Ортопедичен преглед на новородени ?

  • 2 764
  • 19
Здравейте майчета!
Искам да ви попитам следното:
Синът ми е на 50 дни. На първата детска консултация педиатърката ни даде направление за ортопед. Там прегледаха крачетата на бебето на ехограф и доктора каза, че е абсолютно здрав. Но въпреки това профилактично ни препоръча да носи до третия си месец ортопедични гащи (с твърдо парче между крачетата).
Кажете ми на вас предписаха ли подобни гащи и какво мислите по този въпрос ?
Предварително ви благодаря   bouquet.
Виж целия пост
# 1
Вики беше на 1 месец когато ни пратиха при д-р Драганов във Военна болница.Гледаха го на ехограф и каза, че всичко е нормално.Не ни е казвал да носим такива гащи.
След като така е преценил носете ги, явно има причина и не е нещо сериозно.На братовчедка ми детенцето носи 3 месеца такива гащи и сега е добре.
Виж целия пост
# 2
Това не е притеснително, и на нас на 40 дни ни казаха да слагаме памперс и над дрехите още един да стоят по-разкарачени крачетата, правихме го и на следващия преглед всичко беше идеално. Не разбрах много за какво е, но нещо костите му били още меки, не съм сигурна. Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 3
За енти път се възмущавам от тези профилактични ортопедични гащички,които ги изписват на деца без проблеми.Ми защо да не даваме и лекарства на децата си ей така профилактично,че може да се разболеят.
Конкретно по темата никога не изписвали на децата ми подобни гащи,защото нямат проблеми.
Виж целия пост
# 4
Извини ме, но това не го разбирам-напълно здраво бебе да носи профилактично ортопедични гащички #Crazy....на твое място бих го завела на др. ортопед дори и без направление, но задължително да го прегледа с ултразвук.....
Виж целия пост
# 5
Вики беше на 1 месец когато ни пратиха при д-р Драганов във Военна болница.Гледаха го на ехограф и каза, че всичко е нормално.Не ни е казвал да носим такива гащи.
След като така е преценил носете ги, явно има причина и не е нещо сериозно.На братовчедка ми детенцето носи 3 месеца такива гащи и сега е добре.
и ние бяхме при него и то доста късно, някаде в 4-ят месец.

да се върна на въпроса. Може би трябва да отидете пак на преглед за по сигорно.
Виж целия пост
# 6
За енти път се възмущавам от тези профилактични ортопедични гащички,които ги изписват на деца без проблеми.Ми защо да не даваме и лекарства на децата си ей така профилактично,че може да се разболеят.
Конкретно по темата никога не изписвали на децата ми подобни гащи,защото нямат проблеми.
Абсолютно подкрепям мнението Peace
Виж целия пост
# 7
на твое място бих отишла на втори специалист
Виж целия пост
# 8
Извини ме, но това не го разбирам-напълно здраво бебе да носи профилактично ортопедични гащички #Crazy....на твое място бих го завела на др. ортопед дори и без направление, но задължително да го прегледа с ултразвук.....
PeaceИ на мен не ми е ясно,защо трябва да носи такива гащи при положение,че нищо му няма на детето newsm78По-добре се консултирай и с друг ортопед Peace
Виж целия пост
# 9
 ShockedПоредната глупост лекарска!Няма логика-щом е добре детето, кви ортопедични гащи! ooooh!
Виж целия пост
# 10
И при нас ортопеда каза,че всичко е наред,но за ниакъкви гащи не е ставало на въпрос.
Виж целия пост
# 11
И на мен ми казха да слагам/профилактично/,но аз така и не ги послушах!Всеки решава за детето си-кое е по-добро!
Виж целия пост
# 12
аз не мисля че при напълно здраво дете се налага да се носят ортопедични гащички.Вики има незрели кости и проблем с ракрача на крачетата ,но нашият ортопед ни препоръча гимнастика за да избегнем носенето на гащички.За един месец с гимнастика постигнахме това което се постига с носенето на гащички.За това мисля че във вашия случай са абслютно ненужни.
Виж целия пост
# 13
Zdravei, zadalgitelno napravete vtori pregled ,no pri dryg.Ako potvardi nosete gi.Bezobidni sa. Ako kage obratnoto , poiskai treti pregled i vzavisimost ot nego preceni. No v nikakav slychai ne prenebregvai tova koeto sa ti kazali.
Nash bebo beshe "100% zdrav"no az nastoivah za po-tochni izsledvania.Pritesniavashe me edna nestsandartna ganka.Smiataha che tarsia pod vola tele i taka do pochti 6ia mesec .Okaza se che imame problem i sme hvanali "poslednia vlak " Vmesto gashti nosihme shini.
Taka che za tvoe spokoistvie ,napravi kakvoto triabva.Dano da niama problem.Yspeh
Виж целия пост
# 14
На твое място бих дошла в София на консултация в Ортопедията в Горна баня. Не виждам смисъл да се носят гащички, ако всичко е наред при ортопедичния статус.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия