Мамината отмяна!

  • 1 013
  • 17
По повод традиционното заблазяване на момичешките майки, че си отглеждат бъдеща отмяна -  има нещо вярно, да знаете!
Щерката отдавна е натоварена с разни досадни за майка й задължения от типа на бърсане на прах, раздигане на маса, а отскоро и с миене на чинии. Явно обаче след 8-ия й рожден ден е решила, че е време да се прехвърли в по-горна категория и да увеличи количеството на предлаганите услуги в неочаквани за мен измерения.
Снощи, преди лягане, нещо много се забави в тоалетната, при това без оттам да се чува характерното прелистване на списания. Викнах я два-три пъти, накрая скръцнах със зъби, тя излезе нахилена до уши, а отвътре смърди на "Доместос", та не се трае.
Досега два-три пъти й се е случвало да прояви самоинициатива да почисти чинията (първия път след разстройство, втория - да не открия изхвърлянето на едни недоизядени шоколадови топчета Grinning), та принципно знае процедурата, използва четката и едни найлончета, вместо ръкавици.
Похвалих аз детето, пратих го да се мие и да ляга, подбрах си книжката и се засилих блажено към заведението. Полюбувах се на чинията, тя една светнала - радост за окото, ама нещо и дъската много светнала ми се видя. Като се понаведох - ами то, чедото, лъснало и седалката, и капака барабар с "Доместос"! Joy
За всеки случай махнах дъската и я измих цялата в банята, после преговорихме кой препарат за какво е.

Добре че мъжът ми не се беше намърдал преди мен, че както хич не обръща внимание на заобикалящата среда... Mr. Green 
Виж целия пост
# 1
А ми, честито ти отмяна. Радвам се!
да ти се похваля и аз си имам мамина отмяна, цяла сутрин си е гладила дрешките, е на изключена ютия, но така ги е сгънала и подредила, че ми е жал да ги преглаждам.
Виж целия пост
# 2
Радвам се за теб.Сигурно е много приятно чувството. Елена е още малка и доста смешно ми помага, ама аз много й се кефя.  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 3
Да ти е жива и здрава отмяната! А аз от моята едва сварвам да събера съдове за миялната.
Виж целия пост
# 4
...Сигурно е много приятно чувството. ...

Ами не зная, не успях да седна  Joy Joy Joy.
Всъщност идеята ми беше, че децата май са по-подготвени да поемат някои отговорности, отколкото ние - да им ги възложим.
Виж целия пост
# 5
Аз съм мама на момче,но това не пречи и той да ми помага в домакинството!Засега бършем само прах,мие чиниите ThinkingДруго не се сещам.Но като поотрасне ще го карам и прахосмукачка да пуска!Нищо че е мъж! LaughingДа си знае,че на мама трябва да се помага,защото тя цял ден е била на работа! Така си мисля сега де,пък знае ли се кво ме чака Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Браво на детето! И на майка му, че го възпитава в трудолюбие! Mr. Green
Малко оф-че: и аз мия дъската с Доместос, когато нямам друго, а съм и гнуслива откъм бактерии и такива работи, да знаеш, че няма проблем! Просто трябва да е много разредено (аз капвам една капчица върху гъба и така почиствам седалката).
Виж целия пост
# 7
Браво на щерка ти, gargamela! smile3501 Аз лично никога не се втурвах самоинициативно да "шетам". Много неприятна и досадна ми се струваше тази работа от най-ранни детски години. Винаги е било с подтикване и напомняне. Пък това да измия тоалетната чиния-какво говориш! Naughty
Затова неочаквам подобно поведение от дъщеря ми. Но хубаво ще е ако го има! Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Моите бършат прах. Най-любимо занимание е да лъскат огледалото в коридора. Лъскат усърдно, тече препарат и се стича от него по обувките ooooh! Подсушавам го и след 3 секунди отново е на ръчички и устнички. Защото сме красиви, нали, и трябва да си целуваме отражението Joy
Виж целия пост
# 9
Браво на детето!  Peace
И моята чат-пат ме изнанедва положително. Но всяка домакинска помощ й е гадна и ако може без нея да мине...  Tired
Аз се радвам, че понякога прибира брат си от ДГ. ТОВА за сега ми стига.
Виж целия пост
# 10
Хихиххи, и моята мома дето след десетина дни става на 4 г. един ден беше проявила инициатива и беше измила цялата тоалетна с четката за почистване на вътрешната част... и дъската и всичко. Спипах я като довършваше доброто дело. Призля ми, но я похвалих все пак. Обясних й, че с тази четка дъската не се чисти... Абе голямо мазало беше направила Sick, но важно е, че има желание детето  Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
   ОХ!!!Аз съм майка на трима сина,и не знам дали да очаквам толкова много и от тримата на куп,пък камо ли по отделно...Браво на детето!!!И  моичките понякога се опитват да ме зарадват с нещо,но момичето си е момиче...Най-малкото че и каквото и да правят,нямат същият усет...Е на тях не им го казвам разбира се,за да не сецна и малкият порив,който понякога ги навестява...
Виж целия пост
# 12
Помагат и момчетата. Днес синът ми пуснал прахосмукачката и обрал праха. После направи таратор.Искаше да обели и картофи, но нещо не успя и много се ядоса. Не ги прави постоянно тези неща, но за мен важното е, че се сеща. Поощрявам го и той се радва.
Виж целия пост
# 13
Е-е,това да се чува!Обнадеждена см и аз-има желание и за прах,и за миене на пода,и за метене,ама още е на 2 и 1/2г.-така че още се подготвя за същинско помагане.Разнася из къщи метли,лопатки,кърпи и се мъчи да чисти.Да се смея ли или да плача е нашата работа!
Виж целия пост
# 14
И двамата ми помагат с каквото могат и с желание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия