"Ангелска целувка"?

  • 18 400
  • 46
Отдавна ме гложди един въпрос и сега вече ще ви питам. Бебка има между веждичките и на тила нещо като ситни червени обривчета, понякога с формата на кръгче, но през повечето време е като U или V. Според джипито е родилно петно, което по нататък ще изчезне. Една позната ми разказа градската легенда, че това се казвало "ангелска целувка". Но макар да се лаская от предположението, че детенцето ми е имало вземане-даване с ангелите /баща й каза, че това означавало, че сме връзкари там горе Simple Smile/,  ме интересува кога ще изчезне, все пак ще става дама! При вас имало ли е такива неща, кога преминаха?
Виж целия пост
# 1
и моята мома имаше, до 1г. изчезва не се притеснявай
Виж целия пост
# 2
Бебенцата имат такива родилни петна  Grinning
Това за ангелската целувка и аз съм го чувала.
Нашето на тила е доста ярко червено. Не знам кога точно изчезват, но изчезват  Wink
Виж целия пост
# 3
Ангелската целувка е по клепача на оченцето и не е като обрив ,а е само червено петънце
Виж целия пост
# 4
След годинката изчезва.Не се тревожи! thumbsup
Виж целия пост
# 5
Моят син също имаше такова родилно петно.Всъщност две-едно по-малко на главичката и друго по-голямо отзад на тила.Първото изчезна само няколко месеца след раждането,а другото вече почти не си личи.
Доколкото съм чувала такива петна има при много от бебетата родени по естествен път.
Виж целия пост
# 6
И малкия имаше на тила,изчезна към 10-тия месец.Сестричката му има и тя,пак на тила,още не е изчезнало,но тя е още на 7 месеца. Grinning
Виж целия пост
# 7
моите имат такива петна само на тила. Джи-пи-то каза, че е нормално да се махне до 2-3годинки.
Виж целия пост
# 8
Анди имаше такива петна по челото и на очето. Изчезнаха някаде след годинката. Но тези на тила още си седят, даже вече се съмнявам, че ще изчезнат.
Виж целия пост
# 9
моя син има такова петно на тила- не бях се замисляла дали ще изчезне /нали все пак там има коса/,но сега се заинтересувах и ще наблюдавам дали и кога ще изчезне  bouquet
Виж целия пост
# 10
и синът ми имаше, изезна на 7-мия месец (просто тогава забелязах, че го няма).
Виж целия пост
# 11
Синът ми имаше на нослето и на левия клепач. Роден е естествено и ми казаха, че е охлузване при раждането. Започнаха да избледняват към 8 месец и до годинката изчезнаха почти напълно. Сега на 2 год. и половина няма и следа от тях.
Виж целия пост
# 12

И аз чаках да изчезне към годинка, после към две, три... Сега е на четири и още има. Избледня значително с времето, повече се вижда, когато плаче или се ядосва. Чакам да се махне напълно.
Аз знам, че е 'палецът на акушерката' - нали ги хващат за главите, като се раждат, палецът попада там обикновено.
Мая имаше и червено като ожулено на носа (според мен от преминаването по родовия канал), което избледня постепенно до към средата на първата година.


Клик - снимките са линкове.



На третия ден след раждането:

Ето на ок. 5 месеца:

На две години:

И сега (по Великден):
Виж целия пост
# 13
Знам ,4е така се нарича червенината по клепа4ите,все едно няма кожа и вси4ки капилярчета се виждат.Момчил бе6е така като се роди.Изчезнаха около 7мия мвсец .
Виж целия пост
# 14
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
Виж целия пост
# 15
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
Ако петното е между веждите, се получава, когато вадят бебето (за главата). Ако е на носа или другаде, по може да е охлузване от раждането, мисля аз.
Виж целия пост
# 16
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
  Да,има. Аз родих секцио и Моника имаше такова петно на левия клепач.Вече почти не се забелязва(само когато плаче)
Виж целия пост
# 17
Синът ми има на бедрото близо до сгъвката и отзад на тила. Още не са изчезнали, а вече е почти  на 1г и 4 м.
Виж целия пост
# 18
Сина ми има същото петно между веждите под формата на V и отзад на тила. В болницата ми казаха, че до първата годинка ще изчезне. Нищо подобно - вече е на 2г и 4 месеца и все още ги има и двете петна. Роден е нормално.
Виж целия пост
# 19
И двете ми деца са родени нормално, и двете имат белег. Дъщеря ми има кафеникав, на тила , и като расте , и белега расте! Синът ми има белег между веждите, който се оказва много разспространен, вече много дечица виждам с такъв, почти му изчезва, но когато плаче или си търка очичките и белега се вижда доста. Не вярвам и неговия да изчезне напълно, тъй като оказва се , при нас има и наследствен фактор точно с белези по челцето!
Виж целия пост
# 20
И двете ми дъщери се родиха с такива "петна" на тила. Голямата е вече на 5г., но още го има. Е, доста по-бледо е, но и косата напълно го е скрила. Grinning
Виж целия пост
# 21
Аз родих секцио и си имаме кви ли не белези!Май не само Ангел ни е целувал?Червен на тила!Кафеникав на 2-3 места !И един сив на крачето!Не са грозни ,а са много чаровни ,пък и не са големи.За сега не са изчезнали ,но ние сме още на 8 месеца!
Виж целия пост
# 22
миии аз имам родилно петно на крака....още си е там....
Виж целия пост
# 23
"Ангелска целувка" - не наричат ли така хемангиомите?
Виж целия пост
# 24
"Ангелска целувка" са червените петънца по клепачите на очите.Тези на тила се наричат "Ухапване от щъркел".Когато се роди,Виктор имаше петно между веждите и едно на нослето(всеки втори ме питаше да не си е одраскал носа  #Cussing out),които избледняха с времето и изчезнаха.Петното му на тила обаче още стои.Избледняло е,но си го има.Дано с течение на времето и то се скрие. Praynig
Виж целия пост
# 25
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
Има, има Grinning На тила и м/у веждите. Не знаех за "ангелската целувка". Хареса ми Wink
Виж целия пост
# 26
На моя приятелка дъщеричката имаше на челото, но до годинка и половина вече не се забелязваше - изчезна, така че не се притеснявай  bouquet
Виж целия пост
# 27
"Ангелска целувка" - не наричат ли така хемангиомите?
И аз мисля,че става въпрос за хемангиоми.Хубаво е да се направи консултация със специалист,но в повечето случаи сами изчезват до третата година Peace.Няма нищо страшно!
Е,при нас петънцето не изчезна,все още си го имаме-това е част от чара на моя син! Laughing
Ще изчакам да порасне достатъчно за да го лекуваме с лекарствата,които ни препоръчаха.
Виж целия пост
# 28
След годинката изчезва.Не се тревожи! thumbsup

Точно така  Peace Валко имаше на левия клепач и вече няма нищо там   bouquet
Виж целия пост
# 29
Имаше на единият клепач..изчезна преди да направи годинка.
Виж целия пост
# 30
Според Д-р Спок:
"Много бебета имат групи червени петна с неправилна форма в ямичката на шията (Щъркелови ухапвания), по клепачите (Ангелска целувка) или между веждите при раждането. Тези петна представляват струпвания на малки кръвоносни съдове, появили се в следствие действието на майчините хормони в утробата. Повечето изчезват постепенно ("Щъркеловите ухапвания" са по-упорити), затова не е нужно да се вземат специални мерки"
Моето момче си има и "Ангелска целувка" и "Щъркелово ухапване" и това между веждите, което си няма име (Явно хормоните ми са се вихрили яко Rolling Eyes), но вече избледняват, особено ухапването  Grinning
Виж целия пост
# 31
И двете ми деца имат на тила такива червени петна (едното е родено нормално, а второто със секцио)....даже преди година се загледах в едно предаване,  че това на тила е Синдром на емоционалния срив...и доста се бях притеснила...прегледах мъжо и той има...и аз имам на тила....та този ти ми знахар твърдеше, че хората с такива петна на тила носят този синдром на срива и им е черно бъдещето, страдат от много болести, живота им е доста по-кратък и т.н.....даже показваше снимки, на вече излекувани от него и нямат такива петна....
Виж целия пост
# 32
Моят син също имаше петно на челото,когато се роди,изпратиха ме при специалист,защото ми казаха,че може да е хемангиом и да чуем мнение на специалист.Беше на 44 дни,когато ходихме,лекарката след като го прегледа,каза че категорично не е хемангиом и остават 2 варианта или да е "ангелска целувка",или да са повърхностни капиляри.Поиска да му види тила,имаше и там и каза,че щом има и там не е "ангелска целувка",а са повърхностни капиляри.Каза,че с времето ще избледнеят,че при силна емоция било гняв,плач,смях -ще се показва,а в спокойно състояние ще изчезва,той е вече на 3 години и половина и наистина е така,както ни каза лекарката тогава.Но би било хубаво да си направите преглед за ваше успокоение,защото ако е хемангиом,трябва да се лекува.
Виж целия пост
# 33
Значи и двете ми деца са целунати от ангели  Grinning
На големия не помня точно кога изчезна - червено на клепача на оченцето.
Малкият има все още и на двете очички, но не толкова зачервено или аз вече не го забелязвам.
Педиатърката каза, че не изчезват, а кожата на детето се удебелява и белечетата се скриват.
Виж целия пост
# 34
Мая има и на тила, и на челото и на едната вежда.

Петната на челото и на веждата избледняват, но определено се виждат. Това на тила си е все същото силно червено и едва ли ще избледнее  Thinking

Аз съм имала и отзад на тила и отпред на челото и веждата. Майка ми като видя на бебка петната, каза че все едно вижда моите. И до ден днешен ако ми е горещо, студено или съм ядосана, влюбена и т.н. избива едно малко червено петънце на челото ми Simple Smile

Това съм забелязала засега, пък ще видим как ще вървят нещата по-нтататък  Simple Smile
Виж целия пост
# 35
и нашето е на вратлето. бях се притеснила в началото, но като се разрових във форума видях, че повечето от дечицата го имат. наричат го още, ухапване от щъркел
поне ще познавам когато е ядосан Wink
Виж целия пост
# 36
Дани също се роди с такива 'червени' петънца, на над нослето на челото и малко на клепача, и на вратлето....вече ги няма, не се притеснявай
Виж целия пост
# 37
Ангелската целувка е по клепача на оченцето и не е като обрив ,а е само червено петънце

мойта дьщеря има такова,незнаех,че се казва ангелска целувка.
Виж целия пост
# 38
"Ангелска целувка" са червените петънца по клепачите на очите.Тези на тила се наричат "Ухапване от щъркел".

И АЗ така знам.
Синът ми се роди с "Ангелска целувка", която из4езна около годинката, "Ухапване то щъркел", което още си ли4и, и винено петно на гърба долу, което расте с него и май изобщо няма да се махне, но не ме притеснява.
Виж целия пост
# 39
Имахме петънца върху клепачите и върху челцето. Изчезнаха около четвъртия месец. Не знаех, че се наричат "Ангелска целувка" - звучи красиво.
Виж целия пост
# 40
От един педиатър знам, че родилните белези, които са отпред на лицето изчезват, а тези отзад-рядко. На Танти още не е изчезнал, но не ме притеснява-няма да ходи гола глава, в косата е.
Виж целия пост
# 41
И моята беба има на тила, толкова червен, колкото в началото. И да не изчезне, няма да се вижда от косата  Grinning
Виж целия пост
# 42
А моята малка принеса има петънца на двата клепача,челцето и тила....
Това на тила е доста червено,но не ме вълнува дали ще изчезне - все пак е под косата.
За сега 2 мсеца не съм видяла тези по личицето да изчеват,но ми казаха,че би трябвало от 6-тия месец нататък да търпят обрат.
Към момента ме притеснява,че на едното клепаче много се бели кожичката.Постоянно се мажем с разни силно хидратантни кремчета,но... много се бели.Лекарката каза,че заради кръвносните съдове отдолу се изсушавала кожата..
Дано да се махнат  Praynig

П.П забравих да отбележа,че родих секцио. Познавам още две момичета раждали секцио и с червени клепачета и челца
Виж целия пост
# 43
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
Аз родих със секцио, но и дъщеря ми има на оченцето и на тила.
Аз също съм имала на клепача, но около годинката е изчезнало, така че не се притеснявам:)
Виж целия пост
# 44
Това са хемангиоми,нещо като разширени кръвоносни съдове.Дъщера ми има такъв на нослето,имаше и на клепача,който изчезна ( не клепача,де).Казаха,че щял да изчезне.Аз имам такъв на крака и още си стои.Говорих с един приятел пластичен хирург и той ми каза да не се притеснявам,че,ако не се махне сам се маха за секунди с лазер и самата процедура не е болезнена
Виж целия пост
# 45
 Hugи ние имаме над оченцето.нормално роден е Hug
Виж целия пост
# 46
Дъщеря ми има такова петно- на тила. Не е изчезнало, но не се вижда от косичката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия