Мога ли да пия тоник?

  • 11 246
  • 62
# 15
Не знам newsm78Пробвай се!
Естествено,че можеш Peace
Виж целия пост
# 16
Абе пий си тоника, като ти харесва.Не виждам нищо лошо в това...... Hug
Виж целия пост
# 17
Откак съм бременна, ми се пие само тоник и бира. Особено бира.

Не пуша, но биричка и тоник пийвам здраво.

Киселините се потушават добре от тях. Особено от Шуменското.

Гледам само да не се развеселя много, че в една от книжките за бременни пишеше, че "когато майката е весела, бебето е пияно"

Че то ако спрем тоника, да вземем да спрем и шоколада, ядодите, че могат да доведат до алергична реакция, и ядките поради същата причина.

Хапвайте си от всичко по малко, без да пушите и не се вторачвайте толкова в дребните неща. Гледайте да сте спокойни. И ако един тоник ви успокоява  нервната система, пийнете си го.

Виж целия пост
# 18
тоник и въобще газирано си пийвам без ограничения.
с биричката гледам да не прекалявам - ще се възползвам от информацията за шуменското  Laughing

Виж целия пост
# 19
Някой ден ще ме уморите.Преди няколко месеца имаше тема "Вредни ли са солетите" hahaha

Или преди време имаше тема на една майка, която цяла нощ не спала от рев, че е изяла ЕДИН бонбон, в който имало пелин.  Joy
Виж целия пост
# 20
Докато бях бременна съм пила тоник 3-4 пъти,нищо му няма на бебчо.
Виж целия пост
# 21
Аз в момента пия много тоник - добре ми се отразява на стомаха. Хич не съм се и замисляла, че има хинин.
Виж целия пост
# 22
Развеселихте ме -  Laughing
Не бих се отказала от тоника - докато не ми го каже лекуващият лекар.
Виж целия пост
# 23
Не знам кое колко е вредно, но аз се наливах с кока-кола, докато бях бременна. Иначе, такова нещо не обичам, не пия, изнервя ме и т.н., но тогава ми беше единственото спасение от киселини, повръщане и стомашни проблеми.
Щом ти се иска, попитай лекаря си и си пийвай, ако ти разреши.
Виж целия пост
# 24
Съдържа хинин и не е препоръчително
Виж целия пост
# 25
Някой ден ще ме уморите.Преди няколко месеца имаше тема "Вредни ли са солетите" hahaha

Или преди време имаше тема на една майка, която цяла нощ не спала от рев, че е изяла ЕДИН бонбон, в който имало пелин.  Joy
Joy
Вярно,такива изцепки има понякога Peace
Трябва да направим и тема с майчини бисери,а не само за децата. Wink
Виж целия пост
# 26
Много ми се пие тоник, но не смея бременна съм, а знам че съдържа хинин. Някой знае ли дали вреди?

Аз пиех.Това ми е любимото безалкохолно.Всеки ден по един,рядко по два.
Виж целия пост
# 27
не трябва да се пият питиета,съдържащи хинин.някои са писали 4е пият кола,но кофеинът в колата не уврежда плода,докато големи количества хинин са вредни.вижте тук:
Es stimmt, der Konsum größerer Mengen chininhaltiger Getränke kann für einzelne Personengruppen gesundheitlich bedenklich sein. Das Bundesinstitut für Risikobewertung empfiehlt Schwangeren, vorsichtshalber auf den Konsum dieser Produkte verzichten sollten.
http://www.was-wir-essen.de/forum/index.php/forum/showExpMessage … /1/searchconcat/1
http://www.was-wir-essen.de/forum/index.php/forum/showExpMessage … /1/searchconcat/1
Виж целия пост
# 28
аз си пийвах тоник... много обичам
Виж целия пост
# 29
...докато големи количества хинин са вредни...

Именно-големи.
В тоника на Кока-Кола (за този на Пепси не съм обръщала внимание) хининът е "максимум 80мг/л".Т.е. в една бутилка от 250мл има максимум 20мг хинин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия