Става ли ви лошо от фолиева киселина?

  • 3 495
  • 36
Здравейте момичета!

Опитах се да намеря нещо по темата, но не успях, затова ми се иска да чуя вашето мнение. Пия си таблетките сутрин, по принцип след закуска, но няколко дена не закусвах и ги пих на гладно. После цял ден ми се гадеше. Усещах глад, но само като си помисля за храна и ми призляваше. От 2 дена не ги пия и се чувствам по-добре. Но пък, не съм сигурна дали е това или причината е друга.

При вас как е? На някой става ли му лошо от фолиевата киселина?  Знам, че е витамин и не би трябвало да ми става лошо.
Виж целия пост
# 1
Нямах никакви проблеми когато пиех фолиева кис.При всички случаи обаче ми се струва,че трябва да си хапваш нещо преди да я пиеш.Все паки това е лекарство и не е хубаво да се пие на гладно.Ако обаче наистина не се чувстваш добре най-добре се консултирай с лекар може да не ти влияе добре на организма. Hug
Виж целия пост
# 2
И при мен нямаше никакви проблеми с фолиевата киселина Simple Smile
Виж целия пост
# 3
На мен ми ставаше така, гинеколога ми каза да я спра Peace, изкарах само месец и половина с нея.
Виж целия пост
# 4
На мен ми ставаше много зле  Confused Всеки ден повръщах и ходех като дрога и генеколожката ми каза да ги спирам и вече съм много по-добре!  Hug
Виж целия пост
# 5
Не ми е ставало лошо от фолиевата киселина  no
Виж целия пост
# 6
Никога не съм имала проблеми с фолиевата - обикновено съм я пила на гладно  Peace Според мен не е до чувствителност на стомаха и дали е на гладно пита или не - нещо друго е, но съм чувала и други момичета да се оплакват от такъв страничен ефект.

Потърси в "Искам Бебе" - там имаше поне 2-3 такива теми  Wink
Виж целия пост
# 7
Да, на мен ми ставаше лошо от фолиевата киселина, но до края на третия месец я пиех всеки ден /по една тъблетка/, защото има много важно значение за предпазване бебо от спина бифида, а това е много по-важно от това, че на мен ми прилошаваше.Ако имах повече инфо щях да започна да я пия още като спряхме да се пазим, месец приди да забременея.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви , момичета! Ще я спра за 2-3 дена и после ще продължа да я пия / но вече не на гладно /.  Знам, че е важна за бебчо.
Виж целия пост
# 9
И при мен нямаше никакви проблеми с фолиевата киселина Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 10
 На мен не ми беше лошо, но моя приятелка спря да пие ф. киселина, защото не и понасяше.
Виж целия пост
# 11
И аз повръщах от фолиевата и Матерната, когато ги пиех на гладно.Нямаше връзка със сутрешнето повръщане защото при мен такова  липсваше Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Не ми е ставало лошо.
Виж целия пост
# 13
Задължително ми ставаше много зле, ако ги пия на гладно.Сестра ми ме "светна", че лекарката и я предупредила за този страничен ефект при някой.Понякога ако не бях закусвала добре (примерно само с плод), ги оставях за обяд.
Виж целия пост
# 14
На мен ми ставаше гадно от фолиевата к-на,не съм повръщала,но я пиех задължително до 4 месец и след това я спрях.Заради гаденето я пиех само вечер преди лягане,за да не ми е гадно през деня. yes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия