Word - въпрос

  • 5 461
  • 23
Имам следния проблем с Уърд и моля за помощ. Не мога да открия тирето, което ми трябва - голямо тире за пряка реч. От хелпа разбрах, че късото тире е em dash, а дългото en dash. При мен излиза винаги късото. От хелп пробвах указанията, отметнах AutoFormat as you type опцията автоматично да превръща късо тире в дълго, но тя важи само ако тирето е заобиколено от текст от двете страни без интервал. На мен ми трябва дългото тире без текст от двете страни, когато се въвежда между два табулатора. Дано сте ме разбрали!
Виж целия пост
# 1
От Insert symbol можеш да избереш какво тире искаш и да го вмъкваш с комбинация от клавиши.
Виж целия пост
# 2
Пробвах и това, става. Но е много неудобно всеки път оттам да се въвежда и не мога да разбера какъв е проблемът при мен.
Благодаря.
Виж целия пост
# 3
Дългото тире се изписва с комбинацията

Ctrl плюс минуса

Звучи тъпо - плюс минуса, но така става. Laughing Аз използвам минуса от цифровата клавиатура (най-дясно).
Виж целия пост
# 4
Можеш да изкараш дългото тире от символите като Shortcut key, като ти си избираш коя комбинация от клавиши ще ти е удобна /единия кл. е Алт./.
Виж целия пост
# 5
Em Dush го дава и в комбинация Alt+Ctrl+Num-
Калина, погледни пак на Symbol, Special characters, auto correct, или другата възможност за shortcut key...
Виж целия пост
# 6
Дълго тире се получа, когато напишеш след шпацията някакъв символ, буква след него. То се самоувеличава, иначе си остава мъничко. Личен опит, немалък...
Пробвай... Hug
Виж целия пост
# 7
Благодаря, ще пробвам всичко.

Даре, имам такива спомени и аз, че автоматично трябва стане дълго тире след интервал и като продължа да пиша, но не се получава. Затова човъркам да видя как да го настроя.
Виж целия пост
# 8
Защо държиш да е дълго?

Моя опит - праскам всичко наред и после при прегледа на текста се заемам с тиретата.
Виж целия пост
# 9
Пробва ли с
Alt 0155 (на нум. клавиатура)
Виж целия пост
# 10
Пробва ли с
Alt 0155 (на нум. клавиатура)

При мен се получава малък знак за по-голямо ›  Grinning
Виж целия пост
# 11
на един курс ни учеха , че се получава като се сложи интервал късо тире и пак интервал.Дано да стане.Аз пробвах -работи.
Виж целия пост
# 12
haley, това работи и при мен, тирето става голямо след като натиснеш шпацията, но Калина говори за друго - тирето да изобразява пряка реч, в този случай не става!

Ключът е някъде в настройките AutoCorrect и в частност Replace text as you type, късо тире, дълго тире.
Калина, опитай!
Виж целия пост
# 13
о да бе , извинявайте, не бях видяла че става въпрос за пряка реч.О ами тогава не знам хич ме няма по компютрите. Embarassed
Виж целия пост
# 14
Може пък да има някаква зависимост от заредените щрифтове!?!
Ето още уроци, но и тук отговорът го няма Grinning

Калина, ако не се намери решение в настройките, най-лесният начин наистина ще е при готов текст да замениш тиретата, което ще си е бая работа, с оглед че касаят само пряката реч!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия