пюре от тиква?

  • 1 249
  • 16
Ние сме изключително на кърма,но от време на време давам по лъжичка две ново ядене.Сега съм решила да дам пюре от тиква една лъжичка,но не знам как да го приготвя и дали става само тиква или трябва да е с нещо друго.А забравих да спомена,че сме почти пет месечни.
Виж целия пост
# 1
mama nely точно сега и аз щях да питам същото,защото съм решила днес да опитаме тиквата  Laughing
Ще следя темата,защото сметам на обяд да приготвя пюренцето    chef
Виж целия пост
# 2
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!Детето е много малко,за захар!
Виж целия пост
# 3
ами аз докато я варя сложих малко захар вече.
Виж целия пост
# 4
Добре то без захар ясно,аз и без това не й давам!Но слага ли се нещо като масалце например  newsm78
Виж целия пост
# 5
Дадох първо картоф + тиква на Хипп (бях давала вече картоф ). Изчистих, нарязах на кубчета и сварих (без захар и други добавки, тя си е сладка и вкусна без тях) много добре, т.е. следвах съветите от "рецептите" тук  Peace . Странното беше, че като започнах да давам само тиква, Ния се запече  Thinking , а уж трябваше да е обратното.
Виж целия пост
# 6
Ние сме изключително на кърма,но от време на време давам по лъжичка две ново ядене.Сега съм решила да дам пюре от тиква една лъжичка,но не знам как да го приготвя и дали става само тиква или трябва да е с нещо друго.А забравих да спомена,че сме почти пет месечни.
Обелваш, нарязваш на парчета и сваряваш тиквата.После пюрираш и готово.Към нея можеш да прибавиш вече въведена храна(останах с впечатлението, че си захранила вече).Например картоф, ябълка-ако си въвела тези.Никаква захар, нищо друго, за масълце е рано още.Аз едва от скоро започнах да слагам по 2-3 капки зехтин в зеленчуковото и месното пюре.
Виж целия пост
# 7
Измиваш,обелваш,нарязваш и вариш.Аз не слагам захар.
Виж целия пост
# 8
Ние също днес ще опитваме варена тиква за първи път Laughing! Искам да попитам и за печената, знам че е по-полезно! Как се пече-само тиквата в тавичка, без вода, без нищо ли, и колко време  chef? Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 9
   Аз слагам малко мляко.
Виж целия пост
# 10
Аз я правя печена. Слагам малко вода и пека. После пасирам. Без нищо друго. Така замразих и кубчета във фризера.
Виж целия пост
# 11
Печената тиква била по-полезна - запазвала ценните вещества!  Peace Нарязвам на едри парчета, нареждам в тава, сипвам малко вода на дъното и пека до омекване, като проверявам с вилица. После намачквам /нищо не пасирам!/ и замразявам на кубчета.  chef
И никакви добавки - захар, масло, мляко и пр.  Naughty Само кърма - от извора, преди или след пюрето! Wink
Виж целия пост
# 12
Полезните вещества се запазват по принцип  и когато се вари на пара. А масло и всякакви млечни, особено пълномаслени продукти, е добре да се избягват на тази възраст, заради риск от алергии. Аз захар не слагам в никаква храна за беба, защото не съдържа нищо полезно и води до привикване още в ранна възраст към сладки неща. А опита ли веднъж сладко, голяма е вероятността да се мръщи после на зеленчуковите и месни пюрета.
Виж целия пост
# 13
Имам един въпрос относно съхраняването на по-голямо количество тиква.Колко време трябва да се стерилизира ако ще се съхранява в буркан?Ако се замразява трябва ли да е предварително сварена?
Виж целия пост
# 14
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!Детето е много малко,за захар!

Започнахме с тиквата след годинка, годинка и нещо - слагам по лъжичка захар Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия