Майки раждали със спинална упойка

  • 4 884
  • 10
Предстои ми секцио и Ви моля да изразите мнението си спиналната упойка и за страничното й действие!
Виж целия пост
# 1
Аз раждах нормално, но бях със спинална упойка, тъй като не бях за епидурална по ред показатели. Та... Слагането стана от първия път, въпреки, че анестезиоложката каза, че съм много дебела и се вайкаше. Sick Веднага ме отпусна всичко от кръста надолу. Усещах контракции и после излизането на бебето, но като леко придърпване - в никакъв случай болка.  Naughty Ако някой ме ощипеше по краката, имах чувството, че просто ме гъделичка  Joy Като мина действието, аз нямах проблеми, защото бях много послушна и изпълнявах нарежданията на лекаря си. Ако искаш да не ти се пръсне главата от болка, пий много вода. Под много имам предвид ужасно много - аз пиех по 10 л вода и сокове на ден. И главата не ме болеше изобщо. А другите мами се заинатиха, че не могат да погълнат такова количество течности и горките как ги мъчеше главоболие - казваха, че е отзад в тила. не съм усетила други странични действия и не съм чула други да се оплакват от такива.
Желая ти успех с раждането и разпитай лекаря си за водата!  Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за информацията!
Виж целия пост
# 3
При мен страничният ефект беше, че умирах от студ. Но до половин един час зъзненето отмина. Горе долу тогава ми отмина и действието на упойката.
Виж целия пост
# 4
Здравей и ти си от Бургас виждам!Доволна ли остана от упойката!Аз първия път бях с пълна и затова сега питам!
Виж целия пост
# 5
Родих със спинална упойка и нямаше никакви странични ефекти при мен  Peace
Не усетих дори поставянето и.Малко по-бавно ме хвана според лекарите.По време на операцията нямах никакви усещания камо ли неприятни.Единствено нещо като нацик/не е точната дума/ явно когато са вадели бебетата.Възстанових се изключително бързо,нямах главоболие.Лекарят ми каза да пия вода/не го попитах защо/,но не ми се пиеше.
Единственото неприятно нещо беше,че започнаха да ми се подуват ръцете и краката/по време на бременността не ми се случваше/,но това било нормално след раждане особено след цекцио според лекарите  Rolling Eyes

Леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 6
При мен страничният ефект беше, че умирах от студ. Но до половин един час зъзненето отмина. Горе долу тогава ми отмина и действието на упойката.

И на мен ми беше студено - буквално ме тресеше и веднага след като ме зашиха - в реанимацията ме увиха с 2-3 вълнени одеала. Чак тогава се стоплих и заспах. Като се събудих вече ми нямаше нищо.
Виж целия пост
# 7
И аз треперех яко - анестезиоложката каза, че е нормален тремор, изпитвали го и раждащите без упойка. Много е важно да се пие много вода след 6-тия час май беше... и ябълков сок разрешаваха. При мен няколко месеца след раждането при внезапно навеждане или усилие усещах остра болка между прешлените - това било страничен кофти ефект на упойката ми обясниха. Мина ми след кални бани в санаториума на Поморие. Да са живи и здрави всички там Hug!
Виж целия пост
# 8
нямах никакви странични действия, даже студено не ми е било.
Треската е даже по-характерна за пълната упойка.
Виж целия пост
# 9
Аз родих секцио със спинална упойка,нищо не усещах,не ме болеше не ми беше студено говорих си с доктора и мъжа ми по време на операцията .След първия месец обаче получих страшни болки в гъраба,към осмия месец на децата бях много зле,стигнах до иглотерапия,след нея се подобрих значително вървя изправена но все още ме боли трудно издържам седнала за по дълго.Но си мисля че всичките ми оплаквания се дължат 50% на упойката и 50% на постоянното носене на децата и мъкненето на проклетата двойна количка(трета чупим) ако не се натоварвах толкова предполагам отдавна да ми беше минало.
Не се плаши всичко е много индивидуално,късмет.
Виж целия пост
# 10
Родих със секцио и спинална упойка. След като вече ме хвана упойката и не усещах нищо се появи проблем с дишането. Оказа се, че упойката не ме е хванала до кръста, а почти до гърлото и получих парализа на междуребрените мускули. Просто не можех да дишам и тогава ми подадоха и маска с райски газ. Това спаси положението с дишането, но направо си "отнесох плувката" и не разбрах нищичко от раждането. Други проблеми след тази упойка като главоболие или нещо друго не съм имала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия