Кокоши трън

  • 11 437
  • 20
Ох, тази гадост отново ме споходи.
Преди десетина години проведох дълга и мъчителна борба с тази гадина.
Сега обаче пак се появи. Аз обаче не помня с какво се лекувах тогава.
Моля ви, кажете ме как да се отърва. Спомням си, че ги горих с азот в инфекциозна болница, ама нямаше резултат и май се излекувах с някаква бабешка рецепта. Мас и невен ли беше? newsm78
Помагайте!
Виж целия пост
# 1
И аз имаха такава гадория. Излекувах я с пчелен клей. Около един месец слагах от клея на мястото и ми мина.
Виж целия пост
# 2
Счукан чесън- слагаш на мястото и лепиш с лепенка.Стои през нощта,през деня почиваш,на другата нощ- пак.Помага и мляко от смокинов лист,има и продукт на Sholl също много ефикасен- в аптеките около 10 лв.
Виж целия пост
# 3
Записвам се, сина ми има на палеца на лявата си ръка и педиатърката ни предупреди, че с лекарството, което ни е изписала, е опасно, ако попадне на здраво място, та ако има друга възможност- ще пробвам.
Виж целия пост
# 4
Помага и мляко от смокинов лист,има и продукт на Sholl също много ефикасен- в аптеките около 10 лв.
Точно май на Sholl ползвах тогава и много трудно се намираше.
Ох, благодаря ви.
Започвам да го лекувам веднага, че миналия път си ги отглеждах доста дълго време, и докато ги отстраня мина също доста дълго време.
Виж целия пост
# 5
аз ползвах за кокоши трън лепенки със салицилова к-на-казват се ефасит,немски са и струват 4лв.Мисля,че се намират доста лесно-би трябвало да ги има във всяка.Лично аз съм много доволна-слагах ги преди 2мес и засега не ми се е появил нов мазол или задебеляване на кожата.Със сигурност са по-добри от лепенките за мазоли на Урго(и тях съм ползвала миналата година)
Виж целия пост
# 6
вземи си течноста за мазоли на Гала Салекс
Виж целия пост
# 7
Ох, тази гадост отново ме споходи.
Преди десетина години проведох дълга и мъчителна борба с тази гадина.
Сега обаче пак се появи. Аз обаче не помня с какво се лекувах тогава.
Моля ви, кажете ме как да се отърва. Спомням си, че ги горих с азот в инфекциозна болница, ама нямаше резултат и май се излекувах с някаква бабешка рецепта. Мас и невен ли беше? newsm78
Помагайте!

Една приятелка имаше такива гадости, гориха ги с азот в продължение на почти година, не помогна. Накрая отиде на кожен лекар, и и изписаха конски дози Изопринозин, и и казаха да продължи с горенето с азот. За около месец нямаше помен! Иди на кожен лекар!
Виж целия пост
# 8
Преди години си бях взела от Германия(вече го има и БГ) едно лекарство. Прилича на лак за нокти. Казва се Hühne Augen. Мисля, че така се пише. Струва около 5-6 лв. Кокошият трън ми беше много голям и дълбок. Намазах го 3 пъти с това, като слагах лепенка отгоре. На третия път излезна заедно с лепенката!!
Виж целия пост
# 9
Като малка имах по ръцете пет-шест и постоянно ги чоплех.Премахнах ги с пчелен клей-намачква се,да омекне,и тънко парченце се слага върху мястото с кокошия трън.Отгоре се слага лепенка.
За десетина дни ми изчезнаха всички и оттогава никога не са се появили повече.
Виж целия пост
# 10
В аптеката има лепенки със синьо лекарство (като желе е). Слагам си я след баня и спя с нея, на сутринта я махам и вечерта с друга. За около 4-5 вечери ми изчезна един много дълбок кокоши трън, който си носех от години.
Виж целия пост
# 11
Аз съм много доволна от лепенките за мазоли,те ми махнаха от ръцете кокошите тръни за 3-4 дена,а ги имах от години.
Виж целия пост
# 12
Поръсвах мястото със салицилова киселина,покривах лепенка.Повтарях процедурата около седмица.Така се избавих от около 10-тина кокоши тръна на единия крак!
Виж целия пост
# 13
Олеле колко много варианти. Сега се обърках с кой да започна. newsm78
А има и още един проблем.
Миналия път кокошите тръни се виждаха отчетливо като дупчици с удебелена кожа около тях. Сега обаче стоят като пукнати мехурчета т.е. няма така ясно изразена дупчица и удебеляване. И са много ситни почти плътно едно до друго. Та се зачудих дали пък не е нещо друго. Примерно от жегите да се потят краката и да се получава нещо подобно. Не знам дали диагностицирам правилно. Но ако не са кокоши тръни, тогава какво ще да е?
П.П. Ходя всеки месец на педикюр т.е. краката са поддържани.
Виж целия пост
# 14
Благодаря за предложенията също. Ще посъбера няколко и ще питам в крайна сметка педиатърката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия