"ДЕКЕМВРИйчетата палави растат и неусетно зъбчета редят"

  • 16 681
  • 291

 


"ДЕКЕМВРИйчетата палави растат и неусетно зъбчета редят"
 




Emsski- мама на ангел
Mерри - мама на ангел

Flowers Rose Почивайте в мир малки ангелчета Flowers Rose
Emsski, Mерри, душите ни скърбят за тежката ви загуба.



























































НАШИТЕ БЕБЧЕТА СА 151 БЕБЧЕТА

 
66 КАВАЛЕРА и 85 ГОСПОЖИЦИ





НАШИТЕ БЕБЧЕТА-РЕКОРДЬОРИ


Най-нетърпеливо бебе - Калина на kamyst родена - 45 дни преди термин

Най-мързеливо бебе - Джонатан на anabella_ роден - 24 дена след термин

Бебе родено на термин - Алексис на pontes, Ивайла на kriss`, Росица на zizzu, Ема на gerito, Мартин на kirkorova80 и Йоана на STASII

Най-леко бебе - Лора на elen_ka - 2000гр.

Най-тежко бебе - Живко на Елито - 4705гр.

Най-късо бебе - Габриела на афродита и Лора на elen_ka - 43см.

Най-дълго бебе - Джонатан на anabella_ - 55см.

Най-продуктивна дата- 6 декември - 11 бебета

Най-предпочитано име за момче - Кристиян, Кристиан, Христиан - 7 бебета - Кристиян на Dakota, Христиан на Rimini, Кристиян на KrisDiMar, Кристиян на Tani@, Християн на боца, Кристиян на detelini, Кристиян на zory5rova.

                                             - Александър, Алекс, Алексис - 7 бебета - Алексис на pontes, Александър на keti qncheva, Александър на Shrew, Александър на liletka, Алекс на danielad, Алекс на ejkajujka, Александър на РалиЛД.



Най-предпочитано име за момиче - Лора - 5 бебета - Лора на elen_ka, Лора на Virginity, Лора на ina_nk, Лора на aleksandrina_24, Лора на ivi2000.

Първо озъбило се бебче - Влади на ka_tq

Бебе рекордьор по седене, лазене и изправяне - Венета на Betty L.

Бебе рекордьор по избили зъбчета - Никола на iv4ok - цели 9







   ВАЖНО
Относно колажа на декемврийските бебчета: Всички, които желаят да бъдат включени да изпратят снимчица на бебчето си. Снимките изпращайте на мейл:

lofkamte@yahoo.com или
HeKa3BaM@abv.bg или
neviana@bginfo.net

Моля в мейла да посочите потребителското си име от форума, както и данни за бебчовците: име, дата на раждане и мерки /килограми и сантиметри/ от раждането.
За открити неточности и грешки пишете на лични.




   ПОЛЕЗНО :

ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хигиена-дрехи-пособия
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хранене
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-болести и неразположения
САЙТ ЗА ПРОВЕРКА НА ДОПУСТИМИТЕ ЗА КЪРМАЧКИ ЛЕКАРСТВА
МАСАЖ НА БЕБЧО
СЪНЯТ НА БЕБЕТО: 8 ФАКТА, КОИТО ВСЕКИ РОДИТЕЛ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ
Новият Имунизационен календар
Православни обичаи за новородено
ЗА НОРМИТЕ
ТАБЛИЦА НА АЛЕРГИЗИРАЩИТЕ ХРАНИ
ТАБЛИЦА НА ЗАХРАНВАНЕТО ЗА АЛЕРГИЧНИ /И НЕ САМО/ ДЕЦА
ПЪРВИ ХРАНИ
ЗАПИЧАЩИ И РАЗХЛАБВАЩИ ХРАНИ
Развитие на бебето по месеци
!Сетивата на бебето!
!Хълцането!
!Утешители - биберони и палец!
!Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред!
Ваксините
Oсновни въпроси свързани с кърменето
Диета на кърмачката
Таблица за хранене на бебето
Регистър на лекарите ХОМЕОПАТИ по населено място
Захранване от 4-8 месеца
Захранване от 8-12 месеца
ВСИЧКО ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
От шест до девет месеца
Рецепти за домашни пюрета и каши
За вредата от захарта в детската храна
Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето
Въвеждане на твърди храни
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТА
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ






Нашите бебчета на 9 месеца

Нашите бебчета на 8 месеца

Нашите бебчета на 7 месеца

Нашите бебчета на 6 месеца
 
Нашите бебчета на 5 месеца
 
Нашите бебчета на 4 месеца
 
Нашите бебчета на 3 месеца
 
Нашите бебчета на 2 месеца
 
Нашeто първо албумче
 

Потребител:decemvri
Парола:2006




Клипчета на нашите мънички сладурки и сладурковци

Дани на poli.jekova ; Лорка на Virginity;

Теодора на iva-bebe ; Елена на dideto;

Петьофито на Nikki_Ivanova ; Жижи на Magesta;

Андреа на djumbeto ; Лора на ina_nk;

Аделина на НЕВМЕНТЕ ; Нора на Moonlady;

Никола на ger4e ; Нели на verolina;

Соня на Били хлапето ; Катрин на polkam;

Венета на Betty L. ; Мериан на Black_Kitty;

Калоян на anche_mamche ; Кристиян на KrisDiMar;







ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ЗАГЛАВИЯ НА СЛЕДВАЩИ ТЕМИ


"ДЕКЕМВРИйското жабе вече сяда на гърне!" - gery_bery
"Наближава първата годинка на ДЕКЕМВРИйската дружинка!" - desidm
"Празнува първата годинка ДЕКЕМВРИйската дружинка!" - desidm
"ДЕКЕМВРИйчета вилнеят и зъбките им се белеят!" - desidm
"Есен идва,дъжд вали-Декемвтийчето пълзи и се учи да върви" - EASpirit



ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА СЛЕДВАЩИ АНКЕТИ


Колко деца смятате да имате? - tini-mini
Колко време мислите да кърмите? - Magesta






Кръстници на темата - - tini-mini




ИСТОРИЯ - НАШИТЕ ПОСЛЕДНИ ПЕТ ТЕМИЧКИ

"Жегата не ни мори, Декемврийчето се учи да върви!"

"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее II част"

"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее"

"На планина или на море Декемврийчето се смее и расте"

"Слънцето пече, морето се вълнува, ДЕКЕМВРИйче сладко щъка и палува!"




Виж целия пост
# 1
Не мога да повярвам, че втори път съм първа. Grinning
Та.....пу първа. Grinning

Ники, виждам, че си пое пак функциите. Цветя за теб!  bouquet  bouquet  bouquet
Днес доста студено в Бургас.
За анкетата....да видя аз колко беззъби като нас има.
Малко да се оплача. Трябва да ходя сега до университета във Велико Търново още първия работен ден др.седмица- което не знам как ще стане, сигурно с малката, щото тая патица от учебен отдел казала, че не съм била подала някаква молба...май за прекъсване и сега съм загубила студентски права и съм дължала 500 лева наказателна такса.  Shocked Абе аз Да не ги бера по дърветата тия пари. Я кажете знаете ли нещо по въпроса. Миналата година юни ми беше държавния, но аз не се явих, защото много повръщах и едно пътуване по това време беше невъзможно. Тази година юни не намерих време и сега реших Септември да се явя. Семестриално съм си завършила. За една година студентски права не мога май да загубя....за каква молба ми говори тая...?Ще си оскубя косите!!!
Виж целия пост
# 2
запис!пу вторааа
за анкетата имаме 2 зъба
Виж целия пост
# 3
Здравейте Hug
И Лора е с два зъба- избиха почти едновременно миналата седмица  Peace, без много зор сякаш...няма лиги hahaha, обаче не иска да папка пюренца, само на кърмичка Whistling
Виж целия пост
# 4
Запис в новата тема!
Браво на Никки!    newsm51

Вики е с 3 зъба и 4-ти в процес на прорязване newsm47, та заради него снощи съм ставала 100 пъти.  Tired
Moonlady, щом си семестриално завършила по принцип не би трябвало да имаш проблеми, но зависи какъв е правилника на съответния университет. В УНСС преди имаше срок 3 години след семестриално завършване да се дипломираш, обаче скоро го промениха - до 3 дати за дипломни защити и трябва да си се дипломирал. Така, че ако може някоя колежка да ти провери или по телефона питай какви са правилата при вас. Стискам палци всичко да е ОК.  Hug
Виж целия пост
# 5
За Никки     bouquet 

Преди време бях писала, че ни е излезнало зъбче.. ма нещо съм се объркала. Гласувах с първа опция!
/бивша  polkam/

ето малко снимки от нас , да не ни забравите  Wink    
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=143855&photo=31
Виж целия пост
# 6
Ние сме с две зъбета, достатъчни за поразии-решетката на кошарата вече усети.

Студеничко е, но излизам, не се търпи вътре, пък и дето каза една мама и в Сибир деца гледат, та едни 19 градуса няма да ни уплашат.

Отивам да пазарувам есенни и зимни дрешки.

Р.S. Nikky мерси за темата, отличничка си ти!!!
Виж целия пост
# 7
Айде и аз да се наредя на първа страничка!
Ники   bouquet
Днес е студенко и има ветрец при нас и не ми се рискува затова ще изкукваме в къщи!
Виж целия пост
# 8
Честит празник, момичета! Ники, браво за темичката! Извънземното не съм видяла, уви! На времето с баткото (преди 14 год) също прекъснах за 1 год., но не знам сега как стоят нещата. Уви, сега всичко е пари, така че нищо чудно да те отръскат,Мооnlady! И ние излизаме, защото сме добре облечени, но нямаме обувки и е време да купим буйки. Пък Коката е с 9 зъба. Има ли друго бебе озъбено като нас. вече 5-та седмица спя на порции и съм готова вече да убивам. По този повод мъжо ще си хваща самолета на 30 -ти и ще иде да ме "укротява" newsm61 newsm47
Виж целия пост
# 9
благодарим на Ники за темичката.

И да се отчетем за анкетата , че още сме с едно зъбче още
Виж целия пост
# 10
Запис !

За анкетата - ние още нямаме зъбчета , а и  венците са спокойни ! Ама аз не се шашкам защото на мен първият ми зъб е излязъл на 1 год и 1 мес . Hug

Ники   bouquet
Виж целия пост
# 11
Здравейте от нас Hug.Плануваме кръщене , затова все ме няма. Само запис и доклад- 8400 кг. /70.5 см
Виж целия пост
# 12
Ние все още нямаме зъбче.
 iv4ok   много зъби имате вие,тъкмо ми стана интересно да разбера,кое бебе е с повече от 7 зъба.
moonlady дано да не е така и да е станало някакво объркване.
 Ние също ще правим кръщене,почти всичко е готово. Искам да попитам майките,който са минали този ритуал,какъв е ритуала след черквата.?Ние ще ходим да се почерпим след това,но имали нещо по специално,което се прави било в ресторант или в къщи. Знам,че трябва питка и оттук нататък не съм запозната.
Шехерезина много е сладка Катрин. 
Виж целия пост
# 13
Браво на Ники ! newsm51
Честит празник! bg
Ние сме с едно зъбче ,но като съдя по безсънните ми нощи напоследък сигурно няма да е за дълго!
iv4ok браво на вас! tooth Много зъби,много нещо!А кърмиш ли?Защото за безумната болка при захапване и един стига!A за сама с децата не ти завиждам!Аз съм сама с едно вмомента и вече си пея Милена:"Неам неви"!
dideto За БЦЖ,на нас не ни откриха белег и ходихме за проба Манту,но излезе ,че не ни е хванала и ни биха повторно БЦЖ!А за месото и хемоглобина !Ние в къщи месо не ядем т.с. и Бойко няма да яде ,така ,че наблягам на зърнените и бобовите(грах,зелен боб).Хемоглобина си ни е добре!
verolina аз съм взела елда на прах.Кисна я предварително 2 суп. лъжици с връх в 160мл.вода(5-6 часа) После може да си я свариш до желана гъстота,а може и да се даде сурова.Бойко не я хареса сурова!Слагаш вътре някъкав плод и става супер!
magesta ,недей така бе !От гъзария ще вземе и Бойко да пропуши!Знаеш ли дядо му ,колко лули има?Пък и ще пожълтеят хубавите зъби на Жижо!  smile3530
kirkorova80 Скорошно оздравяване!  bouquet
moonlady ,завършила съм в Търново ,но бях от последните късметлии с държавна безплатна поръчка!Нямам представа ,как стоят нещата с плащанията ,но си мисля ,че не си загубила студентските си права!Я им стъпи на ушите на тия по канцелариите ,че те постоянно не са наясно и объркват нещо! Hug
Виж целия пост
# 14
Запис  Peace
Ники темата е страхотна!!!

Дано се оправят нещата при moonlady ,не мога да помогна със съвет за съжаление.

По пример на mamp21 утре и аз ще давам елда.Че днес не можах да сколасам нещо  Mr. Green
За анкетата-2 зъба имаме само,ама са долу,незнам защо всички викат на малкия,че е като заек newsm78 Нали заешките са горе Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия