цветна снимка -проблем

  • 3 624
  • 12
ЧНГ на всички!Нека тя да сбъдне вашите най-съкровенни желания!

Проблемът с назначената ми цветна е снимка е,че не мога да открия контрастното вещество,което ми е изписано-"Isteropac".Питах в София на няколко места,и в други градове,но ми казват,че не се произвежда вече,или че няма в момента внос.Моят лекар обаче държи точно на него.Въпросът ми е има ли заместители на това вещество,ако можете напишете ми ги(ще опитам пък със заместител),ако все пак някой знае,че някъде го има,моля да ми отговори(за София,Плевен и Северозападна България).Ако има някой с подобен проблем,моля нека да сподели мнение.
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Никога не съм чувала пациентка да търси сама контрастното в-во за цветната снимка Rolling Eyes Звучи ми непрофесионално. Дали не е по-добре да направиш снимката в специализирана клиника, където разполагат с необходимите им консумативи?
Виж целия пост
# 2
По принцип наистина сам си осигуряваш контрастното в-во.Аз си правих миналата година такава цветна снимка и нямах проблеми с намирането му,имаше го в първата аптека.Спомням си,че беше в стъклена ампула.Възможно е да са го спрели от производство.Според мен е най-добре ако не можеш да го откриеш да попиташ за заместител.За манипулацията платих 20лв.С най-голямо удоволствие бих проверила тук в аптеките в Шумен,но как да ти го изпратя?Много искам да ти помогна,защото знам какво е,минала съм през всичко това и сега имам прекрасно момченце,макар че имах и по-голям проблем:износих го с голяма миома-15см.Ако искаш ми пиши на лични съобщения,ще проверя,но как да ти го изпратя? newsm78
Виж целия пост
# 3
честита нова година на всички, по въпроса на темата. аз правех цветна снимка през октомври 2006 г. и ми бяха изписали истеропак или урографин. но най сигурно е да се консултираш със лекаря си, защото един доктор ми ги изписа, а при друг правих снимката и той определи урографина/незнам каква е разликата и в софия го има в една аптека, ако не го поръчваш и ти го доставят/ за повече информация за аптеката пиши на лични,, за да не звучи като реклама.
Виж целия пост
# 4
Никога не съм чувала пациентка да търси сама контрастното в-во за цветната снимка Rolling Eyes Звучи ми непрофесионално. Дали не е по-добре да направиш снимката в специализирана клиника, където разполагат с необходимите им консумативи?
и аз правих цветна снимка, но никой не ме е карал да си купувам каквото и да е. Може би защото предпочетох да си я платя
Виж целия пост
# 5
Аз също си купих Урографин, докторката каза, че било  по-евтино и по-добро. Беше ок. 12 лв тази есен
Виж целия пост
# 6
И на мен ми казаха да си купя Урографин, за всеки случай. Имали ампули, но можело да се случи да нямат на самия ден. За Варна някой знае ли къде се намира.
Виж целия пост
# 7
Когато аз правих снимка миналото лято ми искаха Урографин, тръгнах да си го купувам в деня на процедурата и направо се шашнах - обиколих десетина аптеки и никъде нямаха. Кажи речи в последния момент си намерих в санита на Генерал Колев / отстрани на болницата /
Виж целия пост
# 8
Аз намерих в "Марешки" до магазин Владислав, но сигурно в някоя от аптеките на тази верига ще намериш, а и нали те са по-евтини.
Виж целия пост
# 9
Точно Марешки проверих първо - да е по-евтино, но нямаха. Може просто да съм уцелила кофти период за зареждане newsm78
Виж целия пост
# 10
Ще проверя момичета,
благодаря!
Виж целия пост
# 11
 GrinningВсяка аптека работи с определен склад. Затова трудно се намират някои лекарства. И аз обиколих целия град, докато от една аптека ми казаха кой е вносителят и съответно от кой склад го доставят. Наложи се сама да ходя до склада, защото тази аптека не работеха с този вносител, но ми позволиха да изискам ампулата от тяхно име. Струваше ми шест лева ампулата. В болницата ми взеха 100 лева за манипулацията и то без упойка. Ако не го намираш пиши, ще се поинтересувам кой склад го продава, че в момента не си спомням името. Ако не намериш аптека, която да ти го достави, иди сама в склада да си го вземеш.
Виж целия пост
# 12
здравейте !И аз имам проблем с намирането на контрастното вещество!Знае ли някой сега къде го има>Много ще съм ви благодарна HugНе знам защо,но и на мен ми казаха сама да си го набавя?Странно...Истеропак обаче трябвало да е ,но никъде не го откривам!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия