Отново за погачата

  • 958
  • 20
Моля ви кажете, какво се прави с парчето от погачата, което се вдига на високо и е наречено за детето?
Виж целия пост
# 1
доколкото знам се изяжда от майката на следващия ден.
Виж целия пост
# 2
И мен ме интересува този въпрос  newsm78 даже скоро си мислих да го изхвърля ама не посмях Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих. До колкото знам то се нарича не за бебето, а за Богородица (но явно обичаят търпи вариации).
Виж целия пост
# 4
Аз също го държах известно време на високо, след което го изхвърлих.
Виж целия пост
# 5
Дадох го на баткото да го изяде на следващия ден. Grinning Как ще се хвърля, това е храна и то хляб, грехота е, хапни го ти в крайна сметка.
Виж целия пост
# 6
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих.

 Peace
Виж целия пост
# 7
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих. До колкото знам то се нарича не за бебето, а за Богородица (но явно обичаят търпи вариации).
И аз така знам и затова го изхвърлих!
Виж целия пост
# 8
Момичета, на погачата на синът ни не сме слагали цялото парче, а само падналите трохички при разчупването на погачата, като се събират в кърпата заедно с паричките и се качват на високо ! Но всеки знае и прави по свой начин важното е да се спази традицията   Grinning
Виж целия пост
# 9
Момичета, на погачата не сме слагали цялото парче, а само падналите трохички при разчупването на погачата, като се събират в кърпата заедно с паричките и се качват на високо ! Но всеки знае и прави по свой начин важното е да се спази традицията   Grinning
И при нас беше така.
Виж целия пост
# 10
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих. До колкото знам то се нарича не за бебето, а за Богородица (но явно обичаят търпи вариации).

същото
Виж целия пост
# 11
Хапнах го на следващия ден, аз знам, че от погача не се изхвърля нищо. Има всякакви бабини глупости.
Виж целия пост
# 12
Не съм правила погача  Stop
Виж целия пост
# 13
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих. До колкото знам то се нарича не за бебето, а за Богородица (но явно обичаят търпи вариации).

Същото Peace
Виж целия пост
# 14
Дадох го на моя бременна приятелка да го изяде на следващия ден.за да роди и тя едно здраво бебече!Е така ние си го решихме де,но определено знам,че нищо от погачатат не се изхвърля!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия