Идеи за юношеска стая?

  • 31 320
  • 38
Здравейте дами,

Изчетох много в този форум, но за съжаление не успях да открия тема за юношеско обзавеждане. Имам син тинейджър, който заслужава своя стая, но нямаме оформени идеи.

Надяваме се да ни помогнете.
Виж целия пост
# 1
Здравей Emillybg  с удовоствие бих ти помогнала в избора,но той щом е тинейджър няма ли да е по добре той да каже какво иска  newsm78
А ако напишеш в гугъл какво търсиш ще намериш ужасно много идеи и тъкмо ще ги разгледате заедно ,за да направите точният избор  Wink
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Кажи нещо за големина на стаята, за интересите на сина ти.
А аз междувременно ще ти опиша стаята на моя син.
Един разтягащ се диван, който вечер се опъва и става за спане.
Насреща - шест еднакви модула секции отдолу с шкафове, отгоре с рафтове за книги, защото у нас страшно много се чете. Две кресла от възможно най- леките, но удобни за сядане.
Една квадратна масичка, чиято повърхност е шахматна дъска и има чекмедже за фигурите, защото той е запален шахматист. Като се сложи покривка, си става чудесна холна масичка и с креслата и дивана стаята изведнъж става гостна.
До прозореца - огромно бюро с всевъзможни чекмеджета, рафтчета и шкафче - за компютъра и за учене. Над бюрото на стената - едни метални полички (продават ги по железариите) за учебниците.
Една ракла с чекмеджета, в която си събира всички дрехи, за които не трябва закачалка (а останалите му стоят в коридора в гардероба).
Върху раклата му стои музикалната уредба.
В единия ъгъл има чупка за комин, там са забити няколко големи декоративни пирона, на които си окачва китарата, мешката... и разни важни работи, дето трябва да се виждат - като например една мотика, която му подариха за рождения ден.
На рамката на вратата все още седи един баскетболен кош, който по носталгични причини не се маха.
И по нещо, залепено на стената - в момента един пъзел 3000 частички с един огромен орел, който мъкне в ноктите си един тир над една пустиня...
Абажурът му е с три метални чашки, защото доскоро той си играеше с топка в стаята, но вече-вече си мисля за стъклен.
И има две нощни лампи на щипки, които се слагат, където му е необходима светлина.
И май е това.
А, и няколко дреболийки: една огромна парцалена кукла, подарък от гаджето, един зловещ пясъчен часовник с черепи по краищата, една пластика със златното сечение на Леонардо Да Винчи... разни други дзвъцки...
Много му е приятна стаята. А най-много колорит дават четирите пирона на стената.
Виж целия пост
# 3
     Emillybg, поговори със сина си за предпочитани цветове и  материи, какви са неговите интереси. Ако има някакво хоби, това би могло да те насочи към подходяща тема за стаята. 
    Искай  мнението му и се съобрази със желанията, които има, нали все пак той ще живее в тази стая.
    Моят син е на 16г. и държеше при обзавеждането на стаята му да има думата почти за всичко.
    Има доста сайтове за интериор, с чиято помощ ще оформите проекта за тийнейджърската стая.
                  Желая Ви успех!
Виж целия пост
# 4
Здравейте момичета, изненадват ме бързите ви реакции и интереса.

Относно интересите на сина ми: Той е само на 11 и се интересува живо от аикидо, футбол, плуване, разбира се музика и компютър. Има оформен за възрастта си вкус, усет за съчетаване на цветове. Сякаш клони към сини нюанси, но си пада по по-екстравагантни и оригинални решения, а още е малък да изрази това, което би му допаднало най-много. Стаята му е южна, светла стая с тераса 4х5 метра.

От предложенията в Гугъл ми направи впечатление, че се спира на по-семпли и изчистени линии на мебелите и най му допадат стаите с оригинални акценти и аксесоари. Това всъщност ме накара да открия темата.
Майките с тинеджъри сигурно също са се сблъсквали с желанията на децата си да имат в своята стая нещо само тяхно си - оригинално хрумване, което да прави стаята по детски уютна и в същото време да личи, че там живее пораснало момче  Laughing
Виж целия пост
# 5
Нашата тийн бърлога е в техно стил.
Госпожицата си избра графити с акрилен спрей на две от стените и част от тавана над "ложето", което е  тип нисък матрак с почти кръгла форма. Графитите ми спестиха евентуално некачествено покритие при боядисването на стените, че не съм особено сръчна бояджийка.  Sick
Пердета в цвят хамелеон, които отразяват нюансите на осветлението - тръбно, с насочващи се прожекторчета в цвят инокс.
Ниска мебел с максимално изчестена откъм геометрия - комбинация от огледални повърхности и инокс.
Тоалетката с асиметрично огледало напълно е поела функциите на бюрото и местоположението на лаптора. Има достатъчно място за писане, въпреки че учебниците перманентно се намират на пода.  Mr. Green
Сега съм решила да й купувам и малка масичка с малка холова гарнитура по възможност на отделни модули - като и идват на гости да си ги местят както им е удобно, стига да не прескачам крака, бедра и чаши.
Вместо библиотека - тръбни стелажи в инокс. Тръбите от старата инсталация на парното останаха умишлено и служат за провесване на всякакви дамски аксесоари. #Crazy
Важното е всичко да е на показ и достатъчно разхвърляно Whistling, за да е впечатляващо.
Отзивите на новодошлите: "Е.. ти якото" Crazy

Сега съм решила да й купувам и масичка с малка холова гарнитура по възможност на отделни модули - като и идват на гости да си ги местят както им е удобно, стига да не прескачам повече крака, бедра и чаши.  Whistling

 
Виж целия пост
# 6
... но нямаме оформени идеи


Надяваме се да ни помогнете.
Разгледай тези  Wink
Виж целия пост
# 7
От всичко, прочетено до момента схванах, че най-тънкия/важен момент в оформянето на такава стая са аксесоарите и детайлите от рода на оригинални табуретки или кът за сядане да речем и специфични декорации зад, около или над леглото: напр. топки, китари, скейтове...оригинално осветление.

Май другия важен момент са достатъчно гардероби и стелажи за побиране на пуберските съкровища. Мисля, че тук също ще трябва да се мисли повече, особено ако става въпрос за момче, което недолюбва почестването на стаята Sick #Cussing out
Виж целия пост
# 8
А момите, да не би  пък да се прецакват с почистването на стаите си? Няма такива "филми" вече!  Twisted Evil
Напротив, почистеното лице е на перманентното първо място, а на стаята - само, когато поредното гадже се превърне в "смотаняк" или  друго нещастно същество  Crazy  ...   Този момент ме кефи тотално - стаята става "като аптека на ипотека".
Така, че момъка въобще не го мисли в това отношение - светофара няма да стане нито по-зелен, нито по-червен, отколкото е  ... така че не се впрягай много-много. Wink

Важното е бърлогата да е "яка", сепарето, където спи, да е "убийствено жестоко" и мацките направо да падат по гръб като видят с очите си, за какво иде реч. Twisted Evil
И много мебели не му трябват.
Синът на моя приятелка беше в така наречения "черен период" като му обзавеждаха стаята. Като се заинати - искал стая с черна стени, черни пердета, легло-ковчег и всичко на черепи и кости, включително и чаршафите. Просто гробница и нищо друго.
Майка му беше ни жива, ни умряла като чу за какво ще си дава парите. След совалки между нея е него, стигнахме до някакъв поносим  вариант.
Черна огледална стена със скрито осветление под ръба на матрака и мебели ( гардероб+ниска част за техниката) в цвят инокс. Останалите стени са много светло сиво с две черни хоризонтални ивици на 30 см над матрака. Дамаската на самия матрак и двойката с табуретки са в черно-бялата гама тип "зебра". За рожденния ден му подарих вертикални щори - бяло-черно райе (от тях всъщност започна разубеждаването за интериора на стаята му). Подът е  сиво-черен меланж. Мястото за спане е отделено визуално от останалата част на стаята със светещи силиконови маркучи, висящи от тавана - почти до пода. Сложиха и аквариум с огледално стъкло отзад и рибки "неонки". Най-осветената част, в стил НЛО, от стаята е самото бюро с компа.
На ниската масичка със стъклен плот пред двойката, сложихме стар глобус, боядисан в черно и облепен със светещ силиконов маркуч като серпентина.
Единствените разноцветни аксесоари са няколко сатенирани възглавници и стойките за дисковете - в искрящи неонови цветове.
А да , и учебниците Mr. Green, които за пръв път в "историята", бяха подвързани и то с ламинирани подвързии.
Накрая момъкът заяви, че се чувствал като ... междузвезден баровец в стаята си.  Laughing




Виж целия пост
# 9
Krivondela, ти направо ми събра очите с тоя постинг  Sick

Аз всъщност точно заради израза "много яка дупка" отворих темата, с надеждата да ми се прояснят и тенденциите в това "понятие".

МММММ, не съм сигурна кога идва черния период, за който говориш, но съдейки по тийновете,  облечени неизменно и изцяло в черно, мисля да направим стаята преди това.

Ха! А като заговори за почистените лица на мацките, да кажа и аз, че и при момчетата май не е много по-различно. Чак се замислих къде ли си държат момченцата-пубери козметиката  newsm78. При момиченцата може да предвидиш тоалетка или кът, но нямам идея как стои въпроса при момчешките стаи, а козметиката определено и при момчетата хич не е малко.

Виж целия пост
# 10
Синът на моя приятелка беше в така наречения "черен период" като му обзавеждаха стаята. Като се заинати - искал стая с черна стени, черни пердета, легло-ковчег и всичко на черепи и кости, включително и чаршафите. Просто гробница и нищо друго....
Сега ако кажеш, че от стаята се чува нон стоп онзи хипер противен тип Мерелин Менсън, картинката съвсем ще ми се изясни. hahaha

Emillybg, и аз съм на твойта вълна, ще следя темата. Това, в което съм сигурна е, че мебелите трябва да са "леки", лесно да се разместват и почистват.
Виж целия пост
# 11
Мда и да са достатъчно, за да побират всичките съкровища на пубера, за да остане място и човек да се движи в стаята  Sunglasses
Виж целия пост
# 12
Козметиката на момчетата вместо на етажерките, може да се сложи и в пластмасова кутия-имитация на метална каса тип сейф. Мисля че бях гледала някъде такава като по евтин вариант.
Имаше и прозрачни кубове от нещо като плексиглас, на които може да се сложи и капак. Остава момъка, ако иска да си я доукраси с любимите метални емблеми на коли или пък на отбори. Или може да се напръска с шпрейовете за графити.
Виж целия пост
# 13
И аз имам нужда от нагледни идеи Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Мда, имаш право.

Тук има по-стандартни, но не лоше предложения:
http://www.lineastar.com/bg/kids/035.html


Дано да съм прикрепила правилно линка newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия