За балконските сандъчета - 2

  • 33 948
  • 305
# 45
що бе, на мен от две пликчета направо всички ми поникнаха
и понеже бодох нагъсто с идеята, че може да са ялови, сега трябва да скубя
а мразя да го правя и затова само увеличавам заетите с латинки саксии

Моли, зарови ги по-дълбочко, може от това да е
Виж целия пост
# 46
Помпи има в магазините Всичко за 1 лев - аз купих за 1 лв една. Това силно отровно - после как ще си пипам цвекетата?
Виж целия пост
# 47
diva nova, наистина изглеждат добре, особено когато ги погледнеш отсреща от балкона на съседите и не се налага да ги поливаш.

Мисис Уизли, и моите не излизат още. Но пък слънчогледът, който ми даде, полудя.
Вкоренени латинки съм намерила. В момента обмислям как точно да ги открадна, щото не се продават. Питах вече. Embarassed

Бу, много е отровно ако го пиеш, си мисля. Ама ако щерка ти щъка наоколо, по-добре търси друг вариант.
Виж целия пост
# 48
Бу, много е отровно ако го пиеш, си мисля. Ама ако щерка ти щъка наоколо, по-добре търси друг вариант.
Щъка. Настоява да помага по цветята. Отпада значи.
Виж целия пост
# 49
     Леле....,страхотни петунии,да гледаш,да им се ненагледаш.Браво Verdad!
А пък аз да попитам - по колко коренчета са в сандъче?В моите слагам по три,че да не си пречат,но не стават толкова кичести и красиви.
Виж целия пост
# 50
 Grinning По трички са и при мен, lina kaz . Тази година просто разсадът се случи да е хубав. Да видим дали ще ги опазя.
Виж целия пост
# 51
Verdad, аплодисменти и от мен  Hug

mimmy , аз се побърках вече да търся латинки  smile3511  а ти се чудиш какво да ги правиш  #Cussing out няма справедливост значи  Mr. Green

По- добре Моли Уизли, си вземи готови коренчета.

къде ги тея коренчета  newsm78 навих си ги на пръста тея латинки и ще се побъркам докато си намеря  #Cussing out а после сигурно ще ги пуснат на всички сергии за цветя  #2gunfire
Виж целия пост
# 52
Вместо помпа да купуваш, можеш да вземеш една пръскалка (от тези, с които се пръскат листата на растенията) и с нея да пръскаш отровите. Ама само за отрови я ползваш и после я прибираш някъде на високо.

VerdadHug красота!!!
Виж целия пост
# 53
Няколко дни не съм влизала и вие сте напреднали с втора тема.
Вече виждам и добри резултати от положените усилия.
Да се похваля и аз - петуниите ми цъфнаха. Двете се оказаха еднакъв цикламен цвят, макар че трябваше да са различни, а другата се оказа тъмно розова и кичеста. Вече имат доста цветове и миришат много хубаво.
Да ви се оплача. Сакъзите дето бях оставила без листа изкараха нови листенца, но и по тях има въшки. Ужасно. Ще ми заразят и другите цветя. Утре ще търся и аз отрова.
Мушкатото ми има пъпка, но още не знам какъв цвят е. Другите още се кумят.
Мисля си, че и тунбергията ми има пъпки за цвят - нямам търпение.
Утре ще връзвам канап за увивните, че да вървят по - бързо.
Виж целия пост
# 54
За тези дето се чудят какво да правят с въшките -ползвах препарата за стъкло на Дионис.В градината розите бяха с въшки-пръсках ги 2-3 дни по веднъж с разтворен препарат и помогна.Не е вреден за ръцете.
Виж целия пост
# 55
От продуктите на Дионис има един, който си е баш против въшки, колорадски бръмбар, мравки и хлебарки. Казва се Бионатурал. Аз си го купих онзи ден и сега чакам да отида на вилата и да го изпробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 56
Записвам се  Grinning
От няколко месеца съм цветарка, правя го за удоволствие на вилата. Зимата садих лалета, нарциси, кокичета и божури. Всичките пуснаха листенца, но не цъфнаха Sad, надявам се догодина да имат цвят. Сега в момента цъфтят карамфилите, едни дребнички и бледо лилави, имам и цъфнала маргарита - тя е моята гордост, ирисите и те в момента цъфтят. Миналата седмица една съседка си разреждаше градината, та се уредих с далии, крем, димитровчета и още много други цветя, на които не им знам имената. Надявам се като цъфнат да ми помагате да ги разпознаем Hug
Иначе съм посяла преди 3 седмици калдаръмче, парички и лавандула, но още нищо не ми се е показало Sad
Но пък съм горда, че сама си направих разсад за циганче, петунии, богородички, турта, циния, невен и едно растение, на което му казват Ден и нощ.
Много писах, но ще направя снимки на цъфналите в момента и ще ви ги покажа. Пускайте снимки и вие Grinning

 Embarassed Не съм за тази тема, копирам си мнението в Градинарство
Виж целия пост
# 57
Мммм имам един леко странен въпрос. Embarassed Embarassed
Съвсем начинаеща съм в киткооглеждането, имаме си петунии. Днес забелязах, че по 2(които делят едно сандъче) има някакви странни жълтички малки неща като личинки, но не са като техните- гледах им във фунийките.
Може ли това да са листни въшки??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 58
по скоро са пеперудинки. Откъсни ги за по-сигурно.
Виж целия пост
# 59
по скоро са пеперудинки. Откъсни ги за по-сигурно.

и аз така мисля
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия