Казанче за вграждане

  • 14 988
  • 14
Имате ли впечатление от казанчетата за вграждане?
Страх ме, че ако се развали ще трябва да се разбиват хубавите ми нови плочки  Rolling EyesCrazy
Дали са здрави? Какво трябва да е - марката, системата за вграждане, литража, въобще всичко ме интересува, че майстора ще започва скоро тоалетната и трябва да решаваме бързо.
Благодаря предварително за всички мнения  Hug ако има такива  Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Доколкото на мен ми обясниха в магазина- не е необходимо да се разбиват плочките-ако се повреди нещо се измъква просто целя бутон, а оттам можело след това да се ремонтира цялото вградено казанче...дано това да е вярно. Вие ако искате може да се запасите с 1 м2 плочки, за всеки случай, ако се наложи нещо да отремонтирате после....но пу-пу да не дава господ подобни работи  no
Виж целия пост
# 2
Не мога да кажа за литраж или да дам по-подобна информация, а само това, че се спряхме на Грьое и много се надявам да излезе надеждно, както обещаха от магазина. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ние сложихме в банята вградено казанче, още не сме го ползвали, надявам се да е здраво.
Марка Vitra, турска.
Виж целия пост
# 4
При повреда вътре в самото казанче - ремонтира се като се махне плочката на бутона.
По-важният въпрос е как да се осигури достъп до мястото, където казанчето е свързано с водата и мръсния канал: първо, може да се остави ревизионен отвор (но е грозно и несиметрично); второ, при протичане се изрязват 1 или 2 плочки по фугите заедно с гипсокартона, не се разбива всичко, разбира се.
Свързването с водата може да стане с тръба (твърда връзка) или с гъвкава връзка. Всеки майстор си има мнение кое е по-доброто решение... Опасността от повреда е именно тук.

Системите на вграждане са две:
- за висяща тоалетна чиния: комплектът се състои от пластмасово казанче и метална стойка, към която се монтира чинията. Става за задно, странично или долно оттичане.
- за стояща тоалетна чиния: само казанче, което се вгражда в стената или се прави зид, където да бъде закрепено.
Важен момент е, че хубавите висящи тоалетни чинии са с по-висока цена и това оскъпява конструкцията като цяло. Това обаче не важи за българските модели на Фаянс и Идеал Стандарт, цените им са нормални, външният вид - стандартен.
Нашето казанче е от втория вид, като е обвито допълнително със стиропор (срещу "изпотяване"). Доста безшумно е. Марката е Grohe.
И още нещо - обърнете внимание на закрепването на пластмасовото казанче за стойката - има марки, на които казанчето се крепи на по едно мижаво пластмасово ушенце.

Литражът е стандартен за повечето казанчета. Зависи дали бутонът позволява изпразване наполовина (3 литра) или изцяло (6 литра). Бутонът също трябва е хубав, за да е надеждна системата като цяло. Има единични бутони, които позволяват спиране на водата чрез повторно натискане (Grohe). Повечето обаче са големи двойни бутони.

Размерът на конструкциите са горе-долу еднакви, но вижте колко се получава цялата дължина напред заедно с тоалетната чиния - изисква се повече място от стандартния моноблок например.
Виж целия пост
# 5
Сърдечно благодаря на всички  Heart Eyes
Косе Босе - страхотна си  Hug Hug Hug
Мерсииииии....
Виж целия пост
# 6
Сложихме и в банята и тоалетната Грьое. Определено са добри, но грешката, която направиха в банята ни ще си носим цял живот - не бяха пресметнали къде да монтират тоалетната и тя опираше във ваната, следствие на което трябваше да се направи допълнителна конструкция от гипсокартон и да изтеглим тоалетната още напред - вследствие вече на което като пуснем водата струята не е силна, защото й трябва повече време да дойде. Просто още като се сетя и се изпотявам от нерви и ми се качва кръвното.
Виж целия пост
# 7
ние сме с GEBERIT

тук има описание за монтаж
http://www.geberit.cz/geberit/inet/cz/wcmscz.nsf/files/usr-div-M … 20(Jadrofix).pdf/$file/Montaz_Duofix_Special%20(Jadrofix).pdf
Цитат
ремонтира се като се махне плочката на бутона
Peace
Виж целия пост
# 8
Няма срашно и аз се притеснявах, но трета година няма проблем.
Виж целия пост
# 9
Имам вградено казанче.Много съм доволна, вече 4 години не се е повреждало.При ремонт не се разбиват плочките , а се бърка през капака.
Виж целия пост
# 10
ние сме с GEBERIT

тук има описание за монтаж
http://www.geberit.cz/geberit/inet/cz/wcmscz.nsf/files/usr-div-M … 20(Jadrofix).pdf/$file/Montaz_Duofix_Special%20(Jadrofix).pdf
Цитат
ремонтира се като се махне плочката на бутона
Peace


Това е КАЗАНЧЕТО!!!!! Peace
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви момичета. Препоръчаха ни и харесхме казанче на Groche, дано излезе сполучливо  Peace
Виж целия пост
# 12
здравейте
трябва да си вградя 2 системи за вграждане, но понеже майстора който ми прави плочките в банята и тоалетната не вгражда такива системи, може ли да ми дадете координати на майстор който може само да ми вгради системите!
Предварително Ви благодаря!!! Grinning
Виж целия пост
# 13
Здравейте търся резервни части за вградено казанче Грьое?
Виж целия пост
# 14
Горещо ви препоръчвам GEBERIT  швейцарски фирма са имат интересни модели бутони и са водещи на пазара в момента. Единствения недостатък е че са малко по скъпи от останалите марки, но за качеството просто няма място за съмнение  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия