Имате ли праг пред входната врата

  • 16 687
  • 59
Привет!
Я кажете имате ли си праг пред входната врата? Питам, тъй като си правим ремонт и мъжо ме убеждава, че трябвало да има праг /от тези грозните с плочки или друго /. Мен обаче нещо не ме кефи.
Та да имаме ли праг или напротив? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Нямаме праг.
Виж целия пост
# 2
 И ние нямаме.
Виж целия пост
# 3
Нямаме, макар и да има смисъл в прага, стои грозничко  Confused
Виж целия пост
# 4
имаме праг между двете врати - металната и дървената. от плочки е. не ми стои грозно, харесва ми. то просто са парчета плочки един ред - не няколко реда. ако нямаше нищо, щеше да стои една черна боя отдолу, което беше наистина много грозно
Виж целия пост
# 5
В жилище №1 - имахме и много ме дразнеше. В жилище № 2 - намаме, угодих си на естетическите превземки и .... непрекъснато забърсвам прахоляка пред вратата, а през зимата направо вее студ /входът, разбира се, не се отоплява/. В жилище № 3 - ще имам със сигурност!
Виж целия пост
# 6
Имаме между металната и дървената врата. Абсолютно не съм се сетила за естетическите му свойства, защото не го виждам нито отвътре, нито отвън. А функция и смисъл има - от една страна не духа, а от друга не влизат боклуци или хлебарки (ако в блока има).
Виж целия пост
# 7
Имаме между металната и дървената врата. Абсолютно не съм се сетила за естетическите му свойства, защото не го виждам нито отвътре, нито отвън. А функция и смисъл има - от една страна не духа, а от друга не влизат боклуци или хлебарки (ако в блока има).

и при нас е тка  Peace
Виж целия пост
# 8
Имаме, собственоръчно напраевен от мъжлето, с мраморни плочки и алуминиеви лайсни .. суперски е
Предимствата му са много
Виж целия пост
# 9
Имаме праг макар, че и вратата е с падащ праг. От плочки е, и не само, че не стои грозно, но е много красиво и няколко съседа вече ни питат за плочкаджията.  Вероятно много зависи от плочките и поставянето им.
Виж целия пост
# 10
Имаме, доста по-малко духа след като го сложихме.
Виж целия пост
# 11
Имаме, да - по причини, които вече са обяснени по-горе.
Виж целия пост
# 12
Имаме, между дървената и металната врата. Не го виждам и не ми е грозно, но и да го виждам, предимствата са повече от недостатъците. Peace
Виж целия пост
# 13
Имаме.
От врачански камък, харесва ми и върши добра работа.
Виж целия пост
# 14
Нямаме в това жилище, но в следващото със сигурност ще има   Sunglasses
Виж целия пост
# 15
Имаме между металната и дървената врата. Абсолютно не съм се сетила за естетическите му свойства, защото не го виждам нито отвътре, нито отвън. А функция и смисъл има - от една страна не духа, а от друга не влизат боклуци или хлебарки (ако в блока има).

и при нас е тка  Peace

 Peace
Виж целия пост
# 16
Е много сте бързи  Hug. Тенкю, тенкю Joy. Ще видим до какъв консенсус ще стигнем с мъжо. До сега хубав праг не съм виждала.
Минзухар какъв е тоя падащ праг бе  newsm12 нещо не стоплям. Ако има как дай снимка.   bouquet предварително
Виж целия пост
# 17
Вместо праг имаме една метална лайсна. По-красиво е, широка е точно колкото вратата и когато вратата е затворена, не се вижда нито отвън, нито отвътре. Не подвява отдолу, тъй като прилепва идеално за долната част на вратата.  Peace
Виж целия пост
# 18
имаме праг. аз си го правих  Laughing нали мъжът в семейството не е ходил в час по трудово  Wink понеже не харесвам плочките, нито пък мрамор за праг, а и вратата ми е дървена и прекрасна, след като виках неволята, виках, виках и накрая отидох в бриколаж, отрязаха ми една дъска, която си избрах, купих си байц, паркетен лак в малка разфасофка и подходящо лепило и за ден си направих прекрасен праг. е, един тон по-тъмен е от вратата.
предимствата - не духа. и е красиво.
Виж целия пост
# 19
Нямаме праг и пак не ни духа Laughing
Виж целия пост
# 20
Нямаме.
Виж целия пост
# 21
Не
Виж целия пост
# 22
При майка ми има дървен праг с цвета на вратата. В сегашната ни квартира няма праг, за да може да се отваря вратата има известен луфт между нея и пода, стълбището не се отоплява зимата, апартамента се отоплява и естествено е да има течение. В собственото ми жилище бих сложила праг (дали ще е дървен, под формата на по-дебела метална лайстна или от плочки-не съм решила). Е, ако входа се отоплява, няма да има такова значение.
Виж целия пост
# 23
Имаме.
От врачански камък, харесва ми и върши добра работа.
А къде мога да намеря прагове от камък, варовик или гранит?
Виж целия пост
# 24
Имаме.
От врачански камък, харесва ми и върши добра работа.
А къде мога да намеря прагове от камък, варовик или гранит?
Купуваш материала и викаш майстор да ги лепне, или мъжлето играе ролята на такъв
Виж целия пост
# 25
Имаме.
От врачански камък, харесва ми и върши добра работа.
А къде мога да намеря прагове от камък, варовик или гранит?
Купуваш материала и викаш майстор да ги лепне, или мъжлето играе ролята на такъв
Има кой да го лепи, само да намеря материала...
Виж целия пост
# 26
Виж по строителните борси там има. Уфф в София не знам къде са тия борси, тука под път и над път има такива заградили двора и вътре дърва и камък продават. Не знам дали в бриколажа няма ???
Виж целия пост
# 27
Нямаме, но ще си сложим задължително. А какво мислите за прага на банята? Имате ли и помага ли да не излиза вода?
Виж целия пост
# 28
Нямаме, но ще си сложим задължително. А какво мислите за прага на банята? Имате ли и помага ли да не излиза вода?
Зависи от това дали имаш душ кабина или не и как смяташ да миеш пода в банята. Ако си с душ кабина и забърсваш пода с парцал - не ти трябва праг.
Виж целия пост
# 29
Нямаме, но ще си сложим задължително. А какво мислите за прага на банята? Имате ли и помага ли да не излиза вода?
там праг нямаме. НО самата каса на вратата стърчи 1 пръст над пода /от към банята/и в началото все се спъвах в нея. ама вече свикнах. а и дали ще се спъвам в нея или в праг май е все тая. незнам защо, някак не ми харесва праг в банята - може би защото самата баня е малка
Виж целия пост
# 30
Имаме праг.Постави го майстора,който направи входната врата,от камък е  .Много си го харесвам.
Виж целия пост
# 31
Имаме праг, облицован със същия гранитогрес, с който са направени стълбите, и изобщо не ми стои грозно! Дори не мога да си представя вариант без праг - това все пак е входна врата и освен всичко друго предпазва от течения и гадини. Иначе ще остане някакъв луфт отдолу newsm78
Виж целия пост
# 32
разбира се, че имаме
това не е врата на хотелска стая
Виж целия пост
# 33
Е как без праг. Аз дори не съм се замисляла, че може и без праг. То и с него духа у нас, пък представям си без праг какво ще бъде. Облицовката му е същата с тази на коридора и така се слива, че дори не се забелява ( чак сега обръщам внимание, че имаме праг Thinking )
Виж целия пост
# 34
задължение на строителя е да постави праг
Виж целия пост
# 35
Праг не е задължителен при врати с ВРТ окачване
Виж целия пост
# 36
прагът не се слага под вратата, а пред нея, от страната на стълбищната площадка
той изолира от шум, прах и течения
Виж целия пост
# 37
Ами защото не исках да имаме праг си поръчах входната врата с падащ панел за да избегна духането.Още незнам колко ще е ефикасно,защото ни предстои скорошно пренасяне в новото жилище.Надявам се да върши работа ,защото яко ни одрусаха за такава врата.На солид е ако някой се интересува да влезе в сайта и да прочете.
Виж целия пост
# 38
Имаме праг - от дъб или бук, не помня.
Виж целия пост
# 39
Имаме между металната и дървената врата. Абсолютно не съм се сетила за естетическите му свойства, защото не го виждам нито отвътре, нито отвън. А функция и смисъл има - от една страна не духа, а от друга не влизат боклуци или хлебарки (ако в блока има).


Абсолютно същото е и при нас.
Виж целия пост
# 40
имам, да, между дървената и металната врата
Виж целия пост
# 41
Имаме  Peace
Виж целия пост
# 42
Имаме и е направен от гранитогрес,оформен специално за стъпала(извит надолу),продава  се така.Много е хубаво!
Виж целия пост
# 43
да имаме, между дървената и металната врата
Виж целия пост
# 44
Имаме.
Един колега също вече има защото:
Бяха го обрали преди три месеца, след което той си сложи СОТ. Явно крадците са решили да се върнат и да изкарат каквото са оставили първия път, та се върнали и видели лепенката на сот-а. Взели чергата от съседната врата и я подпъхнали под вратата на този мой колега, за да проверят дали наиситна сот-а е включен. И така три пъти за две седмици активирали алармата. Най-накрая се сетил да си сложи праг, за да не може чергичката да се подпъхва под вратата. От тогава не е имал проблеми  Naughty
Виж целия пост
# 45
не.
Виж целия пост
# 46
Един колега също вече има защото:
Бяха го обрали преди три месеца, след което той си сложи СОТ. Явно крадците са решили да се върнат и да изкарат каквото са оставили първия път, та се върнали и видели лепенката на сот-а. Взели чергата от съседната врата и я подпъхнали под вратата на този мой колега, за да проверят дали наиситна сот-а е включен. И така три пъти за две седмици активирали алармата. :
Ей на това му викам аз функционалност  !!! Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 47
Един колега също вече има защото:
Бяха го обрали преди три месеца, след което той си сложи СОТ. Явно крадците са решили да се върнат и да изкарат каквото са оставили първия път, та се върнали и видели лепенката на сот-а. Взели чергата от съседната врата и я подпъхнали под вратата на този мой колега, за да проверят дали наиситна сот-а е включен. И така три пъти за две седмици активирали алармата. :
Ей на това му викам аз функционалност  !!! Joy Joy Joy

И мозъчност! Няма да са били от най-простите хайвани...
Виж целия пост
# 48
да Peace
Виж целия пост
# 49
Ние нямаме.
Виж целия пост
# 50
  bouquet НА ВСИЧКИ МАМИ. ВЪПРЕКИ ПОВЕ4ЕТО ПЛЮСОВЕ НА ПРАГОВЕТЕ, РЕШИХ.....НЯМА ДА ИМАМ
Виж целия пост
# 51
А къде мога да намеря прагове от камък, варовик или гранит?

От Враца го поръчахме. Ако те устройва, кажи, за да потърся координатите  Peace

  bouquet НА ВСИЧКИ МАМИ. ВЪПРЕКИ ПОВЕ4ЕТО ПЛЮСОВЕ НА ПРАГОВЕТЕ, РЕШИХ.....НЯМА ДА ИМАМ

Ами ти си го беше решила още като пусна темата  Mr. Green
Виж целия пост
# 52
  bouquet НА ВСИЧКИ МАМИ. ВЪПРЕКИ ПОВЕ4ЕТО ПЛЮСОВЕ НА ПРАГОВЕТЕ, РЕШИХ.....НЯМА ДА ИМАМ

Скоро ще си сложиш!  Wink
Виж целия пост
# 53
а пред вратата на банята имате ли  newsm78 праг
Виж целия пост
# 54
Да,м-у двете входни врати.От плочки е.Свикнали сме и не се спъваме,ако това те притеснява.
  Има стихове за къщния праг-не го пропускайте този интериорен елемент. Grinning
Виж целия пост
# 55
а пред вратата на банята имате ли  newsm78 праг


И там имаме Peace Иначе според мен има риск като се изкъпеш, да намериш локва в коридора, поне при нас - банята е много малка и няма място за душ кабини и други такива екстри Wink Вратата се отваря навън и прагът е вътре в самата баня, не се вижда от коридора.
Виж целия пост
# 56
  bouquet НА ВСИЧКИ МАМИ. ВЪПРЕКИ ПОВЕ4ЕТО ПЛЮСОВЕ НА ПРАГОВЕТЕ, РЕШИХ.....НЯМА ДА ИМАМ

Искаш ли да ти снимам моя праг?  Wink
Виж целия пост
# 57
Имаме и съм супер доволна. Предимствата му са много а комисия на английската кралица у нас не идва. А и е направен добре, хич не ми грознее.
Виж целия пост
# 58
При нас праг се получи когато се повдигна нивото на антрето, след като поставихме гранитогреса. Това ни спаси от наводнението, което една нощ потопи целия вход - съседката си пуснала пералнята през нощта, но не забелязала, че маркуча се е измъкнал. При нея нямаше толкова поражения - пералнята и е в ниша в коридора и почти цялата вода е минала под външната врата - по стълбите надолу 3 етажа! При съседите (без праг) водата стигнала до хола.
Виж целия пост
# 59
При нас праг се получи когато се повдигна нивото на антрето, след като поставихме гранитогреса. Това ни спаси от наводнението, което една нощ потопи целия вход - съседката си пуснала пералнята през нощта, но не забелязала, че маркуча се е измъкнал. При нея нямаше толкова поражения - пералнята и е в ниша в коридора и почти цялата вода е минала под външната врата - по стълбите надолу 3 етажа! При съседите (без праг) водата стигнала до хола.
Значи съседката се е оттървала от наводнение, благодарение на това, че е нямала праг Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия