Американски палачинки-как

  • 3 264
  • 13
В един хотел хапнахме такива на закуска, по-малки са от обикновените палачинки, според мен имат набухвател, тестото много ми прилича на кексово. Някой палачинки дори имаха какао, но не хомогенно, а като че ли  добавено на струйка, дано ме разбрахте. Моля кажете тайната!
Виж целия пост
# 1
Знам,че американските палачинки се наричат панкейк.Ето рецепта за такива палачинки написана от Джема.

Панкейк

Смесват се 300 гр брашно, щипка сол, 2 ч.л сода. В друга купа се разбиват 1 яйце, 300 мл пр. мляко и 2 с.л олио. Тази смес се прибавя към брашното. Пържат се панкейковете, като за един са необходими 2 с.л от сместа.



Копирано е от тук: http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2279&page=3

  bouquet
Виж целия пост
# 2
4     яйца
50 гр.   захар
150 гр.    заквасена сметана или кисело мляко
100 гр. брашно
1 щипка сол
25 гр.   масло
    кленов сироп

белтъците се разбиват на сняг, накрая се добавя по малко и захарта.
жълтъците се разбиват със сметаната/киселото мляко. после се добавя и брашното със захарта да се получи тесто.
внимателно се добавят и белтъците.

в тигат се разтапя малко масло, слага се 2-3 лъжици от сместа и се пържи до готовност.

сервира се с кленов сироп.

добър апетит
Виж целия пост
# 3
Благодаря, момичета!
Виж целия пост
# 4
В  БГ продават ли кленов сироп? В Америка съм го опитвала и ми хареса.
Виж целия пост
# 5
..ние ги ядем и със сирене; пържа на тефлон без мазнина,масла и пр хич не долюбвам..децата ги ядат и с шоколадов сироп ;  класика е  и с боровинки..
Виж целия пост
# 6
Кленов сироп в България не съм виждала да продават,а много ми е любопитно да го опитам.
Виж целия пост
# 7
  И на мен,geleva ,обаче ако е като кедровите ядки -70лв. килото, ще ми се отще.
Виж целия пост
# 8
anette1104ти коя от 2 рецепти правиш?
аз днес направих тази на Джема,и ми хареса,но добавих вместо сол ,захар,че исках да са ми сладички.Следващия пт ще прибавя и 2-3 ванилии за аромат PeaceЗа така си и правя палачинките,сладки и ароматизирани ,и само с прясно мляко,никаква вода.....
Виж целия пост
# 9
danidji ,срам..ма купувам суха смес,само слагам малко мляко или вода...келновият сироп е ужасно сладък,има лек привкус,не е нищщщоооооо особено;мед би го заместил с пълна сила..
Виж целия пост
# 10
anette1104ти коя от 2 рецепти правиш?
аз днес направих тази на Джема,и ми хареса,но добавих вместо сол ,захар,че исках да са ми сладички.Следващия пт ще прибавя и 2-3 ванилии за аромат PeaceЗа така си и правя палачинките,сладки и ароматизирани ,и само с прясно мляко,никаква вода.....

рецептата дето съм я написала си е изпробвана от мен.стават много вкусни. Laughing

не ги правя със сода, защото не ми харесва после вкусът им.със сода по същата рецепта правя бухтички.

и аз имах голям мерак за кленов сироп, не е лош, но със сладко са ми по-вкусни палачинките и панкейковете.
Виж целия пост
# 11
Вчера вечерта бях приключила с готвенето, но като видях темата и снимката на палачинките веднага станах да ги правя, но нещо не ми се получиха много вкусни. Sad
Виж целия пост
# 12
По принцип обичам американски палачинки, защото се приготвят с банаи, ябьлки, боровинки, шоколад или сухи череши в тестото и има нужда само от малко мед. Аз ги правя така: една чаша брашно половин чаша мляко 1-2 яйза, захар, сол и ванилия, след това банан нарязан на тьнко се прибавя (може ябьлка, настьрган шоколад, сухи плодобе) и се пьржат като се стараеш да са дебели, но с мальк диаметьр. Може да се поднесат с мед с орехи или бадеми...мммм Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Едвам се сдържам да не отида да в кухнята да започна да правя от тези  палачинки-толкова са изкушаващи.Но съм сама в къщи и знам ,че мога да изям голямо количество да не кажа всички,а съм дала обещание да отслабна.Дано се въздържа от изкушението до почивните дни Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия