная какво направих онзи ден- купих си бял килим от ТСМ. Страхотен! Но познайте колко дълго може да стои този килим в къща (не апартамент), с дете и куче..Ще ви спестя размислите- точно един час  Crazy

Та по същият начин си изпрах и килима, който е 100% памук в пералнята, въпреки, че пишеше, че не се пере в пералня, а само на химическо чистене (ама аз 3 пъти седмично ли да го нося на хим. чистене?  Crossing Arms)

И от 1.40/2.00м, килима стана 1.30/ 1.90 след прането (ама на 50 градуса  Embarassed ) Тоест с по 10 см се смали килима. И мъжът ми ме бъзика, че след едно от поредните пранета, този килим ще стане като килимче с размер точно за пред вратата  hahaha
Хехе, преди това ще става за легло на кучето   Mr. Green Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 7
ОК, след около 30 минути ще имам резултат, а може би и чак след като изсъхне.....  Crazy

Аз пуснах прането на 40 градуса. Добре ли е това? То си е хладка вода все едно...

И да си призная какво направих онзи ден- купих си бял килим от ТСМ. Страхотен! Но познайте колко дълго може да стои този килим в къща (не апартамент), с дете и куче..Ще ви спестя размислите- точно един час  Crazy

Та по същият начин си изпрах и килима, който е 100% памук в пералнята, въпреки, че пишеше, че не се пере в пералня, а само на химическо чистене (ама аз 3 пъти седмично ли да го нося на хим. чистене?  Crossing Arms)

И от 1.40/2.00м, килима стана 1.30/ 1.90 след прането (ама на 50 градуса  Embarassed ) Тоест с по 10 см се смали килима. И мъжът ми ме бъзика, че след едно от поредните пранета, този килим ще стане като килимче с размер точно за пред вратата  hahaha
Хехе, преди това ще става за легло на кучето   Mr. Green Laughing Mr. Green

 Embarassed Има таква работа  Embarassed

Аз и друг път съм пускала теми с питанки за прането си. Я ще го боядисам, я ще го пусна на неправилни градуси, я нещо друго  ooooh!
Виж целия пост
# 8
По темата за прането, добре че преди 2 години, когато си купувахме пералнята към нея имаше една книжка с подробно упътване, и за всяка програма какво пране може да се слага, колко време пере, на какви градуси, на какви обороти центруфужи и т.н. Добре, че я има нея, че иначе и аз щях да съм редовна по тия питанки Laughing
Виж целия пост
# 9
По темата за прането, добре че преди 2 години, когато си купувахме пералнята към нея имаше една книжка с подробно упътване, и за всяка програма какво пране може да се слага, колко време пере, на какви градуси и т.н. Добре, че я има нея, че иначе и аз щях да съм редовна по тия питанки Laughing

Ама това го знам и аз, но то не ми пречи да правя грешки. И то не една и две  ooooh!
Виж целия пост
# 10
По темата за прането, добре че преди 2 години, когато си купувахме пералнята към нея имаше една книжка с подробно упътване, и за всяка програма какво пране може да се слага, колко време пере, на какви градуси и т.н. Добре, че я има нея, че иначе и аз щях да съм редовна по тия питанки Laughing

Ама това го знам и аз, но то не ми пречи да правя грешки. И то не една и две  ooooh!
Хехе, значи съм герой, грешки не съм правила. Ама да не се хваля много, че знам ли какво ще стане при следващото пускане на пералнята Embarassed
Виж целия пост
# 11
всичко пъхам в пералня(е, без разни официални сака), но на 30 градуса. и суша на закачалка. ако давам на химическо всичко, което пише, ще се разоря.

а ти как успя да напъхаш килим в пералнята newsm78
Виж целия пост
# 12
Не, каквото си е за хмическо - отива там. Веднъж така си изпрах едно яке и после можех да го закопчея само, ако гърдите ми са извън него  Laughing
Виж целия пост
# 13
всичко пъхам в пералня(е, без разни официални сака), но на 30 градуса. и суша на закачалка. ако давам на химическо всичко, което пише, ще се разоря.

а ти как успя да напъхаш килим в пералнята newsm78

Ами той памучен бе. Един такъв мек. Даже по инерция казвам"изпрах одеалото"  hahaha
Виж целия пост
# 14
С няколко дрешлета съм се престрашавала и да ти кажа - нищо им няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия