Каква е тази буболечка?

  • 2 008
  • 20
Здравейте!

Синът ми се е събудил онзи ден в градината от някаква буболечка (голям страх му бяха преди време, но го беше преживял) в кревата (оказа се, че я е вкарал с дрехите най-вероятно), одраскла го по крачето  newsm78 (предполагам, че сам се е одрал като се е дръпнал).
Както и да е. Стряска се доста пъти вече от тогава и все ме кара на търся в Интернет да я види. Мисля, че се сещам добре за какво говори (рисува ми я, разказа...), но не мога да я изровя. Така че ви моля за помощ, ако някой се сеща как се казва.
Прилича на светулка като размер и форма на тялото, жълти крила с черна точка (по-скоро издължена като елипса) в средата, дълги извити "пипала" точно като на светулка.

Ще съм ви много благодарна, ако някой се сети какво е това.

Аз продъжавам да ровя.
Виж целия пост
# 1
Постни снимка на рисунката.
Виж целия пост
# 2
Добра идея, Дуци   bouquet
Ей сега Simple Smile

Ето я Simple Smile До нея е нарисувал раната, която тя му е направила. Има стелка, която указва връзката между двете  Laughing

Виж целия пост
# 3
с нетърпение чакам снимката. стискам палци да не е онуй, за което си спомням.

в ранното си детство, когато бяхме малки навсякъде, кирчо и аз често тичахме около гробищата. играехме си на фунийки, мъчихме котенца, гоненица, криеница - детски рай. една нощ когато вече беше тъмно на кирчо му се случи нещо особено - ухапа го буболечка. аз така и не я видях, а той беше в истерия и викаше, че буболечката не била като другите. на следващата сутрин в нас се звънна и това бяха неговите родители, които желаеха да поговорят с мен. казаха, че през нощта синът им изпаднал в някакво странно състояние на транс и не могли да го освестят цял час. бълнувал с пяна по устата, викал колкото глас има и даже ударил майка си с крак в носа. сутринта, когато се събудил, разказал за странния си сън - буболечката била пратеник от друг свят. свят на много мъка, странни създания, планини от кости и реки от кръв. днес кирчо е на същото дередже - питайте братчеда защото и той го познава. сопранов му намери работа на летището, във въздушната кула - кирчо помага на самолетите да се приземяват. за целта нашия приятел си мина всички изпити както си трябва, но малцина знаят, че халюцинациите му продължават и до днес - повечето хора го отдават на особено чувство за хумор и едва ли са се замислили за буболечките в живота на Кирчо. А Кирчо всеки уикенд нощем си е в родния ни град, на гробищата с фенерче и търси някакъв портал. Жена му мисли, че търси пичета, а той се занимава с бръмбарчета. Животът е интересно нещо.

Ако настояваш аз мога да му покажа рисунката и даже бих те срещнал с него за да ти обясни някакви детайли.
Виж целия пост
# 4
joro, досега някой казвал ли ти е, че си кретен? Hug Ако не, то аз бързам да поправя тази несправедливост Wink

Бубата ми прилича на някоя от разновидностите на сечко... поне в атласите смао те приличат на нея. Имам две предположения, защото почевидно не съм се срещала с този екземпляр на природната мисъл... та, или е сечко, или е от онези с прозрачно зелени листенца - еднодневките... но щом детенцето ти казва, че е жълта... ще потърся още и ще пиша, ако намеря. А този зловещ белег сякаш е равен от акула или от детски нокътчета, не от буба:)
Виж целия пост
# 5
Ново предложение, ако си от София, или там откъдето си, иди в природонаучния музей и разгледайте с дечко всички буби, все някоя ще си хареса, така ще й запишеш латинкосто име, после ще я търсим на български:)
Виж целия пост
# 6
Мисля си, че това е Божа кравичка Simple Smile
Ето снимка:

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IM … &USER_ID=8805
http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=308010
Виж целия пост
# 7
Но тя е червена?! А търсената е жълта? Възможно е да е албинос ooooh!
Виж целия пост
# 8
Az se radvam, che Joreto pak se e izkazal super kompetentno. I moteto dete go e strah ot bubolechki, mislq che e normalno pri decata, ne oby]aj tolkova vnimanie.
Виж целия пост
# 9
Кръсти я Буба. Убеди детето, че то
я е кръстило така. Нека се изфука.
Що си кривите душата така, бре,
мен пък отговорът на Жоро ме кефи.
Виж целия пост
# 10
joro е пич, но това не пречи да е кретен:) Hug
Буба е добро име за буболечка, но мисля, че е идеалне момент да заведеш лапето в музея smile3529
Виж целия пост
# 11
joro е пич, но това не пречи да е кретен:) Hug
Буба е добро име за буболечка, но мисля, че е идеалне момент да заведеш лапето в музея smile3529
Жоро е доста забавен на моменти,понякога изтъркан като стари обувки,но в момента прекали с тва малоумно мнение.Почти съм убеден,че жорката е модератор или прител на админ/мод.Не може да пусна тема:Кой е joro01 и тя да бъде заключена и после като пусна друга тема в която казвам,че явно жорката е някъв мод да бъде изтрита.Разбирам да е глупава,но жоро пуска редовно глупави теми.Тъйче явно има нещо.
P.S Сори за спама,но ме провокира мнението на жоро00 Simple Smile.
Виж целия пост
# 12
Не разбирам много от буболечки, но такава жълта не съм виждала.

Дали не става дума за една дето тялото и е оранжево, а крилцата черни. На пръв поглед можеш да кажеш, че е оранцева. Тя хапе като я натиснеш.  Много е разпространена. Ама пусто като не и помня името  newsm78
Виж целия пост
# 13
Мисля, че е сечко, те имат мното здрави челюсти и наистина може да го одере, а и членчетата на краката са с много шипчета. Но трябва да се погледне в определител..
Виж целия пост
# 14
Почти съм убеден,че жорката е модератор или прител на админ/мод.Не може да пусна тема:Кой е joro01 и тя да бъде заключена и после като пусна друга тема в която казвам,че явно жорката е някъв мод да бъде изтрита.Разбирам да е глупава,но жоро пуска редовно глупави теми.Тъйче явно има нещо.

Аз отдавна вярвам в триглавата ламя.
Ако се сещаш какво имам предвид.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия