Градина.

  • 5 173
  • 23
Дайте малко идеи за декоративни дървета,които могат да виреят и при мека зима ,като тук при нас (най-много -10 градуса).Ако подкрепите съ снимков материал ще ви бъде много благодарна.
Някой от вас случайно да има бамбук в градината?Ако да,кажете как се гледа,създава ли много проблеми,мре ли?Аз посадих един в нашата,но тази зима,ты като сняг нямаше не можах да преценя дали ще изчезне при по-ниски температури.
Виж целия пост
# 1
Дървета или храсти?
Щото има разлика. И друго - иглолистни или широколистни, цъфтящи или вечнозелени?
Виж целия пост
# 2
Вечерница,важното е да е красиво.Единственото условие е да е малко по размери.
Виж целия пост
# 3
Амимоми, нещо не  разбирам - хем дървета, хем пък малки по размери?!

И аз в момента съм на вълна градина, точно днес посях едни палмички, дано се хванат. Не знам в кой край на Италия си и дали вървят при вас същите дървета като при нас. Иначе има едни много красиви палмички, които растат повече на кичури, а не на височина.

Около нас има бамбук, но знам, че за него трябва много вода - този специално е  засаден по една вада.
Виж целия пост
# 4
Ми има дребни дръвчета Chumbi,примерно аз си мислех да взема едно на което му викат Aчеро джапонесе.Не съм сигурна дали на български не се превежда като японски клен,но е нисичко .Така е оформено че не пораства много на височина.Декоративно,аз изрично го упоменах Wink.В едната част на градината съм засадила обощни дръвчета,в другата ми се иска да засадя декоративни.Вие как сте организирали градинката?
Виж целия пост
# 5


Това е Клена(японски).Ако изобщо е Клен.Acero
Виж целия пост
# 6
Много красиво изглежда този клен!
При нас не съм виждала такова нещо, а и ние сме на такова място, че не мога много да си избирам какво да посадим - толкова е сухо, че трябва само растения, които си виреят тук.

И нашата градинка е в процес на организация, но имаме няколко маслини, два бадема, няколко чадъровидни бора, посадихме около оградата едни храсти- алеануси, а мъжът ми направи нещо като "висяща градина", където садя разни сухолюбиви цветя, сукулентни растения, кактуси, юки, сега и палми.

Със Сашо посяхме цветя и разни подправки - копър, розмарин, мащерка, чубрица...

Много обичам да работя в градината, ама с тези двама помагачи... малко трудно, не напредвам особено бързо.
Виж целия пост
# 7
,
Salix Integra



това е роза, която расте, като дърво : " Weeping Tree Rose


Виж целия пост
# 8


Ей това имаме ние - Albizia, много е красиво, дано не ти е прекалено голямо
Виж целия пост
# 9

Бравооооо Lennie
еееййй значи от както я видях тази тема досега това дръвче търсих  Blush
 това е едно от любимите ми дръвчета...а има и едно друго, чиито клони са надолу а от клоните излизат цветчета...ама и него ще чакам явно яко друг да го пусне, че не мога да го намеря  Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 10
и аз си мечтая за едно малко дворче
Виж целия пост
# 11
На мен ми харесват цъфтящите видове.  Peace

Japanese Apricot (Prunus mume)
Цъфти подобно на кайсия!  Wink



Feijoa sellowiana
Виж целия пост
# 12
A kъде оставяте простия люляк. Аз имам бял. Имах клен, точно като този дето иска Влади, обаче изсъхна от преполиване Confused.
   
Пуснах ви малко разнообразие - това са все такива дето издържат зимата.
Има още много...
Виж целия пост
# 13


Ей това имаме ние - Albizia, много е красиво, дано не ти е прекалено голямо
Ние си имаме такова  newsm10 newsm44 Ухае прекрасно.Ако си го посадите под прозореца , като цъфне ще ви ухае прекрасно даже и в стаята....Страхотно дръвче и има формата на палмите (когато порасне).
Виж целия пост
# 14
Чумбе,това дръвче което си ми го пуснала барабар с името му го харесах във Варна ,до входа на Морската градина има такова.Само че тук обяснявам какво е по разсадниците и никой не може да ме разбере.Казвам им че прилича в листата на Акация,но цъфти в розови пухчета,а те ме гледат странно.А да те питам,в Ментон нашите приятели имат в градината си едно много интересно нещо.Растение е,само че вирее във въздуха,не е в почва.Окачено виси на един клон на дърво и много прилича на  гнездо на птица.На външен вид ми напомня алое вера,само че е много по финно и преплетено.Знаеш ли какво може да е?Храни се от влагата в климата ми обясниха.Аз само него гледах цялата вечер.
Ние в момента имаме една огромна синя Хортензиа(така и не разбрах каква е разликата между Картуп и Хортензиа),която тръгва да се развива много добре в началото на лятото но след това и изгарят цветовете.Чух наскоро че обичала сянка,така ли е?
Вечерница,Клена ти в саксия ли беше или в почвата?На мен ми харесват и за вътре Кленовете,но мисля че ако е в саксия по-лесно ще го уморя.
Лени ,а какво е този Саликс?На снимката не го виждам особено добре,дълго ли цъфти?
И ние имаме Маслина.В разсадниците има едни много красиви.Не знам как ги оформят но са ниски и с увити дебели стъбла.
Другото което много ми харесва,но не съм го виждала в разсадник,а само в дворове е нещо като миниатюрна Върба.Не съм сигурна обаче дали е възможно да е Върба и да е толкова ниско..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия