Мигрена

  • 3 446
  • 14
Оказа се, че аз имам - и то най-вероятно от хормоните - появявала ми се е без да знам по-леко всеки път при М, но последните два пъти беше много тежко главоболие и ходих на невролог, който ми постави диагнозата.

Има ли някоя от вас с мигрена?
Как се борите с нея?
Виж целия пост
# 1
Дидко, аз имам главоболие всеки път преди да ми дойде цикъла и по време на него, в повечето случаи се мъча, но като е непоносимо си пия Аулина, или Беналгина и всичко минава.
Не искам да те обидя, но мисля че темата не е за тук, а по скоро за  Тук.
Мисля, че ще имаш по-големи шансове да получиш задоволителен отговор.
Виж целия пост
# 2
Може ли модератор да помогне да я премести там?
(Да не я пускам два пъти)  Embarassed

Рита, при теб главоболието само от едната страна ли е?
Виж целия пост
# 3
На мен ми се е случвало толкова силно главоболие,че чак ми изчезва периферното зрение на едното око/и двата пъти беше дясното/. Единия път беше от много голям стрес. Обаче втроия път се случи абсолютно без никаква причина. Чак и повръщах. Оправям се с Аулин. Ходих по този повод на очен д-р, но не ми намери някакъв проблем. Вече 3 години не се е появявало това с очите/да чукна на дърво/. Обаче щом си усетя главата,веднага пия нещо/напоследък Аналгин/,за да не се стига до страшното. Изобщо не и се оставям!!! Преди време говорих е една приятелка,невроложка. Каза ми,че ако много често ми се появява, да ходя да ми правят ЕЕГ. Слава богу,не ми се е наложило... Не знам дали е мигрена точно. Знам,че при мигрена боли половината глава...мен май цялата си ме тресеше...   
Виж целия пост
# 4
Дидко, при мен главоболието е от двете страни , като ме стегне от слепоочията и и отгоре, все едно съм в менгеме, и се стяга все повече и повече. Аз не съм ходила на лекар за този проблем, надявам се да не е сериозен. При мен започна от миналата година, преди това не съм имала такъв проблем, но и ПМС са ми съпътствани и с гадене, което също преди това не ми се е случвало. Все си въобразявам, че след загубата ни ми започнаха тези проблеми. Защо не отидеш при още някой специалист, никога не е излишно второ мнение по въпроса. Успех.
Виж целия пост
# 5
Всеки месец по няколко дена съм с главоболие .Понякога цяла глава ,понякога половин .Страшно е и изнервящо ,не винаги ме оправят лекарства .Пила съм-аулин,солпадеин,ацефеин...
Виж целия пост
# 6
Иди на лекар. Прави се изследване на мозъка и ако потвърдят мигрената, ще ти изпишат лекарство.

Аз имам мигрена.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че проблемът с главоболието ми се появи в остра форма след спонтанния аборт.
(Затова и писах тук - ще пиша и в по-голямата тема - за повече мнения евентуално).
Доста дни заспивам и се събуждам с главоболие в лявата страна само и зрението ми е двойно. А очилата ми са наред. Чак ми се гади от болка, минава ми само ако си легна на тъмно и тихо.
Ходих на невролог - направи ми стандартния преглед с чукче и подробно ме разпита за минали главоболия. Изписа ми специални лекарства.
Не ми е предлагала изследване, но препоръча след един месец пак преглед (а и по-рано, ако не ми минава).
Засега се чувствам добре от лекарствата - успях да се наспя и се събудих без главоболие тази сутрин. Но и М. вече ми е четвърти ден. Май наистина е от хормоните при мене.

Честно казано и аз не мислех, че ако един път месечно ме боли главата, е проблем. Оказа се, че е било - така, както описах на невролога, че ме е боляло. И чак сега при острото главоболие отидох на лекар. Дано накарам някоя от вас да си обърне внимание на нетипично главоболие и да посети лекар или друг специалист, ако предпочита.
Прегръщам ви, момичета и желая на всички здраве и дано се сбъднат желанията ни!

Как преодоляваш остър пристъп на мигрена, Etomira? Има ли нещо без лекарства - ако си пробвала билки или нещо алтернативно?
Виж целия пост
# 8
Didko , а синузит имаш ли?  newsm78 Това, което описваш ми се е случвало няколко пъти поради възпален синузит. Боляла ме е цялата лява половина даже и зъбите!
Виж целия пост
# 9
И аз имам мигрена, поне от 10-на години ме боли глава, още от у4илище, но тогава ми минава6е лесно, а сега ве4е ме държи по 2-3 дни. Ходила съм по лекари, но знам че не се лекува, лекарствата успокояват за момент, но за съжаление не лекуват. Правила съм и иглотерапия, но не ми помогна, а и после разбрах 4е тя помага на обикновенното главоболие, но не и на мигрената . Сега разбрах за едно лекарство мигренон, което счм решила да пробвам, макар че разбрах че е доста скъпичко. Може би звуча малко безнадеждно, но това е положението при мен. А иначе и мен ме боли само дясната половина на главата, което знам че е характерно за мигрената, но мисля че не е задължително.
Виж целия пост
# 10
На мен лекарката ми предписа мигренон - било билково - и още едно специфично за мигрената.
Пия ги вече 1 седмица - веднага ми спря силното главоболие. Вчера се опита пак да ме заболи силно, но пих и аналгин и болката спря.
Трябва да ги пия поне 1 месец, да отида на контролен преглед и тогава да видим дали ще има намаляване на честотата на пристъпите.

Очаквам да споделите, ако някой има опит в борбата с мигрената.
Виж целия пост
# 11
Всеки месец по няколко дена съм с главоболие .Понякога цяла глава ,понякога половин .Страшно е и изнервящо ,не винаги ме оправят лекарства .Пила съм-аулин,солпадеин,ацефеин...
При мен положението е същото.
Мога само да добавя,че обикновено се случва около цикъла.
Правиха ми скенер,ЕЕГ,доплерова сонография и не можаха да открият каква е причинита за тези главоболия.Ходих и на очен лекар,откри ми някакви изменения в очните дъна и каза,че именно това е причината за главоболията.
Виж целия пост
# 12
Здравей, Дидко. И аз имам горе-долу същия проблем. Понеже и аз пусках подобна тема, ако искаш виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195946.0;all Доста хора ми отговориха, получих някои съвети... Надявам се да откриеш нещо, което може да ти бъде полезно. Успех! Grinning
Виж целия пост
# 13
Здравейте момичета,и аз отвреме на време имам страшно главоболие и сега ,след като изчетох и двете теми май си мисля ,че и моето е мигрена(затова ще отида на лекар..).
Наскоро говорих с една позната ,която   има установена мигрена и тя ми каза за едни хапчета "Spalt",които единствени и помагали за адските болки...само май дето ги няма в България (на нея и ги носят от Турция)...Има ли някоя от вас,която да ги пие и дали наистина са толкова ефикасни както твърди познатата ми,това се чудя Rolling Eyes?
Виж целия пост
# 14
Благодаря за споделеното.
Видях и в другата тема какво пише.
Явно трябва да съм по-упорита в търсене на причината за главоболието.
Лошото е, че не ми се ходи по доктори. Ама на кой му се ходи  Grinning
Пожелавам успехи на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия