Палачинки!!!

  • 20 437
  • 45
момичета сигурно не мога да се ориентирам,но моля да ме извините!
някоя от вас  би ли ми дала рецепта за хубави палачинки!! Grinning
предварит.благодаря!!!
Виж целия пост
# 1
Аз слагам 3 яйца,половин литър прясно мляко (направо сурово) и щипка сол.Бъркам с миксер и прибавям брашно по малко,докато стане гъсто като боза.После мятам в горещ тиган на Тефал (намазан с няколко капки олио) - специално за палачинки и стават разкошни! CrazyДоядоха ми се,утре ще взема да направя! Grinning
Виж целия пост
# 2
Пусни търсачката излизат 8 страници, а и в готварската книга има.
Виж целия пост
# 3
Аз слагам 3 яйца,половин литър прясно мляко (направо сурово) и щипка сол.Бъркам с миксер и прибавям брашно по малко,докато стане гъсто като боза.После мятам в горещ тиган на Тефал (намазан с няколко капки олио) - специално за палачинки и стават разкошни! CrazyДоядоха ми се,утре ще взема да направя! Grinning
И аз така ги правя , даже когато нямам мляко ги правя с вода и пак стават хубави  Peace
Виж целия пост
# 4
 А аз правя палачинки  с 5 яйца,1 л.вода и брашно ,колкото за рядка боза.Бъркаш яйцата,слагаш водата и после брашното - с миксера естествено Laughing
Винаги стават и са много вкусни.
Излизат около 20 броя
Виж целия пост
# 5
Само да добавя - към основната рецепта (която и да си избереш от всички), можеш да прибавиш 2 с.л. портокалов сок.
Виж целия пост
# 6
А моите палачинки правя ето така:
4 яйца
2 чч прясно мляко
2 чч брашно
сол на вкус
Излизат около 15 средно големи палачинки.
Виж целия пост
# 7
newsm64
Постни палачинки  (стават по-мекички и по-крехки от тези с яйца)

брашно
газирана вода
сол

Консистенцията - малко по-гъста от боза. В нагорещения тиган се пуска парченце масло (маргарин - по време на пости). Готовите също се мажат с масло/маргарин.
Виж целия пост
# 8
А моите палачинки правя ето така:
4 яйца
2 чч прясно мляко
2 чч брашно
сол на вкус
Излизат около 15 средно големи палачинки.

И аз така, но слагам 3 яйца и щипка сода. Мъжът ми ги прави само с едно яйце, не обичал да му миришат на пържени яйца.
Виж целия пост
# 9
2-3 яица
около 500мл. прясно мляко
брашно,сода,една ванилийка и сол.
на една вилица набождам 1/2 бучка краве масло с което мажа тигана(тефал) и палачинките след като са готови. Crazy
Виж целия пост
# 10
2-3 яица
около 500мл. прясно мляко
брашно,сода,една ванилийка и сол.
на една вилица набождам 1/2 бучка краве масло с което мажа тигана(тефал) и палачинките след като са готови. Crazy
  И аз така ги правя , но веднъж като нямах прясно мляко сложих  300 гр. лимонада . Станаха страхотни / и жълти Simple Smile/
Виж целия пост
# 11
Аз ги правя на око-
яйца,брашно,кисело мляко със загасена сода,брашно,малко олио Peace
Виж целия пост
# 12
Ако искаш виж и тук, това е моята рецепта:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=1017.30  Peace
Виж целия пост
# 13
Никога не правя сместта за палачинки с миксер-най-обикновенна телена разбивалка.

Ако се спазва правилото на добавяне на сухата част към мократа, а не обратното, никога няма да станат бучки. Освен ако не ги правите със сухо мляко. Тогава важи обратния ред на забъркване.

Всъщност, не съм яла невкусни палачинки, така че малко не схващам смисъла на въпроса. newsm78
Виж целия пост
# 14
Абе хора,дето слагате сода в палачинките,никога не съм правила така и не съм яла такива!Не става ли като мекица?? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия