Зелени изпражнения...

  • 119 931
  • 122
# 45
а стига бе! И дъщеря ми имаше такова електриково зелено аки, мислех, че е от зеленото грозде! И ние доста си похапнахме но не се оцветихме, явно ни е било малко.
Виж целия пост
# 46
Тъкмо притеснена търсех обяснение за наситено зеленото ако на дъщеря ми и ето го ключа към загадката.
Ние наблегнахме на кафевите вафлички на Фамилия.  ooooh!
Моето първоначално обяснение беше, че е настинала, но все пак акото беше твърдо и тогва предположих, че е от бонбони Бони-Бон, че и те доста цапат.
Тези ярко зелено акита са направо сензационни!
Виж целия пост
# 47
От два дни аз съм така. На 33 г. съм. Влизам тук и какво да видя  Laughing Laughing От също толкова дни се тъпча с тези мини вафлички Фемили, жълтата кутия!!! Не ги яжте!
Виж целия пост
# 48
Това е ужасно,какво толкова слагат вьтре,а колко ли деца ги ядьт ThinkingПреди ядях такива,но не бях забелязала цвета,ве4е не бих си взела.
Виж целия пост
# 49
Чета и не вярвам на очите си направо! Малката тази сутрин ме изненада с това електриково зелено чудо! Направо изпаднах в ужас - не бях виждала такова нещо, а милото вчера цял ден тъпка сладки вафлички Фемили! Тези са направо за съд - цяла нощ е с температура и вчера цял ден, натъпках я с какви ли не лекарства!
Виж целия пост
# 50
Синът ми е на 3г. От два дни е с температура 37.2  и ака в пастелно зелено. Както се сещате - мини вафли Фемили на Кармела. Като чета възвишените им слова на кутията "Грижа за Вас и Вашето семейство....." направо откачам ! #Crazy Кой знае какво друго ядем без да знаем, че ни вреди. Тези вафли поне сигнализират със цвят, че нещо не е наред..
Виж целия пост
# 51
Айде и аз в кюпа - от два дни съм така  - наситено тревнозелено. Наблегнах и аз на вафлите Фамилия - от кафевите с ванилов крем... Децата нещо не ги харесаха и ги метнах аз...  Sick Sick Sick

Производител - Кармела 2000 ООД,Велико Търново.
Срока им на годност 09.07.2009
Ето и състава им:
Вафлени кори 23.5% - пшенично брашно, оцветител кафяв Е122,Е102,Е133,Е145,Е330,Е211,сода бикарбонат Е500,сол. Крем 76.5% - захар,растително масло,суроватка на прах,обезмаслено мляко на прах,лецитин Е322, аромат ванилин.

Някой да има идея коя от тези съставки може да докара този прекрасен цвят?
Имам още десетина вафлички в кутията... Някакви идеи къде да ги дам за изследване или идея кого да сигнализирам?
Виж целия пост
# 52
Когато установих, че дъщеря ми ака зелено от вафлите проверих в И Интернет съставките една по една. Е102 е Татразин - жълт оцветител забранен за употреба в някои държави. Обикновено го посочват като опасна хранителна добавка, която трябва да се избягва. Предполагам, че оцветяването се дължи на него. Можете да погледнете тук за някои опасни хранителни добавки.
Виж целия пост
# 53
И ние сме така - ядохме вафли Ная и малкият-5годишен ака в зелено. И аз като другите съм меко казано поразена!!!!!! Много странно! Ако някой е разбрал нещо по темата, моля пишете, виждам, че проблемът е налице от доста време!!!!
Виж целия пост
# 54
Pratih linka s temata do BTV no za sega otgovor nqma veche 2 sedmici
Виж целия пост
# 55
преди съм яла такива вафли,но при мен нямаше такъв ефект newsm78
Виж целия пост
# 56
Е, ето ме и мен.
Чрез Гугъл, естествено, макар да съм редовен потребител на форума.
Мили хора, такъв цвят изпражнение за пръв път в живота си виждам.
Егати зеленото Shocked
Оцъклих се, като видях какво е сътворил 5-годишният ми син. Заподозрях го в употреба на някакви дъвки, близалки и какво ли не, ама за вафлите "Фемили" Ванилия на "Карамела" нямаше да се сетя никога.
Добре че все пак прочетох темата, защото си мислех, че ще е поредната за изпражнения в зелено при бебета, които са ми добре познати. Хубаво, че видях потребителката и се зачетох, че тя е с по-голямо дете.

Не мога да повярвам, че тези вафли могат да доведат до подобно оцветяване.
Но фактът си е факт.
Вчера ги нагъна моят юнак и днес аранжира тоалетната в красив резидав цвят. Няма разстройство. Казвам ви, красота - съвършени зелени л*йна. Mr. Green Sick
Виж целия пост
# 57
Вярвайте ми, целият форум ще мине през тази тема    Simple Smile Направо можем да си я заковем  Rolling Eyes  !

Сега сериозно! Аз вече започнах да предупреждавам хората за "зелената опасност", дори и непознати. Като видя, че някой си е взел въпросните вафлички или се кани да си ги вземе се намесвам. Според мен обаче трябва да се сезира някоя по-висша инстанция или телевизия, проблемът да се огласи. Ако има някоя смела майка, препатила в зелено да действа......
Виж целия пост
# 58
Държа да отбележа, че въпреки отзивите за вафленото чудо, направих експеримент за собствено успокоение вчера - похапнах малко и аз. Резултатът е налице. Вярно, не успях да докарам този божествен резидав нюанс, който произведе синът ми, но зеленото, макар и леко тъмно, си е зелено Mr. Green

Всъщност, аз хубаво се успокоих, че е от храна, ама все пак, дали не е нещо опасно?
Вярно, сензационен е цветът, както го нарече една потребителка, но дано само това е "екстрата" на вафличките.

А са се сдобили със сертификат за качество, изписали са го. Вече не зная на какво да разчитам, след като не мога дори на родни производители, въвели европейските изисквания за качество  и безопасност на продукта.
Виж целия пост
# 59
MamaGalka Аз писх на БТВ но няма резултат, сигурно трябва да позаваш някой от вътре, а и темата не е много за ТВ, не е много фотогенично макар и много цветно  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия