За влагата и мухъла

  • 1 823
  • 28
Момичета кажете имали ли сте такъв проблем?И ако да как го разрешихте?Тук има изсушители за въздух но струват 399-499лева #CrazyЧували ли сте за по евтини изсушители?И някоя от вас  е използвала препарата Savo да сподели мнение за него или за по ефикасен продукт.Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Сложете си изолация и си сменете дограмата Simple Smile Иначе спасение няма..
Виж целия пост
# 2
Този проблем го имаме и ние, "Саво" е много ефикасно, но мирише доста на хлор и не става за всякакви повърхности, защото ги поврежда. Купихме си влагоуловител, който реши  проблема донякъде, но не напълно. Аз го поставям на 60%, може би ако го поставя на повече няма да има влага, но тази стая ни е спалня и не е добре въздуха да е много сух.
Нашият мухъл се появи точно след като си сменихме дограмата и сложихме изолация.
Виж целия пост
# 3
Този проблем го имаме и ние...Нашият мухъл се появи точно след като си сменихме дограмата и сложихме изолация.

При нас също на балкона, който остъклихме с ПВЦ и имаме изолация. Там ми е и простора...Отварям да се проветрява...Мухал има пак, миналата година го ликвидирахме със Саво, но то е временно решение. Догодина - изолация отдолу - на тавана на съседите Wink
Виж целия пост
# 4
Ползвала съм Savo унищожава мухъла, но и стените. Решава проблема временно, чисти мухъла и той пак се появява. Ако пръскаш повече тапетите си променят цвета и латекса се  напуква.  Трябва често да се проветряват стаите и да се прави течение.  Знам за една боя американска Термошилд, тя предотвратява влагата и конденза, но не съм я пробвала. Мисля, че е добра.
Виж целия пост
# 5
нашият го взехме за 299 от Ритони http://www.ritoni.com/results.php?cat_ID=83. някои мами писаха , че в метро има и по 250. марката я чух за пръв път , но се решихме да го вземем, а продавачката каза , че ас испански и фирмата се занимавала само с производството на подобен род уреди  newsm78 оставям го на 50% нон-стоп. най-много вода се събира през нощтта .
Виж целия пост
# 6
Саво-то е временно разрешение на проблема.След време пак се появява.Редовно проветряване му е майката и добра изолация! Peace
Виж целия пост
# 7
При нас се появи в нов апартамент, с външна и вътрешна изолация и ПВЦ дограма! Решихме проблема с климатик  Peace Вече няма следа от мухъла, дори петна по стените не останаха, а беше страшно  !
Виж целия пост
# 8
Нормално е като се сложи  и ПВЦ да се засили проблемът с мухъла. Като изолирате и уплътните всичко кондензът и влагата се увеличават, защото няма вентилация. Решението е във вентилацията на помещенията - абсорбатори, вентилатори, влагоуловители. Саво е временно решение. Действа за около месец, след това пак започва да се развивав плесен Sad Имаме този проблем в кухнята. Външната изолация решава впроблема до определена степен, но подозирам че лятото като сложим ПВЦ ще стане ад. Обмисляме варианта за някакъв мощен абсорбатор.
Виж целия пост
# 9
при нас проблемът не беше само мухълът - от конденза стената под прозореца подгизваше. всеки ден с един пръст по-надолу слизаше влагата, направо полудявах като погледнех  #Crazy #Crazy #Crazy а сега дори стената се изсуши  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
нашият го взехме за 299 от Ритони http://www.ritoni.com/results.php?cat_ID=83. някои мами писаха , че в метро има и по 250. марката я чух за пръв път...

Намерих адрес от сайта, но само в Бургас ... а в Дофия?
Виж целия пост
# 11
ами аз съм от бургас  newsm78 освен в метро да провериш  newsm78
Виж целия пост
# 12
www.changepartner.net
Виж целия пост
# 13
Сещам се, че някъде бях чела за специална боя, която предпазва от мухъл. Но не помня нито име, нито къде се продава.  Ако някой има подобна информация нека сподели
Виж целия пост
# 14
От това оттърване като че ли няма. Всичко направено е временно решение на проблема. И със Саво пръскахме, и изолации слагахме и със специална боя боядисвахме и все същото...
Виж целия пост
# 15
аз мисля че трябва често да се проветрява.откакто сложихме дограмата се появи и мухала,въпреки че климатика изсушава.
Виж целия пост
# 16
Намерих някакво инфо по въпроса  Thinking - вижте тук моля:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=150058.0
Виж целия пост
# 17
Не мисля, че дограмата е решение, напротив, нещата се усложняват... Аз вече направо му свикнах на нашия мухъл, нищо не помага... Confused
Виж целия пост
# 18
пВЦ дограма, външна и вътрешна изолация- и проблемът е готов! Вие запечатвате помещението по този начин, няма откъде да излиза влагата от помещенията и  избива по стените. В такъв случай решението е климатик или влагоуловител.
Виж целия пост
# 19
Имаше някъде тема за влагоуловители, моля някой да ми даде линк.
Виж целия пост
# 20
Имаше някъде тема за влагоуловители, моля някой да ми даде линк.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135132.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139742.0
Виж целия пост
# 21
 smile3525
Виж целия пост
# 22
ОБЕЗВЛАЖНИТЕЛИ - http://prozorec.bg/products/dryer.shtml
За конденза и мухъла и как да се справим с тях - http://prozorec.bg/useful/kim.shtml

бул. Витоша 126   тел: 02/950 18 50
жк. Фондови жилища бл. 217   тел: 02/931 75 75

 Grinning
Виж целия пост
# 23
  bouquet
Виж целия пост
# 24
Тази сутрин видях, че единият ъгъл на стаята е направо подгизнал - около 1 кв.метър локва на паркета, между дивана и секцията. Преместихме дивана, но не ми се мисли какво е зад гардероба и до пролетта какво ще стане.  Ъгълът е до външна стена, но не е до прозорец. Подсуших преди 2 часа, сега поглеждам - локвата пак е там! Направо съм в чудо! Не знам какво да правя - климатик ли да купуваме, влагоуловител ли... Климатикът влизаше в плановете чак за следващата година, влагоуловител изобщо не сме предвиждали...
Виж целия пост
# 25
Сложете си изолация и си сменете дограмата Simple Smile Иначе спасение няма..

Ние сме в нов блок с добра изолация и хубава дограма,но да не ти казвам колко кошмарна беше първата ни зима тук.Втората беше малко по-добре...
Миналата зима сложихме камина с водна риза,температурата е постоянна и висока 24%,проветряваме често и лсава богу проблема изчезна.
Просто трябва често проветряване и без резки температурни промени,а може и още нещо ...и аз вече не знам.
А иначе Саво ни помагаше,но миризмата му е силна и натрапчива.
Виж целия пост
# 26
Най доброто нещо което съм използвала е термошилд.
Вътрешна топлизолация , нанася се като латекс , стандартно е бяло , може и да се оцвети, като услугата е безплатна.
Слага се само на проблемната стена.( най често - външна).
Мухала изчезна веднага , а температутаа се вдигна с 3 градуса.
Невероятен продукт , най горещо ти го препоръчвам.
Има го в два варианта - немски и американски.Единия се казваше термошилд , а другия термомакс.
Можеш да намериш доста инфо в  google.com
Виж целия пост
# 27
http://www.changepartner.net/sons.aspx  - ВЛАГОУЛОВИТЕЛИ.

Виж целия пост
# 28
Момичета, решение има! Излиза по-скъпо от изсушител за въздух, но много по евтино от един ремонт заради щетите от влагата и мухъла, така че инвестицията си струва!  Малко предистория:  Laughing Да се проветрява редовно е добър вариант, но не стига. Външната и вътрешна изолация, както и новата дограма не гарантират нищо. Забелязали ли сте, че мухълът се появява, когато навън захладнее, или пък има резки смени на температурите? И се появява единствено на външни стени и фуги, като стената откъм етажния коридор във входовете например.  Проблема с мухала се появи през последните години, когато хората пестят и включват отоплителни уреди от време на време, само когато се налага. Така се получава този феномен-въздуха във стаята се нагрява много по бързо от стените и ето го мухала! Даже не е нужно да сте включили печка, или друго. Достатъчно е да дишат хора в стаята и влажността във нея става по-голяма от тази на вън, дори и когато вали. Grinning И сега за тези които не ги домързя да изчетат всичко това. Решението се казва термомакс /termomax мисля че се пишеше/! Продукта е немски и е по-евтин от американския /термошилдс май беше/ и е със същото качество! Изглежда като латекс, оцветява се като латекс и се нанася като латекс. Но не е. Той е по скоро от рода на изолациите. Цялата работа е в това, че в него се съдържат микроскопични керамични капсули, благодарение на които повърхността на която е нанесен термомакс се загрява светкавично до температурата на стята. И край на мухъла. По евтиният вариант е да се третират само външните стени на жилището. Така направихме ние пак заради мухъл. Наши близки обаче третираха всички стени, дори и таваните. Те нямаха мухъл, но това беше тяхното решение за изолация и по ефикасно отопление. Преди да го нанесете на стените обаче, третирайте няколко пъти с препарат против мухъл, за да убиете гъбичката. Желателно е тази процедура с термомакса да се направи когато навън не е много студено. Всъщност целта е стената да е абсолютно суха, без  никаква влага, за да могат да се убият всички гъбички на мухъла. Ако се спрете на този вариант в магазините, където продават термомакс ще ви обяснят и посъветват по-добре от мене.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия