Бебе с ХИВ във Втора градска

  • 2 645
  • 39
Чух по новините, че е
изоставено от майка си,
пък лекарите си го прехвърлят,
никой не го искал.

Знаете ли повече?
Виж целия пост
# 1
По кои новини по - точно? Rolling Eyes
Ако е истина горкичкото малко същество ,толкова мъчно ми стана..............
Ама то изследването за ХИВ не е ли зъдължително по време на бременност ,как се стигнало до тук................... Cry
Виж целия пост
# 2
По кои новини по - точно? Rolling Eyes
Ако е истина горкичкото малко същество ,толкова мъчно ми стана..............
Ама то изследването за ХИВ не е ли зъдължително по време на бременност ,как се стигнало до тук................... Cry
Не знам дали е задължително newsm78 -мене например не са изследвали Thinking
Виж целия пост
# 3
Ами познай дали майката изобщо е стъпвала при лекар...  Sick
Виж целия пост
# 4
Ама то изследването за ХИВ не е ли зъдължително по време на бременност ,как се стигнало до тук................... Cry

Sad много тъжно Sad

При сватба и бременност се прави такова изследване. Но друг е въпроса дали майката изобщо е ходила на лекар Sad
Виж целия пост
# 5
Изследването за ХИВ въобще не е задължително.Нито за сватба нито за раждане .Изследване може да се направи единствено по собствено желание.Но въпросът въобще не е в това , нали?Дори и майката да знае , че е носител на вируса и има опасност за детето , какво очаквате да направи?
Виж целия пост
# 6
Изследването за ХИВ въобще не е задължително.Нито за сватба нито за раждане

За раждане не знам, не съм стигала до там.
Но пък скоро се омъжих. За граждански брак искат медицинско свидетелство, което включваше ХИВ
Виж целия пост
# 7
Много жалко за детенцето Cry
Виж целия пост
# 8
Горкото дете. Ама и какви доктори имаме Close.
Не знам за изследванията за брак. На мен личния ми даде медицинско, в което пишеше каквото трябва, само минахме през психото да ни сложат печати.А мъж ми не беше при този доктор и му направиха медицинското срещу 10 лв.
Като бременна не са ме изследвали за ХИВ. Мисля, че беше задължително, но отпадна Thinking.
Виж целия пост
# 9
 За граждански брак искат медицинско свидетелство, което включваше ХИВ


Това , че е включвало не означава , че е задължително.Никой не може да ти забрани да се омъжиш дори да си носител или болна.Както и никой не може да ти забрани да забременееш при същите обстоятелства.Изследването , за което говориш се прави по желание.
Виж целия пост
# 10
По кои новини по - точно? Rolling Eyes
Ако е истина горкичкото малко същество ,толкова мъчно ми стана..............
Ама то изследването за ХИВ не е ли зъдължително по време на бременност ,как се стигнало до тук................... Cry

Изследваето за ХИВ НЕ Е задължително никъде! Нито при бременни, нито при сключване на брак... Това, че някой е сложил графа... не го прави задължително. Аз бих отказала в този случай, точно заради наглостта да го напишат в бланката, иначе съм ЗА хората да се тестват. Давала съм кръв и съм тествана по този случай...
Виж целия пост
# 11
По Дарик - в преглед на печата, цитираха "24 часа".

„Изоставиха бебе със СПИН” – такава история е на челото на „24 часа”. Тя разказва за млада жена, носителка на СПИН, която родила момченце и го изоставила във Втора градска болница в София. Бебето обаче, трябвало да бъде преместено от клиниката по неонатология, поради опасност за другите новородени. Така болниците си го прехвърлят, а междувременно се издирва майката.

Тъжна история.

А иначе по въпроса с изследванията:
Преди сватбата в БГ трябваше да имаме
с мъжа ми медицински. За мен не беше
задължително да ме изследват за ХИВ,
но за него като чужденец се изискваше.
Мисля, че това изследване не е задължително.
Виж целия пост
# 12
Като се омъжих се тествах и при двете бременности пак............дори и да не е задължително не мисля ,че е наглост това да се изисква ,защото може да спести на една невинна душица крътък и агонизиращ живот Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
наскоро четох, че относително малък (говорим за под10%) от децата на майки, които са ХИВ - позитивни се раждат с този вирус. Наистина е поразително, но си има средства за лечение.
Даже и да не е задължително нормативно, мисля, че е задължително морално да се правят такива изследвания.
Виж целия пост
# 14
Даже и да не е задължително нормативно, мисля, че е задължително морално да се правят такива изследвания.

Анджък, да си дойдем на думата!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия