Какво е мнението Ви за "Саменто"

  • 240 778
  • 207
# 15
Аз съм много доволна. В продължение на една година боледувах страшно много, и то не невинни неща Tired Съсипах се просто, буквално всеки  месец, даже през 2 седмици, нещо ми се случваше Cry Реших, че явно организмът ми няма да се справи сам и си купих Саменто на капсули. Пих го един месец. Това беше преди 3 месеца и оттогава не съм боледувала, с изключение на един ентеровирус, който изкарах за 24 часа Simple Smile Бих направила пълен курс от 3-4 месеца, защото съм убедена, че здравето ми се повлия от билката, но искам да забременея, а Саменто пречи на плода да се закрепи и затова сега не пия.
Виж целия пост
# 16
Аз съм много доволна. В продължение на една година боледувах страшно много, и то не невинни неща Tired Съсипах се просто, буквално всеки  месец, даже през 2 седмици, нещо ми се случваше Cry Реших, че явно организмът ми няма да се справи сам и си купих Саменто на капсули. Пих го един месец. Това беше преди 3 месеца и оттогава не съм боледувала, с изключение на един ентеровирус, който изкарах за 24 часа Simple Smile Бих направила пълен курс от 3-4 месеца, защото съм убедена, че здравето ми се повлия от билката, но искам да забременея, а Саменто пречи на плода да се закрепи и затова сега не пия.
Сега започвайте с В12 и фолиева киселина, с минерали и успех в забременяването  bouquet
Виж целия пост
# 17
А къде има такива аптеки на Лечител? Има ли някъде в района на Дървеница, Студентски град, Мусагеница или Младост?
Във вестник "Лечител" има адресите на всички магазини на "Лечител".
me4ta, чувала съм да казват, че капсулите били по-добри от капките. Аз лично съм  ползвала и двата варианта.
Виж целия пост
# 18
Саменто е добър антиоксидант, но трябва да се редува и със други. Различните видове антиоксиданти защитават различни клетки в различни части на тялото, но същевременно си помагат един на друг. Това се потвърждава и от факта, че антиоксидантите регенерират други. Например алфа-липоевата киселина възстановява «изхабения» витамин С, който от своя страна регенерира витамин Е. Така се увеличава ползата и от двата витамина.
Разнообразно хранене, включващо дневно най-малко 5 порции плодове и зеленчуци, е в основата на правилната диета. В естествените, сурови храни се съдържат хиляди антиоксиданти, които не можем да си набавим от синтетични добавки, а само от натурални такива. За съжаление при преработката на суровините много от тях се загубват. Витамин Е се отнема от олиото при рафинирането му и от житото- при производството на бяло брашно. Каротиноидите се намират в жълтите, оранжеви и червени плодове и зеленчуци, а биофлавоноидите – в повечето плодове, но главно в сините и червените (грозде и боровинки). И двата вида  вещества са растителни пигменти, които филтрират вредните лъчи от светлината. Ликопенът е един от най-важните каротиноиди; най-богат негов източник са доматените сосове. Лутеинът (съдържа се в зелените зеленчуци и яйчния жълтък) и зеаксантинът (в царевицата) също от групата на каротиноидите, филтрират вредните за очите сини лъчи. Коензим Q10 взема участие в преобразуването на храната в енергия и същевременно има силно антиоксидантно действие. Те обаче не са взаимозаменяеми, защото функционират при различни химически реакции. Селен има в пълнозърнестите храни, чесъна и някои ядки, но само когато почвата върху която се отглежда го съдържа.
Виж целия пост
# 19
благодаря за отговора, Мечта
ще го пробвам и аз за автоимунно заболяване. Не е противопоказно, нали?
Виж целия пост
# 20
http://lechitel.bg/product.php?p=69
Виж целия пост
# 21
Много съм доволна от Саменто. Преди около 8 години съществуваше само вариантът с ТОА, т.е. сега е подобрен. Тогава още почнах да купувам на мама, която страдаше от шипове и артрит. От болки не можеше да спи. За лежането по болниците, където само я приспиваха с болкоуспокояващи, да не ви разказвам. Още след първите 2 опаковки /2 месеца/ болките спряха. Лекарите не и даваха да мъкне дори пазарски чанти, а сега се грижи за къщата и градинката си почти самостоятелно. Някога ми беше трудно да си го позволя, защото още учех. Сега, слава Богу, купувам и лекувам всичките си близки. На мама като поддържащо лечение изпращам по 3 опаковки от 600 мг. на зима. Приятелят ми беше много болнав. През седмицата все се оплакваше, че се разболява и всеки петък лягаше "да се изпотява", че да му мине настинката. Трудно го убедих да пие Саменто, но сега го взима редовно в зимния период. Преди месец занесох 4 опаковки на част от фамилията в Мадрид, че там продуктът и сравнително по-скъп. Преди няколко години изпратих едно шишенце течно Саменто на сина на един от министрите в предишния кабинет. Майка му на детето само не ни обеси, че сме искали да дрогираме детето. След това разбра, че учителката на детенцето и без друго вече цял месец дава по няколко капки от продукта на хремавите деца от класа, престраши се и сега Саменто се използва редовно в тяхното семейство. Само един кусур съм им открила - не лекуват безапетитие. За всичко друго съм ги признала. Горещо ви го препоръчвам.
Виж целия пост
# 22
Каква е цената на една опаковка и колко таблетки съдържа?
Виж целия пост
# 23
Аз купувам ампули от по 600 мг. за 41 лв. Във вестник "Лечител" често пускат талони за 5% намаление, а по Коледа, месеца на билките /юни или юли/ и за някои други презници пускат по още 5 %. Знам, че има и опаковки от по 120 мг, какти и течно Саменто, но тук за цени не мога да ви помогна. Във всяка аптека "Лечител" биха могли да ви дадат по-подробна информация.
Виж целия пост
# 24
Mоята майка гледаше един 90 год. дядо в Италия с рак на простатата и ние пращахме
САМЕНТО на таблетки от тук, защото там го нямаше. Дядото имаше голямо подобрение въпреки  сериозната му възраст. Възвърна му се апетита и започна да става от леглото,
нещо което преди САМЕНТО-то беше немислимо. С капките обаче ефекта не беше толкова добър, колкото с таблетките.
 Успех на твоята майка с лечението! Peace
Виж целия пост
# 25
И аз констатирах този проблем при течното Саменто преди години, но не можах да му намеря обяснение за себе си. Така просто престанах да го ползвам.
Виж целия пост
# 26
за автоимунно заболяване става ли? или тогава не трябва да се повишава имунитета?
Виж целия пост
# 27
за автоимунно заболяване става ли? или тогава не трябва да се повишава имунитета?
При автоимунни заболявания е добре да се използва имуномодулатор, а не имуностимулатори, защото при тези заболявания имунната реакция е изострена. Такъв имуномодулатор е алоето.
Виж целия пост
# 28
аха, благодаря ти много
а малко извън темата, ама омега киселини могат ли да се пият при автоимунно заболяване?
Виж целия пост
# 29
аха, благодаря ти много
а малко извън темата, ама омега киселини могат ли да се пият при автоимунно заболяване?
Ами почти са задължителни, "гасят" възпаленията причинени от автоимунните заболявания.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия