До каква възраст

  • 823
  • 3
Здравейте,Др.Слънчева!
Искам да ви питам до каква възраст трябва да се стерилизират приборите на бебето,защото от около половин месец ги стерилизирам по веднъж дневно,а сега почти не стерилизирам.Само ги измивам добре с вода и веро.Дали не е погрешно?
Виж целия пост
# 1
Искам и да ви питам -моята докторка ми предписа да давам по 14 капки дневно в 2 приема Малтофер на бебето ,защото ни измериха хемоглобин 101.Давам също през ден по 1/2 жълтък,ще почвам тези дни и месото.Не са ли много?Каза също заради хемоглобина да почвам с даването на черен дроб-не е ли рано?
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Хемоглобина е в долната граница на нормата и би трябвало да се повиши при включване на месо или жълтък ежедневно в менюто. Този дозировка за малтофера е малко висока. Черният дроб е сюбпродукт и ако има опаразитяване на животното това е първата бариера. Порати този факт не се препоръчва особено при деца.
Виж целия пост
# 3
Благодаря,Др.Слънчева!
Искам да питам още до каква степен да се притеснявам,защото от раждането-ние сме недоносени,роди се 3 седмици по-рано с тегло 2.100кг-сме с нисък хемоглобин и от тогава пием Малтофер,но не се вдига,бяхме на смесено хранене от началото,от 4-тия месец сме на изкуствено,а нали в адаптираните млека има желязо повече newsm78Давам редовно каши,които също са обогатени със желязо,но до сега няма възход на хемоглобина ConfusedЧестно казано-чудя се вече.Акото ни е почти редовно черно и твърдо...Дано наистина жълтъка и месото да го вдигнат,че ще се видя в чудо.Започвам да мисля,че не се усвоява желязото-ако е така какво следва?
Относно стерилизацията какво ще ми кажете?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия