Козирка за тераса...

  • 14 878
  • 21
  Здравейте Simple Smile
    Понеже ми омръзна да гледам прането на съседката отгоре как виси пред тераса на хола и някак си не ми харесва че си тупат килима всяка седмица , биейки го в дограмата на скоро  остъклената ни друга тераса (вече част от кухнята), та се сетих за тези козирки, които са от фибростъкло или нещо такова не съм много сигурна.Виждала съм различни цветове.Та въпроса ми е: Знаете ли къде правят такива козирки и горе-долу каква им е цената?
                                               Благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
За козирките от платно знам, че се слагат от фирмите за дограма. Вероятно и плексигласови слагат.

Виж целия пост
# 2
Материалът от който се правят е поликарбонат. При дбелина около 2см, излиза към 35лв/м2 с монтажа
Виж целия пост
# 3
Фирмите за алуминиева дограма поставят такива козирки.
Виж целия пост
# 4
запис
Виж целия пост
# 5
и аз се интересувам...
Виж целия пост
# 6
и ние трябва да слагаме. само че наистина козирка, не тента, за която казвате фирми за щори че слагат. фирмите за пвц дограма не знаех че слагат подобни неща.
а за поликарбоната са ми казвали че става терасата като парник като се нагрее от слънцето. отделно дето дрънчи много като вали дъжд newsm78
Виж целия пост
# 7
Материалът от който се правят е поликарбонат. При дбелина около 2см, излиза към 35лв/м2 с монтажа

     Да, точно поликарбонат е.  Но не съм виждала дебелина 2 см./ Вероятно има при производителите/  В големите строителни хипермаркети съм виждала от 4 мм, до 1.0,  а  за козирка става и 4 мм. / моята е толкова/,  но ако ще тупат килими отгоре, по- добре 6 мм. Thinking
Виж целия пост
# 8
     Дрънчи, верно е, приспива ме в момента. Laughing
Виж целия пост
# 9
по-добре е да е по- дебел поли-то, защото от градушките стават  на дупки, ако са по- тънки. Моята презивя 2 силни градушки, при все че съм и на последен етаж. А съм против тентите, защото при нас във Варна гларусите ги  кълват.Моя приятелка 2 пъти сменя  тентата и накрая я махна-не може да се пребори с чайките и гларусите.
Виж целия пост
# 10
На какво им прилича, че ги кълват  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 11
Фирмите за алуминиева дограма поставят такива козирки.

Имам такава. Не върши работа - много е тясна, всъщност е стандартна. Трябва голяма козирка - поне 70 см широка, за да скрие прането от горе, а слагат стандартни - около 20-25 см най-много.
Виж целия пост
# 12
Знам къде ги правят ама в Стара Загора Mr. Green.Имам такава козирка от 4год.,много съм доволна Peace.
Виж целия пост
# 13
А съм против тентите, защото при нас във Варна гларусите ги  кълват.Моя приятелка 2 пъти сменя  тентата и накрая я махна-не може да се пребори с чайките и гларусите.

мен пък ме е страх че може при някои силен вятър да се откачи. не ми се смейте Blush ама терасата ни е доста открита
Виж целия пост
# 14
и ние трябва да слагаме. само че наистина козирка, не тента, за която казвате фирми за щори че слагат. фирмите за пвц дограма не знаех че слагат подобни неща.
а за поликарбоната са ми казвали че става терасата като парник като се нагрее от слънцето. отделно дето дрънчи много като вали дъжд newsm78


И не само това, но като се измърси - как ще го миеш? Зълва ми има такъв и ясно си личат натрупаните мръсотийки отгоре. Тентата може да се сваля и се пере. Пази и от слънце. Може би е по-добър вариант.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия