Закриват София Ленд???

  • 9 600
  • 175
Чух новина на ухо, че ще закриват София Ленд на 15.10., но не за сезона, а завинаги  Sad
Някой да знае нещо и да има повече инфо?
Виж целия пост
# 1
Отдавна го знам, банките кредиторки са продали терена и ще се строят...жилищни сгради...Тъжно, в събота ще водим Димана....за първо и последно....
Виж целия пост
# 2
Отдавна го знам, банките кредиторки са продали терена и ще се строят...жилищни сгради...Тъжно, в събота ще водим Димана....за първо и последно....
Това е УЖАСНООООООООООООО>Едно хубаво място да има и те сега ще го сравнят със земята?Не го разбирам това - честно  Sad
Виж целия пост
# 3
Тази вест съм я пропуснала, но не ме учудва.
Направо от самото начало стана ясно че няма да могат да покрият разходите за изграждането му.
Освен като за последно да заведа Теди-то, но то като за неговата възраст няма много атракции.
И онзи район ще стане сграда до сграда. Жалко.
Беше хубаво.
Виж целия пост
# 4
Още преди да бъде открит бях чула, че ще го развалят.
Виж целия пост
# 5
Не съм ходила в София Ленд,ама толкова ли няма посещаемост,че за да се избиват пари трябва да се построи жилищна сграда?Толкова ли е скъпо и никой ли не ходи?
Жалко наистина,че ще го развалят. Cry
Виж целия пост
# 6
Лошо ми става вече от жилищни и офис сгради, нагъчкани една до друга.
Много ми е интересно..има ли въобще някаква цялостна концепция за архитектурата на София или мотото е "Колкото повече - толкова повече?"

Жалко, ако е вярно.

Толкова ли е скъпо и никой ли не ходи?

12 лв струва детският кът за детето и придружителя..колкото си искат време.
Има 5-6 съоръжения и на децата им писва след час-два...
За големи не знам как е.

Бяхме тази събота там, имаше си деца.
Виж целия пост
# 7
Може ли някой, който е ходил наскоро, да ми каже по колко са билетите? Praynig
Виж целия пост
# 8
Много гадно, те се уляха с тия згради..
Виж целия пост
# 9
Е-е-ех...едно хубаво забавление за деца и пораснали деца имаше в София, и него няма да го има Sad
Цените и работното време ги има в сайта на Ленда.
Виж целия пост
# 10
Цените и работното време ги има в сайта на Ленда.

Мерси, ориентирах се. Peace
Виж целия пост
# 11
Ееееех,колко жалко...Обичах да водя там Калина... Sad
Виж целия пост
# 12
О, колко жалко. Не за друго, ами Егмонт си прави годишната априлска среща там, традиция е, вече три срещи правим там април месец и е страхотно... Сега къде ще ходим? Не че няма къде да ходим, ами е тъжно, имам хубави спомени.
Виж целия пост
# 13
ееее, точно се натутках и щях да водя малкия Sad
кога се закрива, че да ес организираме по-бързо - тази събота и неделя ли е последната ни възможност?
Виж целия пост
# 14
15.10 го закриват.След 1 месец  Sad
И ние си организирахме акциите там  Cry
Виж целия пост
# 15
Абе я драснете едно писъмце на бат Бойко - може да помогне нещо в името на софийските (и несамо деца) Wink. Нали си Ви е кмет ... Ми то е срамота - готова работа да се разваля ...
Виж целия пост
# 16
Наистина е жалко.Тъй като отглеждам сина си сама /нямаме баби, не стои при бавачка/, си отдъхвах за малко като го оставя в някоя от детските стаи /там вече го познават и много му харесват какичките/ , седна с мъжа ми в някое от заведенията и се нахраня спокойно като бял човек. Сега може да се разчита само на  МОЛЛ-а.
Виж целия пост
# 17
Ужасно неприятно Confused
Виж целия пост
# 18
Абе я драснете едно писъмце на бат Бойко - може да помогне нещо в името на софийските (и несамо деца) Wink. Нали си Ви е кмет ... Ми то е срамота - готова работа да се разваля ...

И как става тоя номер при наличието на големи дължими суми към банки и неизпълнение на задълженията по кредити  Simple Smile Комунизма и всеобщата държавна собственост отдавна отпаднаха.

Жалко за парка. Жалко че се оказа губеща инвестиция. А уж говореха, че ще го разширяват...
Виж целия пост
# 19
Ние бяхме там миналата седмица.
Жалко за парка.
Виж целия пост
# 20
Миналия уикенд бяхме там и бях доста учудена от малкото хора - преди се носеха тълпи на всякъде, а сега беше едно пусто, пустооо.... И цените едни високи, високиии.... колкото пъти направя опит да оставя децата в детски кът, все има рожденни дни - не става. На последък аз седя на кафето, а те се мотаят на около. Не знаех, че ще го закриват, но и не се учудвам. Все пак, жалко!
Виж целия пост
# 21
Отдавна го знам, банките кредиторки са продали терена и ще се строят...жилищни сгради...Тъжно, в събота ще водим Димана....за първо и последно....

Сигурно ли е това и от къде го знаеш?
Виж целия пост
# 22
Много жалко наистина CryБеше много хубаво място Sad
Виж целия пост
# 23
в неделя ходихме за последно - пълно беше. виктория изкара почти 8 часа вътре с приятели - не знам други подробности освен за 14-те й поредни качвания на лодките, които се приземяват във водата...
на всички атракциони имаше опашки..

тъпо ще е да го затворят...
Виж целия пост
# 24
Някъде има ли официална информация или е просто така от ухо на ухо?
Виж целия пост
# 25
много, много тъжно за дечицата, че им взимат едно от малкото развлечения в големия град. остава сега и на патиланци да турят катанец...
сещам се да една песен
... всичко що е природа със асфалт ще залива
магистрали и централи, завод до завод,
всички дружно вървиме към научен възход...
вместо да направят още такива места, те ги затварят  #Cussing out
и ако настина е заради нови жилищни сгради  #2gunfire
Виж целия пост
# 26
ееееееееееее жалко така исках да се повозим с бебо като порасне примерно догодина, та и аз да намажа Crossing Arms
Виж целия пост
# 27
а аз водех малкия там, когато времето не ставаше за парк. Особено през седмицата си беше гот, нямаше много хора.
Виж целия пост
# 28
Еее това ме вкисна Sad Не че ходим кой знае колко често, но беше едно приятно място за забавление на дечурлига, баз аналог в БГ (като изключим аквапарковете по морто може би). Аман от нагъчкани жилищни сгради.То стана по- зле от панелните комплекси, продукт на социалистическо - комунистическия гении Tired
Виж целия пост
# 29
Отдавна го знам, банките кредиторки са продали терена и ще се строят...жилищни сгради...Тъжно, в събота ще водим Димана....за първо и последно....

Сигурно ли е това и от къде го знаеш?

Наш приятел е клоун там, официално са им го съобщили!
Виж целия пост
# 30
Да и наш познат работи там по подръжката на някои от атракционите.Търси си работа, защото ей така изведнъж се оказва след месец на улицата  Sad
Виж целия пост
# 31
Жалко. А уж беше най-големия атракционен парк на Балканите.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 32
Това вече е кофти новина Confused. Не сме ходили кой знае колко, но го правихме с удоволствие. Жалко за децата  Tired Да вземем да се организираме този уикенд като за последно ooooh!
Виж целия пост
# 33
  Да вземем да се организираме този уикенд като за последно ooooh!
Аз съм навита , за неделя става ли
Виж целия пост
# 34
  Да вземем да се организираме този уикенд като за последно ooooh!
Аз съм навита , за неделя става ли
Да  Hug, ние май още в събота ще се метнем  Hug
Има ли желаещи  newsm78
Виж целия пост
# 35
  Да вземем да се организираме този уикенд като за последно ooooh!
Аз съм навита , за неделя става ли

Става. Дано и времето е хубаво.
Виж целия пост
# 36
жалко....  Cry
Виж целия пост
# 37
може би в събота---
Виж целия пост
# 38
В събота най-вероятно ще работя , аз ще съм там в неделя
Виж целия пост
# 39
  Жалко, Димана отдавна врънкаше да пробваме и атракционите за възрастни, но аз съм зле с вестибуларния апарат и все й отказвах, сега вече е грехота, като повече няма да го има  Tired, ще трябва да отидем да се повози детето за последно на тях, уф ще се прежаля ама си знам какво ще последва Sick
Виж целия пост
# 40
Толкова съм шокирана от тази новина, че не знам какво да напиша. Ние живеем отсреща, там сме отраснали, защото просто няма къде другаде да се ходи, то и нормални детски площадки не останаха в Лозенец.
Много жалко!
Виж целия пост
# 41
Е много гадно, защооооооо?
Щом е така ще заведа и аз Ния, за втори и последен път. Confused Sad
Виж целия пост
# 42
Ха на бас,че го построиха за да го бутнат!
Виж целия пост
# 43
Ха на бас,че го построиха за да го бутнат!

Еееееее стига де, грозно е.
Да го построят за да го бутнат. Thinking
Виж целия пост
# 44
Ха на бас,че го построиха за да го бутнат!
Тони, за жалост не е смешно този път  Sad
Наистина е хубаво място ....скоро ще казваме ...беше  Tired
Виж целия пост
# 45
Ха на бас,че го построиха за да го бутнат!

Еееееее стига де, грозно е.
О,забравих,че живеем в "красива" действителност..
Виж целия пост
# 46
Лоша вест...сега ще остане само споменът. Confused
Виж целия пост
# 47
Ха на бас,че го построиха за да го бутнат!

Еееееее стига де, грозно е.
О,забравих,че живеем в "красива" действителност..

Красива не красива си е живата ддействителност, за съжаление е гадно за милите дечица, няма да има къде да се забавляват.

Я бързо среща на София ленд на съфорумките.
Виж целия пост
# 48
Отдавна го знам, банките кредиторки са продали терена и ще се строят...жилищни сгради...Тъжно, в събота ще водим Димана....за първо и последно....

Сигурно ли е това и от къде го знаеш?

Наш приятел е клоун там, официално са им го съобщили!

Клоун или Клоунеса...питам дали не е Зизи?

По въпроса, верно е истина- мъжът ми каза, че и той го знаел отдавна, от Берберянката в съседство, а те са си "дружки"...
Тъпо, айде верно в събота дружно там
Виж целия пост
# 49
Я бързо среща на София ленд на съфорумките.
Ами хайде де, аз от одеве си правя устата  Whistling
В събота нашето семейство ще е там  Hug
Виж целия пост
# 50
А, защо наляха толкова средства там, толкова пари и накрая да го разрушат. Меко казано е чудовищно. От това по-гениална мисъл и идея не съм чувала. То не стига, че няма детски площадки, ами нещо, което е строено с години ще го изравнят със земята. Къде е логиката, за да го правят незнам.
Виж целия пост
# 51
И аз съм склонна да повярвам, че го построиха, за да го бутнат. Спомням си, че имаше някакви скандали със земята, дадена от общината. Взета е на общински цени, мисля че даже беше заменена срещу панелени апартаменти, както го направи Юлия Берберян в съседство.... Е, как да не построиш десетина блока върху такава земя!!!!

Жалко наистина
Виж целия пост
# 52
АУУУ!!! А ние още не сме ходили там с мъжа ми:-(((Мислехме като попорасне детето още малко...
Е ще трябва да се разпишем няма как, другата седмица ще отидем!!!Задължително!!
Виж целия пост
# 53
аз като една мнителна гражданка подозирам една добре обмислена далавера-и в построяването и в бутането. Rolling Eyes toni сигурно е прав!
Виж целия пост
# 54
Ау, пропуснах го тоя София Ленд.
В младите си години имах чудесни
любовни изживявания на този терен.
После заминах за чужбина. Така и
не успях да вляза. Жалко. Обичам.
Виж целия пост
# 55
Не помня кои точно бяха собствениците на София ленд, но бяха свързани с Костов, земята бе получена по това време и наистина беше взета по схемата със замяна за панелни апартаменти на Юлия Берберян, т.е. на цени много под пазарните. Може би е имало условие някакво увеселителният парк да е такъв 5 години или повече... И сега са изтекли.
Цените там доста се бяха вдигнали - явно се опитват да изкарат някой лев за последно. През пролетта по мои спомени входът в Пипиландия беше 6 лева на дете и левче за възрастен, сега е 10 на дете и 2 за възрастен.
Колкото до големите инвестиции - ами не са чак толкова големи, всичките съоръжения могат да се продадат - и у нас, и в чужбина. Вътрешната част не е чак толкова скъпа, а и тя може да остане в центъра на бъдещия жилищен коплекс  - кафенета, ресторанти, магазини, защо не и детска градина. Разбира се, в момента само разсъждавам, нямам информация.
Виж целия пост
# 56
Много неприятно. Любимо място е на Дариа. Надявам се да не е истина или да е само временно.
Къде ще си водим децата иначе? Няма друго място, където да се забавляват. "Патиланци" въобще не ми харесва.
Виж целия пост
# 57
Много жалко.Всички мъничета толкова много харесват това място.Надявам се да не се случи.Малката ще бъде ужасно разочарована.А и аз също Weary
Виж целия пост
# 58
Аз пък не съм ходила изобщо Confused.
Дано да намеря време до 15 октомври да вляза да разгледам поне.

Обаче си мисля, че Toni е прав.
Сега се сетих нещо и смятам, че не ме лъже паметта - Лиорена беше споменала май за такава вероятност още преди година и кусур. Не знам по какъв повод беше темата, но завъртя към тази посока.
Виж целия пост
# 59
Ха на бас,че го построиха за да го бутнат!

Aaaa нищо чудно и така да е !!! То след някоя друга година нищо чудно да се  появи на пазара нов проспериращ и много доходен бинес  събаряне на сгради  hahaha!!!Строитените фирми ще се преквалифицират в малко по друга дейност но все печеливша ще да е !!! Joy
Виж целия пост
# 60
Жалко. Вики обича да ходим там, а Васето няма и да го види.
Виж целия пост
# 61
Сега чувам... Защо по дяволите?!?! smile3514 newsm45 smile3511 newsm61 smile3515 newsm11
Виж целия пост
# 62
От вчера се надявах да се е оказало просто слух. Нели толкова обича да ходи там.  Confused
Виж целия пост
# 63
Ооооо, колко жалко Sad Определено обичаме да ходим там от време на време! Ще заведе малкия там този уикенд да се "сбогуваме"...........
Виж целия пост
# 64
Ами след последния път повече няма да ходя. То бива цифромания ама чак пък толкова. Не се научиха, че се печели от оборот, а не от марж.
Виж целия пост
# 65
жалко,тамън на мъника започна да му е интересно тами те ще го закрия
винаги когато ходим има народ не ми се вярва да не е печелившо........
Виж целия пост
# 66
Това е супер тъпо Sad Беше едно от малкото места, на които обичаме да ходим, въпреки, че не го правим често заради парите. И все пак беше хубаво да знаеш, че дори срещу 24 лв можеш да изкараш няколко приятни и забавни часа с децата.

От друга страна много пъти съм си казвала, че си го заслужават заради необяснимо лошото си или безразлично отношение на служителите там...

И все пак - жалко!
Виж целия пост
# 67
Много жалко, стана ми мъчно Sad. Само хубави спомени имам от там.
Виж целия пост
# 68
надявам се да е слух...дъщеря ми много обича да ходи там, правехме планове и догодина с бебето.....жалко, много жалко Tired
Виж целия пост
# 69
Независимо,че Денис си счупи там крака пролетта и невероятно раздутите цени напоследък - продължаваме да ходим. Все повече се ядосвам на тази новина ! #Cussing out
Не минава ден в който да не пита, кога ще ходим в София Ленд...Ами сега ?
В Южения парк/ но идва зима - т.е. и там е става.../, Патиланци и аз хич не го харесвам, а и е много далеч от нас Confused Sad
Виж целия пост
# 70
Няма къде да ги водим. Досега 1 път месечно бяхме там и так спестяваме от други въртележки и т.н, защото са безсмислени.
Яд ме е много Sad
Виж целия пост
# 71
Наистина много жалко..... Sad
Беше си 1 хубав начин за разтоварване - мислех да заведа племенника догодина да се позабавлява, но явно не му било писано Sad
Виж целия пост
# 72
Докривя ми.
Къде изобщо в София може да се отиде?
Освен кръчми май нищо друго няма.
Виж целия пост
# 73
Вярно е. Затварят. По първоначални данни е трябвало да затворят до април 2007, но нищо не се знае. Инфото е от работещ там.

На 7.10. щяло да има заря.

 Sad
Виж целия пост
# 74
        smile3514         newsm45        smile3511        newsm61      smile3515        newsm11

Явно Тони е прав.
Виж целия пост
# 75
В неделя ще ги заведа моите.
Виж целия пост
# 76
Все пак заведението беше построено от Бизнес парк. По спомен имаше нещо куцо в наема на съоръженията от италианците.
При последните ми две минавки оттам кулата не работеше, Виенското колело не въртеше. Преди залез слънце не виждам техническа причина за подобно нещо.
Виж целия пост
# 77
винаги когато ходим има народ не ми се вярва да не е печелившо........

Според мен от много време си работи на чиста загуба, въпреки високите цени (или може би точно заради тях).
Виж целия пост
# 78
О-о-о много жалко, наистина.Това е любимото място на Михаела.Почти всяка седмица ме врънка да ходим, е ходим по-рядко, но си е най-детското място в София.

И нищо , че работя в строителството - аман от блокове и пълната липса на нормален градоустройствен план и съгласуване на архитектурата на съседни блокове.
Виж целия пост
# 79
Все пак заведението беше построено от Бизнес парк. По спомен имаше нещо куцо в наема на съоръженията от италианците.
При последните ми две минавки оттам кулата не работеше, Виенското колело не въртеше. Преди залез слънце не виждам техническа причина за подобно нещо.
Всеки ден минавам минимум по два пъти от там-рядко не се чува викане от кулата, работи си всеки ден, ако е било да не работи е било инцидентно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 80
Ееее, гадно!

От няколко седмици ходим там в детски кът "Под Дъгата" - за най-малките. То пързалки то люлки, къщички! Само 5 лева е входа за дете, а 2ма родители влизат безплатно - естествено си консумират на масичките на кафето, ама никой не ги насилва. Ходим сутрин и се връщаме да обядваме и спим и следобеда сме пак там със същия билет - важи за цял ден. кафета, сокове, паркинг х2 пъти и билета не излизат повече от 15 лев на цялото семейство за цял ден!

 Cry

П.П. Иначе намирам другите цени за супер високи! разнообразието за възрастни не е чак толкова огромно, че да мотивираш с билет за цял ден - стоят хората по 1-2 часа, обиколят всеки атракцион по 1-2 пъти и си тръгнат. Празни са съоръженията, наистина. Явно само форумки ходят - трябва да има един чек пойнт там, че иначе не се разпознаваме!
Виж целия пост
# 81
Ужасна новина. Sad
Аман от този масов строеж на кутийки...
Виж целия пост
# 82
Хей, чакайте бе хора! Аз мислих да си празнуваме рожденните дни с Мишо там на 17.10  #Cussing out

Малко невероятно ми звучи - много пари са вложени и едва ли все още са си ги избили...верно, че е скъпо, ама все пак...а и къде ще ги сложат съоръченията, ще ги изхвърлят ли  newsm78 Не ми се вярва да го бутнат просто така  Thinking

Искате ли да направим подписка "ДА СПАСИМ СОФИЯ ЛЕНД" - единственото място в София, където децата могат да се наиграят!  Mr. Green
Виж целия пост
# 83
Хей, чакайте бе хора! Аз мислих да си празнуваме рожденните дни с Мишо там на 17.10  #Cussing out

Малко невероятно ми звучи - много пари са вложени и едва ли все още са си ги избили...верно, че е скъпо, ама все пак...а и къде ще ги сложат съоръченията, ще ги изхвърлят ли  newsm78 Не ми се вярва да го бутнат просто така  Thinking

Искате ли да направим подписка "ДА СПАСИМ СОФИЯ ЛЕНД" - единственото място в София, където децата могат да се наиграят!  Mr. Green

Най-скъпото на София ленд е земята, част от Борисовата градина. Съоръженията някой спомена по-нагоре, че са под наем. А и да са купени - продават се накуп или на парче. 
Акция "Да спасим София ленд" е напълно безсмислена, защото това е напълно частен бизнес, където нечии емоиции нямат никакво значение.
Виж целия пост
# 84
Добра е идеята за подписката! Не знам дали можем да направим нещо, но защо да не опитаме? Но трябва да се закове тема според мен, за да я видят и подпишат повече майки /и не само Laughing/...Може да се измисли подобно място от общината ако така или иначе вече всичко е решено. Не, че много вярвам, че някой се е замислил за свободното време на децата ни, но...
Виж целия пост
# 85
Много съжалявам, че ще закрият парка, ние ходим там с голямо удоволствие.
Виж целия пост
# 86
От една година малката ме врънка да я водя/не сме от Сф и до сега не е ходила/ и аз все и казавам "Пролетта като се постопли!", след това беше "Есента като захладнее!" , а така и няма да можем да отидем в скоро време  Confused
Виж целия пост
# 87
А тази информация от къде я имате?Или е само слух все още?Потвърдено ли е някъде? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 88
Нищо не пише в нета-а, че го закриват. Дали не е слух за да се засили посещаемостта?
Знам ли вече  Thinking
Виж целия пост
# 89
И на мен не ми е никак приятно, но каква акция "Да спасим София Ленд"? Та това е частна собственост... Wink
Освен това не ви ли се струва, че може да е ПР, за да се юрнем всички да си водим децата сега там по 5-6 пъти "да се наиграят", пък те да го закрият догодина или по догодина евентуално Wink. Аз малко мнително го раздавам ама може и така да е.
Собственик на София Ленд е Първа Инвестиционна Банка, бай дъ уей.
И парите са си избили отдавна, не ги мислете Wink.
Колега ми каза, че между Бистрица и Околовръстното щели да строят огромен увеселителен парк, така че горе главите!
Съвсем скоро някой ще заеме тази пазарна ниша - просто толкова се печели от това, че няма да остане София без подобно място, сигурна съм.
Виж целия пост
# 90
Съвсем скоро някой ще заеме тази пазарна ниша - просто толкова се печели от това, че няма да остане София без подобно място, сигурна съм.
Дано да си права  Hug
Виж целия пост
# 91
По-тъпо нещо не можаха да направят. Като стане студено няма къде да се ходи, жалко наистина. Патиланци хич не го и броя, там е ужасно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 92
винаги когато ходим има народ не ми се вярва да не е печелившо........

Според мен от много време си работи на чиста загуба, въпреки високите цени (или може би точно заради тях).
Посещаемостта е голяма, заплатите на служителите са ниски, разходите по поддръжката не са високи... защо да работи на загуба? Печелят си и от наемите на помещенията...
Виж целия пост
# 93
Ами пък и честно-ако направят нещо подобно извън пределите на София-по Околовръстно и зад него-9 дена път с камили... Confusedаз затова не ходя и до Патиланци...няма ли някой парцел в града, не на излизане от него... Praynig
Виж целия пост
# 94
В Патиланци е хубава голямата джунгла. За по-дребните има детски клубове, има Арени... не е като да няма къде да ходят децата, но град като София без подобен атракцион има ли другаде в Европа?
Виж целия пост
# 95
Рени, Патиланци е за Младост-няма как да побира децата на цяла София.Както , предполагам и в Люлин има някакви детски кътове подобни.Но наистина-подобен атракцион, който съсдава настроение и усещане за Лунапарк на децата-влакчета,виенско колело, ей такива-няма.Иначе джунгли има навсякъде....по кварталите...
Виж целия пост
# 96
В Патиланци е хубава голямата джунгла.

Само това. Иначе е мизерно. А и докато чакаш детето си да поиграе няма какво да правиш Rolling Eyes
Виж целия пост
# 97
В Патиланци е хубава голямата джунгла.

Само това. Иначе е мизерно. А и докато чакаш детето си да поиграе няма какво да правиш Rolling Eyes
   Embarassed  да, да няма - един път се тапосах да ми рисуват лицето иначе лятото играехме на джаги /футболните маси/ отвън ..


в София ленд единственото, което посещавахме и уважавах е билярда - близко място до дома, където да се играе билярд с коняк до 2 през ноща     Sunglasses  кеф!
Виж целия пост
# 98
Това е лудост! Не може ли да се направи нещо, за да се спре разрушаването на София Ленд???
Виж целия пост
# 99
Нищо не пише в нета-а, че го закриват. Дали не е слух за да се засили посещаемостта?
Знам ли вече  Thinking

Дано да е така, защото зимата е по-тежка за групови занимания с деца. А ако трябва да се прави сравнение между Патиланци и София ленд си е чиста загуба на време! Това, което ми харесва в София ленд е, че има пространство и въздух!
Виж целия пост
# 100
Е-е-е-е, така и не се наканихме да го посетим  smile3518 Точно онзи ден умувахме с мъжа ми кога скоро ще ни се отвори възможност за пътуване към София точно с цел София Ленд...
Много жалко! Европейска столица! Какви атракциони имат европейските столици...
Винаги съм проклинала тази българска черта да се разрушава насила нещо готово... Close
Виж целия пост
# 101
Колега ми каза, че между Бистрица и Околовръстното щели да строят огромен увеселителен парк, така че горе главите!

И аз го чух това. Някъде в Бистрица вече са изкупили разни "ниви", както се изрази един приятел, продаващ имот в близост до тях.

Хрумна ми току що - да не би да преместят и съоръженията от "София ленд" там - ако същите собственици са се заели с това... Но това са си абсолютни догадки от моя страна...
Виж целия пост
# 102
Дори да ги преместят....най- рано на пролет ще се открие новия парк, а цяла зима къде ще ходим? Беше толкова удобно събота или неделя да си пием кафето в СЛ, светло, просторно, топло и значително по- малко одимено от други заведения....
Виж целия пост
# 103
Винаги съм проклинала тази българска черта да се разрушава насила нещо готово... Close

И аз  Sad
Виж целия пост
# 104
Колега ми каза, че между Бистрица и Околовръстното щели да строят огромен увеселителен парк, така че горе главите!

И аз го чух това. Някъде в Бистрица вече са изкупили разни "ниви", както се изрази един приятел, продаващ имот в близост до тях.

Хрумна ми току що - да не би да преместят и съоръженията от "София ленд" там - ако същите собственици са се заели с това... Но това са си абсолютни догадки от моя страна...

Как ли пък няма да се надигна до Бистрица Sick
Виж целия пост
# 105
Поредната голяма тъпотия на слабоумните управляващи. Не бях стъпвала от години в онзи раион и като отидох миналата година до НПМГ заради сина ми едва го намерих. И двора на училището са орязали заради кооперации. А едно време там беше страхотен парк.
Виж целия пост
# 106
Ееее, как може? Ние толкова обичаме да ходим там, особено малката...много гадно. И без това са малко тези неща в България, само блокове ще ни радват. Sad
Виж целия пост
# 107
Жалко е наистина, но пък и те в последно време с оляха. Бяха сложили такива цени, че много малко хора биха могли да си позволят повече от 2 атракциона, а ако са цяло семейство направо УЖАС. Да не говорим в детския кът с атракционите останах като гръмната и се чудих кой олигофрен формира цените там - 10.00 лв за дете и 4.00 лв за придружител  Shocked #Crazy Shocked Значи не стига, че им давам 10.00 лв ами и ще дам още 4.00 за да си разхождам детето вместо за тези 10.00 лв те да ми го гледат. Аз нямам против да струва 10.00 лв - все пак тези пари за съоръжения трябва да се избият, но да дам 4.00 лв само за да качвам Божидар от въртележка на въртележка ще ме извиняват много  Naughty
Виж целия пост
# 108
Ееееееееее, стига де - тъкмо бебчо стана на възраст, в която вече разбира що е забавление......
Виж целия пост
# 109
Откъде всъщност е тази информация? Струва ми се абсурдно. Не че ще се учудя, ако е вярно, де. Абсурди под път и над път.
Виж целия пост
# 110
...... А едно време там беше страхотен парк.

Сега е Бизнес-парк Wink
Виж целия пост
# 111
Утрешният вестник "Сега"

"София ленд" затваря на 15 октомври

Собствениците уволняват персонала за зимните месеци

Веселина Гарчева

Увеселителният парк "София ленд" ще бъде затворен на 15 октомври и няма да работи най-малко до април, научи "Сега". Информацията беше потвърдена от Методи Костов от маркетинговия отдел на атракциона. Според него обаче паркът ще бъде затворен само за зимата, тъй като през този сезон дейността му намалява. Такава била практиката по света. У нас обаче това ще се случи за първи път от отварянето на "София ленд" през 2002 г. Решението е взето от борда на дружеството.
На 1 април паркът трябва да бъде отворен отново, допълни Методи Костов. Въпреки това по-голямата част от персонала ще бъде уволнен. На работа ще останат около 2% от служителите, предимно охрана и градинари.
В София от дни вървят слухове, че увеселителният парк ще бъде разрушен и на негово място ще бъдат вдигнати жилищни и административни сгради. "При нас не е постъпвало искане да се промени устройственият план и предназначението на терена", обясни шефът на дирекция "Архитектура и градоустройство" Иван Несторов. От район "Лозенец" също не знаеха за подобни намерения.
Според запознати обаче имотът е ипотекиран, а дружеството е в тежко финансово състояние, тъй че е възможно банките да го продадат, за да си върнат парите. Според публикации в пресата от 2003 г. голям дял от акциите държи фирма, свързана с Първа инвестиционна банка, която е кредитирала дружеството за строителството на парка. Пак според публикации "София ленд" е финансиран с почти $ 7 млн. от италианската инвестиционна компания "Фин Юро". Целият проект за увеселителния парк струва $ 34 млн.

ПРЕДИСТОРИЯ
Скандали бележат "София ленд" още преди началото на строителството. Теренът от 35 дка беше даден на "Пио технолоджи", в която има и италианско участие, по схемата "Берберян" - със замяна срещу апартаменти. "Пио технолоджи" се сдоби с апетитния терен срещу 18 апартамента при цена от $ 15 на кв. м. Замяната беше гласувана през 1999 г., а договорът беше подписан през 2001 г. от Стефан Софиянски. Не стана ясно как беше избрана фирмата, нито защо в договора не е изрично записано, че трябва да се построи лунапарк. Теренът засега е отреден за спортно-атракционна дейност, но с промяна в подробния план предназначението може да се промени.
Собствеността на "София ленд" се променя многократно. Първоначално в дружеството участие имаше Светлин Нейнски, свързан чрез съпругата си Мирослава с Елена Костова. През 2002 г. акционерите поискаха той да се оттегли заради тези връзки. Нейнски продаде дела си на британската "Комплийд ентертеймънт лимитид". От м. г. тя вече има 100% собственост върху "София ленд".
Виж целия пост
# 112
Увеселителният парк "София ленд" ще бъде затворен на 15 октомври и няма да работи най-малко до април, научи "Сега". Информацията беше потвърдена от Методи Костов от маркетинговия отдел на атракциона. Според него обаче паркът ще бъде затворен само за зимата, тъй като през този сезон дейността му намалява. Такава била практиката по света. У нас обаче това ще се случи за първи път от отварянето на "София ленд" през 2002 г. Решението е взето от борда на дружеството.
Демек - пра'им се на виенчани Whistling
И аз се разходих през януари месец из затворения Пратер, то наистина на -15 градуса на виенско колело ли да се качиш или на въртележка cold. Но пък част от заведенията си работеха, както и някои атракциони на закрито.
Ще видим какво ще стане, без циркове няма да мине със сигурност.
Ако наистина е била идеята да работи временно, ще го затворят като нищо.
От друга страна пък и на мен не ми се вярва, че работи на загуба, в събота и неделя не може в района да се размине човек от коли. А предполагам какви заплати се плащат на персонала Sick, така че...

Виж целия пост
# 113
В "24 часа" пише, че ще отворят на 1 май. Малко късничко ми се струва, ама все пак се поуспокоих.
Виж целия пост
# 114
Затворено ли е вече- някой знае ли? http://dnes.dir.bg/2006/09/16/news675359.html
Имах желание утре да отскочим до там Sad
Виж целия пост
# 115
София Ленд винаги е бил на загуба..
А банките не са благотворителни дружества..
Виж целия пост
# 116
Хайде сега - частен имот било и не можело нищо да се направи - ми да си събере вересиите общината и да го откупи този "непечаливш" комплекс и да го разработи на полза роду и децата български ....  Wink
Виж целия пост
# 117
Ще затвори на 15 октомври, дотогава ще работи, казва го маркетинговия директор, както и куп хора по-нагоре в темата.
А дали ще отвори после  newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 118
Гадно Twisted Evil
Виж целия пост
# 119
"Комплексът официално ще бъде затворен на 16 септември"... значи е блъф newsm78
Виж целия пост
# 120
Вчера говорих с един познат, който работеше там до преди няколко месеца. Издъхват финансово отсякъде, почти от самото начало.
Паркът си иска постоянна поддъжка, а сумите, които взимат за атракционите, са прекалено малки и недостатъчни. Но пък, ако вдигнат цените и посещенията ще намалеят. В затворен кръг са и вероятността да отворят напролет е 50/50.
Виж целия пост
# 121
Учени изчислявали каква е вероятноста да видиш динозавър зад ъгъла..Попитали и една блондинка,която била наоколо.."50/50"-казала тя.."Е как така 50/50?"-попитали я те..И тя им отговорила:"Ми или ще видиш или няма да видиш!"..
Виж целия пост
# 122
София Ленд винаги е бил на загуба..
А банките не са благотворителни дружества..

ммда, препраха някой лев и приключват, какво чудно има.
То и самият парк е една пародия на увеселителен комплекс, като се започне от паркинга още Twisted Evil
Виж целия пост
# 123
А предполагам какви заплати се плащат на персонала Sick, така че...
По едно време се чудех дали да не започна работа в Бейби ленд (много ми е удобно мястото), та знам, че заплатата е 200 лв. (което е нищо на фона на приходите) Sick

То и самият парк е една пародия на увеселителен комплекс, като се започне от паркинга още Twisted Evil
Вярно е, че е мижаво и никакво в сравнение с европейските такива, но все пак беше място, където можеш да си заведеш децата. А сега- хич Confused
Виж целия пост
# 124
Пък аз като съм ходила-винаги е имало бол места на паркинга, а отстрани по тротоара-коли...коли...коли...
Да, може би не е било супер и идеално, но наистина-беше нещо.
Виж целия пост
# 125
Жалко. Софияленд е любимо място на моите момичета.
След като прочетох тук за затварянето звъннах някой друг телефон на приятели в провинцията да ги спеша да направим едно последно посещение за тази година.
Дано да не е верен слуха.
Виж целия пост
# 126
Днес бяхме в София Ленд и се видяхме с един познат,който работи там и каза,че на 15 октомври наистина го затварят и разпускат всички служители,но  незнаят дали ще го отварят напролет или го закриват окончателно.
Виж целия пост
# 127
Жалко, беше хубаво място, където можеш да поиграеш билярд или боулинг и да пийваш биричка  Confused

А патетата, които обитават езерцето лятото, дали са уволнени?
Виж целия пост
# 128
Уволнени са, Марче, как смяташ...или може би са ги раздали на служителите за скъп спомен с пожелания за творческа реализация.
Виж целия пост
# 129
Вчера говорих с един познат, който работеше там до преди няколко месеца. Издъхват финансово отсякъде, почти от самото начало.
Паркът си иска постоянна поддъжка, а сумите, които взимат за атракционите, са прекалено малки и недостатъчни. Но пък, ако вдигнат цените и посещенията ще намалеят. В затворен кръг са и вероятността да отворят напролет е 50/50.
В това съм най-склонна да вярвям, че е така.
Виж целия пост
# 130
Ето това прочетох днес http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=95035&cid=20&eid=838
Виж целия пост
# 131
http://dnes.dir.bg/2006/09/16/news675359.html
Говори се, че  го е купил (мястото) шефа на ВОЛФ  #2gunfire, който кара Майбах.От къде ли кинти за всичко това, а?Как мислите?
Виж целия пост
# 132
От войната за боклука в София, как от къде.В боклуците има много пари, много.
Виж целия пост
# 133
Според статиите, комплекса вече е затворен  Shocked така ли е? Нали щеше да се закрива на 15. октомври???
Виж целия пост
# 134
http://dnes.dir.bg/2006/09/16/news675359.html
Говори се, че  го е купил (мястото) шефа на ВОЛФ  #2gunfire, който кара Майбах.От къде ли кинти за всичко това, а?Как мислите?
хех, ако бях шеф на Волф, сигурно и аз щях да карам Майбах. Майбах изобщо е хубава кола. Ти познай откъде кинти Simple Smile
Виж целия пост
# 135
ееее, жалко...даже не успях да го посетя... Sad
Виж целия пост
# 136
http://dnes.dir.bg/2006/09/16/news675359.html
Говори се, че  го е купил (мястото) шефа на ВОЛФ  #2gunfire, който кара Майбах.От къде ли кинти за всичко това, а?Как мислите?
И който е баща на детето на Ивайла Бакалова Rolling Eyes
Виж целия пост
# 137
много кофти  Cry

Но в София наиситна човек вече няма къде да иде с децата си......
Виж целия пост
# 138
http://dnes.dir.bg/2006/09/16/news675359.html
Говори се, че  го е купил (мястото) шефа на ВОЛФ  #2gunfire, който кара Майбах.От къде ли кинти за всичко това, а?Как мислите?

От закуски, Дамаянти, от закуски... Laughing
А иначе това, че обектът е бил на загуба ми е  малко трудно да го повярвам. newsm78
Виж целия пост
# 139
Пък аз като съм ходила-винаги е имало бол места на паркинга, а отстрани по тротоара-коли...коли...коли...
Да, може би не е било супер и идеално, но наистина-беше нещо.

Може би, защото е безумно да се плаща на паркинга на София Ленд.
Все едно да отида на кино в Арена и да ми искат паркинг или стотинки за 00.

И аз мисля, че не беше Дисниленд или Мирабиландия, всравнение с големи увеселително паркове беше доста тъпо,  но беше единственото място, където беше цветно и децата бяха приети!

Но не се притеснявам, въпрос на време е да направят ново такова място.

Виж целия пост
# 140

А иначе това, че обектът е бил на загуба ми е  малко трудно да го повярвам. newsm78

И аз така не вярвах, че Макдоналдс в Русе не печели достатъчно, щото все беше пълен, но един ден сложиха бележка, че го затварят за летния сезон, и никога не го отвориха...
Виж целия пост
# 141
А в днешния брой на "24 часа" има интервю с шефа на парка - Владимир Бонев и отделна статия за Софияленд, в които се казва, че затваря до 1ви май; причината са ниските посещения на клиенти през студените месеци и скъпата поддръжка на сградата. Никъде не прочетох за бутане на сградата и стореж на бизнес сгради.
Може да се отоплява само театър "Завеса". Работещите в парка ще бъдат пуснати в неплатен отпуск, а висшия мениджмът ще се пробват да задържат, за да не търсят през следващия сезон нови кадри, които не са наясно с управлението на парка.

Виж целия пост
# 142
Охххх това не мви се хареса....чак сега раэбирам..!
София ленд е змного эабавно място и ще ми липсва !Много обичам събота като оставим малката на баба и эа един ден да отскачаме ,да вдигнем малко адреналина Simple Smile
Ноо.....то в София вече няма праэно...сичко е в строежи...а бе ужас ..!Вечме дето се вика хората си дишат във врътовете!
Много жалко!
Виж целия пост
# 143
Новината за затваряне на парка е от 16.09., с едномесечно предупреждение е целият персонал /с малки изключения - монтьори,шефове и бременни/! И на мен ми е чудно кой ще ми плаща майчинството?
Виж целия пост
# 144
И тук много паркове затварят зимата. Например Леголанд не работи ноември, декември, януари и февруари.
Надявам се да отворят отново напролет.
Паркът не е нещо особенно, но не забравяйте, че е близо до центъра на София. Големите паркове обикновено се правят извън градовете.
Виж целия пост
# 145
Жалко, ние не сме ползвали увеселителните съоръжения, нито дъщеря ми искаше да остава в стаите за деца, но затова пък сме фенове на театър "Завеса". Cry
Това беше единствения куклен театър през лятото.

В тази връзка : http://netinfo.bg/?tid=40&oid=933979
Виж целия пост
# 146
Злите езици говорят,че няма да отвори пак,че е далавера със Столична община и че е било ясно от самото начало какво ще се случи.
Парк ще има,но не там ........Далаверата е парцела на парка Wink
Абе,що ле нищо не ме учудва вече newsm78
Виж целия пост
# 147
Чак сега намерих време да го изчета това.
Не анти, ами утопии пълни  Whistling
Да тръгнем малко от местно ниво - когато улиците в квартала ми заприличат на швейцарските и спра да сменям веднъж годишно цялата предница на колата, може и да повярвам Peace
Виж целия пост
# 148
И сега в крайна сметка - ще има ли София ленд или не? Ако го затворят ..... Дано поне да се разминем само с преместване на парка, че това място е хубаво ....
Виж целия пост
# 149
И всъщност тази неделя ли са го затворили, или на 15-ти октомври ще го затварят?
В събота ние направихме едно рейдче на забавленията. Малката се вози час и половина на гъсеницата - слиза и търчи да се нарежда пак...Със сигурност на нея много ще й липсва.
Виж целия пост
# 150
Стандарт" пита
Могат ли децата без Замъка?

Ако софиянци искат да покажат, че са част от гражданското общество, случаят със закриването на "Софияленд" е удобна възможност. Хиляди семейства остават без единствената възможност да забавляват по един цивилизован и световно утвърден начин децата си. Може би единственото свястно нещо, съградено за хлапаците през годините на разрушителния преход, отива в историята поради някакви тънки търговски интереси.
 Ако искаме да научим децата си как да се борят за своя си свят - няма да има по-сгоден случай от "Софияленд". Сега е моментът да им обясним, какви са хората, които разрушават двореца на мечтите им.
 Ако в този град все още има общински съветници, би следвало да се запитат - как така на една земя, предоставена от тях целево за духовното здраве на децата им, може да изникне поредният мол и ВИП жилищен комплекс.
 Успокояващото е само едно. Ограбените деца растат и един ден стават избиратели.
Виж целия пост
# 151
Стандарт" пита
Могат ли децата без Замъка?

Ако софиянци искат да покажат, че са част от гражданското общество, случаят със закриването на "Софияленд" е удобна възможност. Хиляди семейства остават без единствената възможност да забавляват по един цивилизован и световно утвърден начин децата си. Може би единственото свястно нещо, съградено за хлапаците през годините на разрушителния преход, отива в историята поради някакви тънки търговски интереси.
 Ако искаме да научим децата си как да се борят за своя си свят - няма да има по-сгоден случай от "Софияленд". Сега е моментът да им обясним, какви са хората, които разрушават двореца на мечтите им.
 Ако в този град все още има общински съветници, би следвало да се запитат - как така на една земя, предоставена от тях целево за духовното здраве на децата им, може да изникне поредният мол и ВИП жилищен комплекс.
 Успокояващото е само едно. Ограбените деца растат и един ден стават избиратели.

Извинявай, но не разбрах какво се иска от нас.
Както бе казано вече ТОВА Е ЧАСТНА ФИРМА, построила комплекса чрез далавера, т.е вече сме допринесли с нещо за създаването. Е не мисля да плащам още нещо.
Близо ми е ходим понякога, но чак да взема да се тръшкам #Crazy, нишата ще я запълнят, дори и по далеч ще ходим, ако на малкия му харесва.

Ох, сърбят ме пръстите та ще попиша още малко. Даже може и груба да се сторя

Аман от категоризации:
- гражданско общество: то да не е измислено да отстоява интересите на някой далавераджия, когато не му изнася (пък на тях май им изнася положението, направили са си сметката);
- единствено място: ами далеч са от това положение/определение. "Могат ли децата без Замъка?" - ами сигурно, както могат без Двореца. "Дворец на мечтите" ако питаш мен май тази мечта е на възрастните, които са нямали такова нещо, за тях ще е нещо естествено и по всяка вероятност може и конкуренция да настане;
- "земя предоставена за духовно здраве" Sick: ми както бе написано някъде, в договора за замяна, не е посочено че трябва да има увеселителен парк там. От съветниците искам духовното и физическото здраве на детето ми да го осигурят в градина/училище, на улицата. Пък забавленията ще са от нас.
- избиратели щели да станат децата и какво и те ли да гласуват за следващия появил се месия;
Виж целия пост
# 152
Явно само на мен не ми е жал за този парк. Whistling
Много скъпо и на майната си сложен... само 1 път отидохме там.
Виж целия пост
# 153
Няма да ми липсва. Даже никак. Това беше псевдо-увеселителен парк. Някаква пародия, недомислица и т.н.  Да не говорим, че беше и с недотам надеждни съоръжения оборудван.

Само да не изникнат бизнес и жилищни сгради за отрицателно време там  Praynig и да не се касае пак за шуро-баджанащинка...  #2gunfire
Виж целия пост
# 154
Тюх, язък!
Водихме Мая там за рождения й ден... Ще вземем да идем семейно всички щом е тъй - поне да се позабавляваме на изпроводяк преди закриването.
Виж целия пост
# 155
Според статиите, комплекса вече е затворен  Shocked така ли е? Нали щеше да се закрива на 15. октомври???
На 17 септември беше отворен. Явно има някъде грешка newsm78
Виж целия пост
# 156
Няма грешка.
Днес, във вестник Дневник също пише, че от 01.10.  ще го затворят, като единия вариант било да се замрази, т.е. да не работи до 31.май, а другия - обмисляло се вариат за препродаване на земята за построяване на офиси и жилищни сгради!!! #Cussing out
И на мен не ми е толкова мъка за самия Софияленд, колкото за поредната гнусна далавера, която цели обогатяването на шепа индивиди, мамка им.
Ще запълнят дупката с една-две големи офис-сгради и това ще е.
А ние - да го ...., извинете за израза.
Писна ми от тая тъпа държава, ей, няма едно нещо да е като хората, дори да се построи нещо, то пак е чиста случайност от преднамерена далавера #Cussing out #2gunfire
Виж целия пост
# 157
Имам приятел с който днеска пих кафе специялно за да го разпитам за София Ленд(той работи там) Уволнили са вече всички(с едномесечен договор),виенското колело е продадено и парка се закрива изобщо няма да отварят на пролет.А за печалба през зимата...? ..той твърди,че зимата вътре оборота на ден достига 50 000 лв.
Виж целия пост
# 158
..той твърди,че зимата вътре оборота на ден достига 50 000 лв.
За целия парк ли? newsm78
Това хич не е много.
Като знам какви разходи са за поддържане на относително малък бизнес, представям си там какъв оборот трябва да се върти, за да са на печалба. А доколкото разбрах имали и кредит...
Виж целия пост
# 159
Днес си работеше всичко. Продавачката в единия 2магазин твърди ,че на пролет ще отворят пак, но това не е достоверно  Tired
Виж целия пост
# 160
..той твърди,че зимата вътре оборота на ден достига 50 000 лв.
За целия парк ли? newsm78
Това хич не е много.
Като знам какви разходи са за поддържане на относително малък бизнес, представям си там какъв оборот трябва да се върти, за да са на печалба. А доколкото разбрах имали и кредит...
  Не за целия парк-само зимата за замъка говоря.Иначе ще работят до 15 октомври,просто вече имат едномесечно предизвестие за уволнение! На работа остават около 10 човека охрана -това е!
Виж целия пост
# 161
Не бях чувала, че ще затварят. Жалко Sad Не е много изненадващо обаче, до колкото знам разходите за отопление са се оказали огромни, защото обема на замъка вътре е много голям и така и не са успели да реализират планираните печалби и дори в някой периоди са на загуба.
Виж целия пост
# 162
Няма да ми липсва. Даже никак. Това беше псевдо-увеселителен парк. Някаква пародия, недомислица и т.н.  Да не говорим, че беше и с недотам надеждни съоръжения оборудван.

Само да не изникнат бизнес и жилищни сгради за отрицателно време там  Praynig и да не се касае пак за шуро-баджанащинка...  #2gunfire

позна Hug
Далаверата е в парцела WinkИнвеститорите подаряват на Ст.Общ.съоръженията и тя прави парк на друго място Twisted EvilА общината подарява още парцели на сегашните собственици .Разменят си туй-онуй #Crazy.Само не мога да схвана каква е далаверата на Общината.А и не ми казаха де.
Инфото е на ухо и незнам дали на 100% е вярно newsm78
Виж целия пост
# 163
http://big.bg/modules/news03/article.php?storyid=21721
Виж целия пост
# 164
Платихме 12 лева за 5 минути на виенското колело.

Едно пускане с влакче е 6 лева на човек (няма отстъпки за деца).

Защо да не е на печалба!?  Друга е причината.
Виж целия пост
# 165
Платихме 12 лева за 5 минути на виенското колело.

Едно пускане с влакче е 6 лева на човек (няма отстъпки за деца).

Защо да не е на печалба!?  Друга е причината.
Явно разходите са наистина много големи и тези цени не ги покриват.
Виж целия пост
# 166
 Rolling Eyes Аз пък имам инфо, че Румен - Вълка е купил София Ленд... Thinking Дали е така обаче...
Виж целия пост
# 167
ето на това попаднах днес- съвпадение на имена ли newsm78
Виж целия пост
# 168
ето на това попаднах днес- съвпадение на имена ли newsm78
Много емоционална статийка, почти бих й повярвала, ако не знаех как точно стояха нещата по време на управлението на Костов.
Още малко и крилца ще му поникнат на Командира  angel008 Whistling
Виж целия пост
# 169
А този на Весела от ВБ някакъв ли е-това се чудех newsm78
Виж целия пост
# 170
Платихме 12 лева за 5 минути на виенското колело.

Едно пускане с влакче е 6 лева на човек (няма отстъпки за деца).

Защо да не е на печалба!?  Друга е причината.

А защо да е на печалба - аз не бих дала 12 лв за 5 минути на виенското колело ! Минавам често оттам и всеки път е празно - 2, 3 кабинки само са заети. Явно повечето хора разсъждават като мен !
Виж целия пост
# 171
М/у другото в магазина за играчки в София Ленд има намаления.

Преди 2 дни купихме на Дариа от там плей център намален от 270 на 160 лева. Идете и вижте. Има още такива, макар, че ние взехме нааай-големия такъв естествено /бяхме с таткото  Mr. Green/. Много й харесва и 'готви', 'къпе' бебето, люлее го... Готова е за майка... в карен случай за братче  Laughing
Виж целия пост
# 172
Платихме 12 лева за 5 минути на виенското колело.

Едно пускане с влакче е 6 лева на човек (няма отстъпки за деца).

Защо да не е на печалба!?  Друга е причината.
имаше преди време една голяма статия в капитал за тоя вид увеселителни паркове - всички в европа са на загуба ,
Дисни ленд в Париж , примерно абсолютно никога не е бил печеливш и само се прехвърля от собственик на собственик , но там мащабите са други ( и на парковете, и на дълговете - по 300 млн евро )
анализа беше , че хората предпочитат да харчат парите си за по-дълготрайни забавления , така да се каже  - ти си го завел 1 път и за 20 минути сте изхарчили 20 лева ,
 другият път , вместо да го заведеш и пак да изхарчиш 20 лева за нула време , ще му купиш една тротинетка за 30 лева и всеки ден ще се вози на нея в парка .
Виж целия пост
# 173
М/у другото в магазина за играчки в София Ленд има намаления.

Преди 2 дни купихме на Дариа от там плей център намален от 270 на 160 лева...

Иса, струва ми се, че сега са пуснали играчките на нормалната си им цена. Щото беше ясно и на слепия, какво бяха цените на играчките там.  Flutter
Виж целия пост
# 174
Шани, може не съм сравнявала цените с други магазини.

Просто споделих инфо.  Peace
Виж целия пост
# 175
еи и аз исках много да заведа дъщеря ми #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия