Споделете добри книги за възпитанието на детенце

  • 3 946
  • 19
Май много съм закъсняла с четенето, но до сега си мислих, че си разбирам детето, но напоследък започнах да се колебая. Като се наложа все ревове, писъци, явно така не става. Или моят подод е грешен или детето си е много инато. Та споделете, какви книги сте чели по въпроса и са ви били от полза
Виж целия пост
# 1
Една от най-хубавите, кратки и съдържателни книжки според мен е "Децата и ние" на Хаим Гинът - класика. Напоследък много ми допадна "Изкуството да бъдеш родител" на д-р Фицхю Додсън; хареса ми и "Азбука на детската психология" на С. Степанов. Много ми допадат и размишленията на грузинския педагог Шалва Амонашвили, но не съм попадала на нищо издадено на български, но пък и те са може би за малко по-големи дечица. Според мен много ценни идеи могат да се почерпят от хубавите класически книги за деца - те затова са толкова хубави, защото съдържат невероятно разбиране на детската душа (аз например винаги съм се възхищавала и в това отношение на "Да убиеш присмехулник", но има и не една още от сорта). И, макар че не е точно по темата, много ми допадна и книгата на Л. Панделиева "Сигурност за децата в несигурния свят". С нетърпение чакам да видя още идеи за книжки! Поздрави на всички   bouquet
Виж целия пост
# 2
"Детето-как да го обичаме истински"-д-р Пол Райсърс
Мъдрата обич-Марта и Уилям Пийпър
Виж целия пост
# 3
"Изкуството да бъдеш родител" на Джеймс Добсън, има и много други негови и за семейни отношения, "Да възпиташ момчета", каквото и да намериш от него е мноого добро.
Виж целия пост
# 4
Много книги за възпитанието съм чела, но тези ми направиха най-силно впечатление:
Нестандартното дете - Владимир Леви
Аз съм добър, ти си добър - Томас Харис
Последната е доста поучителна не само относно отношенията деца-родители, но и относно семейните отношения като цяло.  Peace
Виж целия пост
# 5
Само лека поправка - "Детето - как да го обичаме истински" е на д-р Рос Кембъл  Peace
Виж целия пост
# 6
"Детските номера" на Джейна Мърфи.
Виж целия пост
# 7
а, он лайн,къде може да се поръчат тези книги  Thinking
Виж целия пост
# 8
Още една книга на д-р Добсън-Смелостта да възпитаваш.
Виж целия пост
# 9
"Изкуството да бъдеш родител" на д-р Фицхю Додсън
Виж целия пост
# 10
Учебници по  детска психология.
Виж целия пост
# 11
Фицхю Додсън-с две ръце съм за!!! newsm10 newsm10
Проверено,изпитано с двама бесни бандита(моите момчета) Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Има ли онлайн статии където също могат да се четат интересни статии?
Виж целия пост
# 13
      То за книгите-няма лошо,и аз много чета,но си попаднах на една библиотека,и там си ходя и си се ровя...Но основно в тях ме притеснява това,че не открих нито една написана от българин,съобразена със българските стандарти,начин на живот,култура,спесифика на раьона като история,традиции и пр.Защото за възпитанието на едно дете всичко е важно.И е трудно да проектираш характера на едно американче примерно,върху наследственноста на едно българче.А и не мисля че е редно.Така че не разчитайте много на тези книги,а просто обръщайте повече внимание върху децатао си,те сами ще ви водят.Не че и аз го правя де,но понякога си мисля че докато чета поредната книга,или търся отговора във форума,детето ми се опитва да ми каже проблема си,или да ми го покаже,но аз съм прекалено улисана да го изследвам,и да го пригаждам към дадените правила,и дори не го забелязвам.По този повед онзи ден прочетох нещо-не трябва да анализараме децата си,за това има специалисти,и ако смятаме че има вътрешен дискомфорт,по добре да ги заведем при психолог,а нашата роля като родители,е да ги обичаме,и подкрепяме!-Осмислих го,и реших да спра вече с четенето...
Виж целия пост
# 14
Някои може ли да ми каже къде онлайн мога да намеря книгите на Ф.Додсън.Ако няма онлайн от коя книжарница могат да се закупят?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия