Вече шести ден гнойна ангина

  • 7 373
  • 35
Здравейете! Миналия петък ми се обадиха от градината на Лори, че има Т-37,4.В събота и неделя ту имаше , ту нямаше, но в неделя вечерта я боляха ушите и я понеделник отидохме на УНГ. Така- лявоот ухо било възпалено, гърлото силно зачервено, да почваме да мажем гърлото с Грануфарм, а в ушите капки-Берлицитин и Отипакс през 2 часа и вечерта пак да отидем . Вечерта- нещата пили по-зле да започваме АБ- ПАнцеф. Почнахме го в понеделник( 1 път на 24 часа се дава), но гнойта по гърлото още си стои. Довечера ще й дам 6-ия прием, а още  е с гной. Случвало ли ви се е ?
Виж целия пост
# 1
И ние преди 5 дена бяхме с гнойна ангина-Т 39,6.Пи Аугментин,но стана по-зле.Целите и сливици бяха като обвити в гной.Боли я,не яде,направо ужас.Почнахме Гентамицин и на втория ден всичко падна.Няма Т и сливиците се изчистиха.Вече сте чакали достатъчно,сменете лечението според мен.Иди и кажи на лекаря,че не се повлиява от лечението. NaughtyИ бързо оздравяване! newsm10
Виж целия пост
# 2
Мисля си 4е не е подходящ антибиотика.
Заведете детето на лекар да го види,и да му изпише нов АБ.
Според мен досега трябваше да се усети някакъв ефект от ле4ението.
Скорошно оздравяване!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Заведи детето отново на лекар. Най - вероятно този АБ не и действа. И двете ми деца са правили гнойна ангина / щерката много често като по-малка/, но след няколко дни приемане на АБ налепите се изчистваха. На 6-7 ден спирахме АБ и вече си бяха здрави.

Бързо оздравяване желая на детенцето!
Виж целия пост
# 4
а температура вдига ли още детето.ние бяхме свършили ант,но имаше още налепче на сливицата,което падна в последствие...
Виж целия пост
# 5
Не, няма Т, тя още от неделя няма Т, т.т още преди да почнем АБ си нямаше Т
Виж целия пост
# 6
И ние преди 5 дена бяхме с гнойна ангина-Т 39,6.Пи Аугментин,но стана по-зле.Целите и сливици бяха като обвити в гной.Боли я,не яде,направо ужас.Почнахме Гентамицин и на втория ден всичко падна.Няма Т и сливиците се изчистиха.Вече сте чакали достатъчно,сменете лечението според мен.Иди и кажи на лекаря,че не се повлиява от лечението. NaughtyИ бързо оздравяване! newsm10
Вие преди да почнете Гентамицина правихте ли антибиограма или така просто ви го смени педито.?
Виж целия пост
# 7
Не, няма Т, тя още от неделя няма Т, т.т още преди да почнем АБ си нямаше Т

 Thinking Това много ме учудва. При гнойна ангина и съответно налепи по гърлото мойте деца вдигаха космически Т и ги подържаха докато не започне да действа АБ.
Виж целия пост
# 8
ние също бяхме така,пихме АБ 6 дни и накрая минахме на далацин ц инжекций,още след втората спря температурата а след третата падна гноита,сега ще вадим сливиците защото ми писна от тези ангини,

оздравявайте скоро
Виж целия пост
# 9
Пак съм аз за ангината.
Вече минахме на инжекцции. Поставили сме 6- по две на ден и никакъв резултат. Сутринта я заведох да й вземат гърлен секрет, дано нещо да покаже, въпреки след всички тези АБ-ици много се съмнявам. Какво друго мога да направя?
Моля посъветвайте ме!
Водили сме я на личната, на УНГ, на инфекционист, на частен педиатър- но резултати никакви!
Виж целия пост
# 10
какво значи ,,никакъв резултат''?как е детенцето,без температура ли е ,храни ли се...
Виж целия пост
# 11
Макар , че някои отричат, ние обираме сливиците. най напред с кослородна вода и след това с йодасепт напоени на клечки за уши. при нас има ефект.
Виж целия пост
# 12
помолете да изследват детето за мононуклеоза,когато има ангина но не минава се прави натривка на стъкло и се води на хематолог за да проследи кръвните клетки,миналата година на сина ми след като не му мина ангината му откриха мононуклеоза,пак се лекува с инжекций но по силни и по големи дози, не се притеснявай но настоявай за това изследване,защото почти всеки човек боледува от този вирус без да разбере,
ОЗДРАВЯВАЙТЕ БЪРЗО
Виж целия пост
# 13
lorka barborka , как сте? Оздравявате ли вече? Hug
Виж целия пост
# 14
Здравейте, ами не, за съжаление отново нямаме подобрение.
Състоянието й е следното: няма Т., но няма и никакъв , ама никакъв апетит.  Гнойните тапи просто си стоят там- поцялото й гърло, по целите й сливици, диша много затруднено, дъхти една такава. Вчера пак бяхме цял ден по лекари. Вземаха й кръв от пръста за хематологично изследване- плазмоцитей са 1 процент- нормално трябвало да са 0, но пък и за инфекц. мононуклеоза били много малко, но за всеки случай й взеха крув от вената за тест за инф. мононуклеоза- отрицателен е. Няма да ви обяснявам какъв кошмар е да държиш дете на 2г. и 4м., докато му търсят вената в малката ръчица. Днес  в 11 чакаме резултатите от гърления секрет, но според лекарката има голяма вероятност да не отчетат нищо след приема на 2 АБ. Иначе аз днес не я заведох на инжекция, че след като след7 инжекции няма подобрение, не виждам смисъл да ги слагаме повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия