Сито ли е бебето ми?

  • 20 135
  • 1
Сито ли е бебето ми?

Въпрос, който почти всяка майка си задава. Ако храни с шише винаги може да види колко е изпило. Но когато суче?

Не се тормозете дали ще се засити бебето ви, когато кърмите на поискване. И при кърменето има достатъчно показатели дали бебето приема нужното количество майчино мляко. Вашето бебе се чувства добре, ако:
-- 8-12 пъти на ден бива кърмено
-- има на ден 6-8 мокри пелени
-- прави впечатление на доволно и бодро бебе
-- има розова кожа
-- плавно и постепенно наддава

Излишно е след всяко ядене да бъде теглено, та дори и дневно (т.к. в Германия майките могат да си позволят да си купят теглилки за вкъщи - б.м.). С това майката само се подлага на допълнителен стрес.

Добре е да се знае - има периоди, в които бебето иска по често да суче и изглежда ненаситно. Причините са скокове в растежа, най често на 2, 6 и 12 седмици. По възможност в тези моменти се уединете и давайте на бебето по често да суче и вие самата пийте повече. Това помага за покачване продукцията на млякото. След 2-3 дена се уравновесява търсенето и предлагането

Преведе debelanata от източник - сп. Да живееш и да възпитаваш (Leben und Erziehen)
http://www.leben-und-erziehen.de/artikel.php?id=214
Виж целия пост
# 1
Забелязвам, че в тази иначе хубава кратка и информативна статия не е споменат още един важен признак за прием на достатъчно кърма, а именно: нааканите пелени. Ето една по-подробна и детайлна статия, включваща и още полезна информация:

Основи на кърменето: получава ли достатъчно бебето ми?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия