Учите ли децата си да подреждат масата за ядене (закуска, обяд, вечеря)?

  • 1 268
  • 18
Искам да попитам дали позволявате или по-точно учите ли децата си от малки да ви помагат да подреждате масата за ядене (закуска, обяд, вечеря)? Моят син е на 3,5г. и с удоволствие вече забелязвам, че може да подреди ПОЧТИ ПРАВИЛНО масата за вечеря (обикновено тогава сме всички заедно и имаме време за това) или обяд през уикенда. Аз му гласувам доверие да пренася повечето от нещата от кухнята в хола (там ядем) и да ги подрежда. Мисля, че това е добре за него - да свиква от малък да го прави и да не мисли в бъдеще, че е само "женска" работа... Не го прави всяка вечер, а само когато видя, че е в настроение и иска да помага.
Виж целия пост
# 1
Засега си носи съдовете и приборите за миене и слага салфетки. Не го прави с огромно желание, но продължаваме. Според мен майките на момчета трябва да ги научат на всички домакински дейности. Peace
Майката на мой познат  казвала за всичко "Няма нужда да ги правиш тези неща, жена ти ще ги прави".  Shocked
Виж целия пост
# 2
Моят син беше на около 1,8м, когато започна да носи вилици и лъжици на масата. Малко по - късно започна да слага и чинии. Сега слага покривка и почти всичко на масата.
 Той го прави с голямо желание, за разлика от кака си  Grinning
Виж целия пост
# 3
Да.
Домакинската работа е разпределена между всички членове на семейството.
Така е редно за мен.
Виж целия пост
# 4
Все още не, но с удоволствие ще го правя, когато забележа, че проявява интерес .
Виж целия пост
# 5
засега само носи прибори от шкафа до масата- докер е Laughing
Виж целия пост
# 6
Да!
Подрежда масата за вечеря,и си отсервира нейната чиния.
Виж целия пост
# 7
обикновено те подреждат масата у дома като виктория носи пълните чинии, а габриела - приборите и празните чинии и чаши. единственото, което ме смущава е че артистичният дух на габриела не й позволява да подрежда приборите успоредно един на друг на равни разстояния от чиниите, ама какво да я правя - творческа личност е  Laughing
Виж целия пост
# 8
Да, всеки според възможностите си  Simple Smile.
Виж целия пост
# 9
Да и не само да подрежда,но и да отсервира.Помага ми и в други дейности,няма голямо желание,но аз настоявам....
Виж целия пост
# 10
Да, засега слага покривката и носи хляба, вилиците и салфетките Heart Eyes.
Виж целия пост
# 11
Малката е на 4 години и много обича да помага.Да слага прибори на масата,да бърше прах и много обича да ми помага,когато мия чинии(но това рядко и го позволявам,защото нямам нерви да трая).
Виж целия пост
# 12
Разбира се. Пък и те сами проявяват желание, особено малката. Баткото и той беше мераклия, ама сега нещо не му се чува  Wink Но помагат. Сервират и отсервират след храна.
А такива работи като: "жена ти ще ги прави" няма в наш'та къща!!!   Naughty Всеки според възможностите си прави нещо, за да е добре на всички.
Виж целия пост
# 13
Да, засега слага покривката и носи хляба, вилиците и салфетките Heart Eyes.
и отсервира собствените си прибори  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Без да съм го карала, синът ми сам помага при сервирането и отсервирането. Явно в детската градина така ги учат и той го прави и вкъщи.
Много съм доволна и го насърчавам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия