Кога празнува Кремена?

  • 4 372
  • 16
Приятелката ми  незнае кога е нейният светия, та ви моля да ни помогнете.
Виж целия пост
# 1
На Цветница не е ли?
Виж целия пост
# 2
Da,na Cvetnica.
Виж целия пост
# 3
Идва от "ирис", трябва да е на Цветница.
Виж целия пост
# 4
пуснете ми сайт,моля ви
Виж целия пост
# 5
Нарекохме дъщеря ни Кремена като имахме предвид, че "кремен" означава камък. Като знаем, че Петър също означава "камък"(гр.), то Кремен би трябвало да е българския еквивалент на Петър. Празнуваме на Петровден Simple Smile
Виж целия пост
# 6
точно затова пуснах темата  и аз смятам, че те празнуват утре,но просто трябва да съм убедена
Виж целия пост
# 7
Оу, ма верно, че утре било Петровден!
Мерси, че ме подсетихте!
Виж целия пост
# 8
Кремена,в именника пише че празнyва yтре на Петровден.Моята кръщелничка носи това име,но винаги го празнyва на Цветница-крем,цвете.
Виж целия пост
# 9
О, утре е един от четирите ми именни дни  Grinning
Виж целия пост
# 10
Нарекохме дъщеря ни Кремена като имахме предвид, че "кремен" означава камък. Като знаем, че Петър също означава "камък"(гр.), то Кремен би трябвало да е българския еквивалент на Петър. Празнуваме на Петровден Simple Smile

Хммм, мислех, че Камен означава камък... за Кремен за първи път чувам.
Виж целия пост
# 11
Аз празнувам утре. И аз съм кръщавана на кремъка, не на цветето.

Нарекохме дъщеря ни Кремена като имахме предвид, че "кремен" означава камък. Като знаем, че Петър също означава "камък"(гр.), то Кремен би трябвало да е българския еквивалент на Петър. Празнуваме на Петровден Simple Smile

Няма кремен - има кремък - това е пожелателно име - да е здрав и силен като кремъка - най-здравия камък Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Кремените празнуваме на Петров ден. Името идва от старобългарското кремен, което значи кремък( камък). Лично аз черпя и на Цветница, защото много мои познати ме поздравяват и тогава. Така, че днес имам празник! Simple Smile Айде- Наздраве!
Виж целия пост
# 13
Да сте живи и здрави всички Кремени и само хубави неща да ви се случват !!! Честит празник !!! Simple Smile))))))))  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 14
online, мерси. Да ти се връща   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия