Пилешка фантазия в гювеч №2 !

  • 36 074
  • 46
Пилешка фантазия  в гювеч №2 !!



Необходими продукти:

4 пилешки пържоли (може да използвате всякакво месо-свинско, заешко ..)
около един кг. картофи
4 големи глави лук
3 големи моркова
една малка коф. заквасена сметана
подправки (чубрица, два бульона, сух чусън, пипер)


1. Задушават се в тиган нарязаният на полумесеци лук + настърганите моркови .
2. Нарязвате месото на лентички и слагате в гювеча + задушените моркови и лук. Добавяте една ч.ч вода , подправките и коф. сметана. Слагате във фурната на максимална температура  около 30 мин., след което намалявате градусите на 150.
3. Картофите режете на ленти и пържите във фритюрник или тиган. 1 час, след като сте намалили градусите прибавяте към месото и пържените картофи и допичате още 30 мин. на 150 градуса. Който предпочита може да не пържи картофите , а да ги сложи още в началото при месото , за да се задушават.
Да ви е сладко!





Виж целия пост
# 1
Покрай номинации си мислех , че  напоследък май не съм мяркала нови твои изкушения, а да знаеш чакам ги с нетърпение Hug
Виж целия пост
# 2
Лео  Hug давай още! Laughing
Виж целия пост
# 3
Лео Hug скоро бих я пробвала изглежда супер  Peace
Виж целия пост
# 4
записвам се, за да мога после да намеря по-лесно рецептата Peace
Виж целия пост
# 5
Ммм, много вкусно изглежда  Laughing
Ще се пробва  Peace

Лео какъв бульон слагаш пилешки или зеленчуков  ?
Виж целия пост
# 6
В момента се пече само,че е със свински пържоли!Мирише просто невероятно!Лео, златна си!
Виж целия пост
# 7
Аз слагам пилешки, но и зеленчуков да сложиш няма да е лошо  Peace
Който не обича може само сол Wink
Виж целия пост
# 8
В момента се пече само,че е със свински пържоли!Мирише просто невероятно!Лео, златна си!

 Shocked Много си бърза, то мойто още не е изстинало  Laughing После да кажеш дали ви е харесало  Crazy
Виж целия пост
# 9
Мерси   bouquet Ще сложа пилешки бульон  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Номер 1 е чудо.Много вкусна фантазия.Ще се пробва и номер 2.
Виж целия пост
# 11
Когато направих Пилешка фантазия 1 много я харесаха .Ще направя и номер 2 и ще докладвам за резултата .   bouquet
Виж целия пост
# 12
Ще се пробва!  Peace
Виж целия пост
# 13
Лео, вече прекаляваш Hug  ако продължаваш така нито Лунните, нито Японските, никакви диети няма да помогнат Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Лео, вече прекаляваш Hug  ако продължаваш така нито Лунните, нито Японските, никакви диети няма да помогнат Rolling Eyes

 Joy Това го знам от личен опит  Joy
Виж целия пост
# 15
И аз да се разпиша - пробвах първата фантазия със свински пържолки, - беше оценена по достойнство!
Благодаря ти, ЛЕО!  bouquet
Виж целия пост
# 16
Беше невероятно вкусно!Благодаря,Лео още веднъж!
Виж целия пост
# 17
Лео, това в гювеча ли го прави или в йенка?
Виж целия пост
# 18
Лео, това в гювеча ли го прави или в йенка?

Аз в гювеч, ти можеш в йена  Hug
Виж целия пост
# 19
Лео, това в гювеча ли го прави или в йенка?

Аз в гювеч, ти можеш в йена  Hug

Да ясно като си купя гювеч и аз в него.
Лео   bouquet Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 20
Лео, спирка нямаш. Ще се пробва.  Simple Smile
Виж целия пост
# 21
записвам се, за да мога после да намеря по-лесно рецептата Peace

И аз - изглежда много добре, а и не сложно  Simple Smile Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 22
чудна фантазия, Лео   bouquet това ни беше вечерята днес, наистина е много лесно и страааашно вкусно, не пържих картофките, а направо ги бухнах в гюведжето да се задушават... а мъжа ми е просто във възторг, утре пак това ще вечеряме  Laughing още веднъж благодаря за споделената рецепта!
Виж целия пост
# 23
Днес го сготвих със свинско, стана много вкусно newsm10
а утре ще правя на племеницата сладкиша с рулата
Благодаря Лео  bouquet
Виж целия пост
# 24
Направих "Пилешка фантазия" в гювеч .Облизахме чак и гювеча Mr. Green
Няма да пропусна да приготвя и "Пилешка фантазия в гювеч №2"  chef
Виж целия пост
# 25
аз също правих първата и стана фантастична Mr. Green а сега тъкмо се чудех какво да го правя това пилешко месо че ми писна вече от него и видях че има и втора част още довечера ще го пробваме надушвам че ще стане страхотно Mr. Green
Виж целия пост
# 26
В четвъртък вечерта посрещнахме на моя мъж родителите и брат му с "фантазията". Рецептата я изпълни мъжът ми /със свински пържолки/ и съответно той обра овациите cry  newsm62
Виж целия пост
# 27
В момента се пече със свинско. Ароматът, който се носи е.............................. Heart Eyesневероятен!!!
Виж целия пост
# 28
Направих я.  Laughing Но свинска фантазия.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2177184

Не задушавах нищо предварително. Сложих 6 скилидки чесън вместо сух. От подправките сол, черен пипер и розмарин.
Виж целия пост
# 29
Ето и моята фантастична фантазия свинска! Снимките са от телефон и качеството им куца, затова пък онова в гювеча си беше супер качествено и вкусно. Grinning

Виж целия пост
# 30
Ще пробвам и тази фантазия, но може би няма да пържа картофите, защото избягваме пържено..

Само искам да питам, а може би трябва да го направя в темата за първата пилешка фантазия, дали и на вас ви се получи нещо акто рибен вкус на манджата? Аз го отдавам на киселите краставички, които по незнайно какви причини дадоха илюзия, че манджата(първата пилешка фантазия) е направена от бяла риба  Rolling Eyes  Thinking
Виж целия пост
# 31
Ще пробвам и тази фантазия, но може би няма да пържа картофите, защото избягваме пържено..

Само искам да питам, а може би трябва да го направя в темата за първата пилешка фантазия, дали и на вас ви се получи нещо акто рибен вкус на манджата? Аз го отдавам на киселите краставички, които по незнайно какви причини дадоха илюзия, че манджата(първата пилешка фантазия) е направена от бяла риба  Rolling Eyes  Thinking

При мен ароматът бешеееее..........превъзходен Heart Eyes, съвсем далече от този на риба. Не знам кой от продуктите би могъл да придаде подобен аромат newsm78. Освен да пробваш без краставичките. Тя и Лео пише, че може и без тях. Аз сложих и краставички, домашно производство, бяха много хрупкави и приятно киселки.

А картофите при "фантазия"2  аз също ги сложих в гювеча с всичките останали продукти. Не ми се разправяше да пържа картофи, но мисля, да опитам и варианта с пържените.
Виж целия пост
# 32
Домашни си бяха и моите. Но не аромата беше рибешки, а вкуса! НА небцето ти остава напомнящ рибешка манджа вкус Rolling Eyes  Thinking
Виж целия пост
# 33
Домашни си бяха и моите. Но не аромата беше рибешки, а вкуса! НА небцето ти остава напомнящ рибешка манджа вкус Rolling Eyes  Thinking

Би могло да е и от месото, случвало ми се е пилешки бутчета да имат този рибешки вкус. Обясниха ми, че било от смеските, с които хранят бройлерите.
Виж целия пост
# 34
Домашни си бяха и моите. Но не аромата беше рибешки, а вкуса! НА небцето ти остава напомнящ рибешка манджа вкус Rolling Eyes  Thinking

Би могло да е и от месото, случвало ми се е пилешки бутчета да имат този рибешки вкус. Обясниха ми, че било от смеските, с които хранят бройлерите.

Дали наистина е възможно това?  Shocked  Close
Виж целия пост
# 35
Стига бе, верно ли може да е от месото Shocked
Аз ще сложа накрая краставичките, преди сервирането, защото не обичам готвени краставици Crazy
Още днес ще я спретна. Добре, че е Буба да ми покаже рецептата Simple Smile
Виж целия пост
# 36
 newsm78 Бубе, рибешки вкус определено няма , просто няма от какво  Thinking
Виж целия пост
# 37
Това изглежда апетитно
Виж целия пост
# 38
Лео провали ми диетата с тая рецепта  Heart Eyes. Ще го пробвам обезателно , и съм сигурна че ще е много вкусно   bouquet
Виж целия пост
# 39
Еййй, ако не спра да се ровя в готварския ще стана 100 кила  ooooh!

Виж целия пост
# 40
И аз  Mr. Green Ще се пробва днес, отивам да пазарувам, то се е видяло това с диетите ...
Виж целия пост
# 41
лео много вкусно изглежда и аз ще пробвам : Grinning smile3534
Виж целия пост
# 42
Ох, че вкусотия!  Задължително ще пробвам!!!
А може ли линк към първата фантазия!?
Виж целия пост
# 43

......А може ли линк към първата фантазия!?

Заповядай!  Едно от любимите ми ястия.     bouquet  за Лео
Виж целия пост
# 44
олеле колко вкусно звучи...още утре ще я направя. Направо ми потекоха лигите Heart Eyes Peace
Виж целия пост
# 45
а може ли да използвам телешки шол, вместо  пилешко месо?
Виж целия пост
# 46
и още едно въпросче: няма ли да се спука гювеча на повече от 180 градуса?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия