Материализъм

  • 7 626
  • 97
С майка ми сме в дълбок спор дали българите живеещи в чужбина стават материалисти, заради средата в която живеят ( за нея всички чужденци са такива  ) и защо трябва да се работи здравата.
Ще ми е интересно да споделите какво мислите вие.   
Виж целия пост
# 1
според мен изходната  точка на спора ви е неправилна ( здраво работя, значи съм материалист).
по-скоро 'живея за момента' е това, което ражда дивите материалисти.

Виж целия пост
# 2
Хора всякакви!
Материалистка съм , дотолкова, да направя на мен и семейството ми, живота по-удобен, по- красив.
Като се замисля,мисля че родителите ми са много по-големи материалисти от мен./ живеят в БГ/
Виж целия пост
# 3
Калинка, дай жокер ... какво по_то4но  разбираШ под материализъм?
Виж целия пост
# 4
всичко е индивидуално... какъвто си бил в Бг, такъв ще си и тук... Peace
ако в БГ си мислил само за пари, тук ( в чужбина) ще е същото...
 ако в Бг носът ти е бил в облаците.. тук също няма да е под тях Mr. Green Wink
Виж целия пост
# 5
Не мисля, че е въпрос на местожителство, а на манталитет.
Майка ми и на село и в град и в чужбина да живее, все ще се вълнува например дали е добре обзаведена къщата и. Това че брои стотинките после за хран. продукти е на заден план.
Виж целия пост
# 6
За мен материализъм е да мислиш по този начин: трябва да работя много, за да имам пари, за да си купя още по-нови и модерни неща. Т.е. съзнанието ти да е заето с мисълта за купуване на неща.

В момента се скапвам от работа и според нея причина е материалното общество, което определя да работиш по този начин. Аз се опитвам да й обясня, че други са причините ( дори и най-баналното да си платиш здравната застраховка) , обаче не мога да я убедя.   Thinking

И за мен материализъм не се определя от адрес, но явно тя го асоциира с възможността хората да си купуват коли, мебели, повече храни и т.н.
Виж целия пост
# 7
За мен материализъм е да мислиш по този начин: трябва да работя много, за да имам пари, за да си купя още по-нови и модерни неща. Т.е. съзнанието ти да е заето с мисълта за купуване на неща.

В момента се скапвам от работа и според нея причина е материалното общество, което определя да работиш по този начин. Аз се опитвам да й обясня, че други са причините ( дори и най-баналното да си платиш здравната застраховка) , обаче не мога да я убедя.   Thinking

И за мен материализъм не се определя от адрес, но явно тя го асоциира с възможността хората да си купуват коли, мебели, повече храни и т.н.
Много си приличат майките ни, дали не се дължи на "светлото" минало Thinking
Виж целия пост
# 8
За мен материализъм е да мислиш по този начин: трябва да работя много, за да имам пари, за да си купя още по-нови и модерни неща. Т.е. съзнанието ти да е заето с мисълта за купуване на неща.

В момента се скапвам от работа и според нея причина е материалното общество, което определя да работиш по този начин. Аз се опитвам да й обясня, че други са причините ( дори и най-баналното да си платиш здравната застраховка) , обаче не мога да я убедя.   Thinking

И за мен материализъм не се определя от адрес, но явно тя го асоциира с възможността хората да си купуват коли, мебели, повече храни и т.н.

мисля, 4е в България под "материализъм" разбират по_голямото внимание, което отделяме на финансите си, програмирането на разходите и пр. там, имам 4увството, хората продължават да живеят от заплата до заплата, без да се задълбават много_много.

в буквалния смисъл на думата, за мен, те са по_големи материалисти. аз такова състезание за последен модел моби_фон, такова познаване на ел. уреди и последни технологи4ни писъци, тук не съм забелязала  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
не смятам, че сме материалисти, но все пак парите са за да се харчат с кеф

за мен истинска материалистка е зълва ми - живее в БГ, обзавела си е къщата страхотно, има по един ТВ във всяка стая, всякакви домакински уреди, кристали, дуралекс и порцелан... НО всичко е на изложба, нищо не се използва, пере на ръла въпреки пералнята, мие на ръка въпреки миялната, готви в стари очукани тенджери въпреки новите, микровълновата и тя в кашон
винаги сервира в стари чинии мой набор и очукани чаши и още много
жалка картинка

ето това за мен е материализъм
да имам, за да показвам, не за да ползвам
всички и се подиграват - и мъжът и, и брат и, но на нея не и пука, а купува още и още като невидяла и трупа ли трупа

Виж целия пост
# 10
Материалисти за мен са тия като свекито ми и изобщо малко като повечето жени тук- болни стават, ако не си купят нещо, трупат бижута скъпи( има си цяло чекмедже), синът и да се бил оженил искала за заможна италийка; кръстниците на детето ни са наши бг-ит двойка приятели- та какво били подарили за кръщенето...ааа...нееее малко било, ако сме били избрали за кръстници, които била казала тя...
Материалистите или стават луди до смях или до...страх да те обхване
Виж целия пост
# 11
материализъм за мен е , когато трупаш вещи като самоцел, без дори да ги ползваш. навсякъде може да си такъв.
но и не мисля, че ако искаш да имаш по-модерни и нови неща или по-висок стандарт на живот и трябва да работиш повече за тях, си материалист.
вярно има хора във България, които имат телефони по-скъпи от месечната им заплата. Shocked
познавам доста хора , които говорят за хорат в чужбина така от безсилие или невъзможност да живеят по-добре. някои и от мързел...
Виж целия пост
# 12
не смятам, че сме материалисти, но все пак парите са за да се харчат с кеф

за мен истинска материалистка е зълва ми - живее в БГ, обзавела си е къщата страхотно, има по един ТВ във всяка стая, всякакви домакински уреди, кристали, дуралекс и порцелан... НО всичко е на изложба, нищо не се използва, пере на ръла въпреки пералнята, мие на ръка въпреки миялната, готви в стари очукани тенджери въпреки новите, микровълновата и тя в кашон
винаги сервира в стари чинии мой набор и очукани чаши и още много
жалка картинка

ето това за мен е материализъм
да имам, за да показвам, не за да ползвам
всички и се подиграват - и мъжът и, и брат и, но на нея не и пука, а купува още и още като невидяла и трупа ли трупа



Joy  Joy  Joy
Ще ме извиниш, обаче много се смях! Имаш зълва и чудоооооо!
Виж целия пост
# 13
Шехи, то си е за смях
мъжът ми непрекъснато я подиграва, последно това лято се смили и сервира в син аркопал, купен преди 10год, етикетите още си стояха, донесе с много мъка чаши за вино директно от кутиите - те така си седят по секциите в "музея", както му казваме
а за телефона да не казвам - купи си мобилен цена 3 пъти повече от заплатата си, за да имала като моя, но домашния е поне на 40год и през скайп не мога да го набера просто

има още много
най-ми е жал за детето - винаги му е купувала дрехи, които не се носят, а се пазят, навън е само със стари и скъсани, НО ако се ходи към центъра веднага се преобличат да ги видят колко са модерни
трагедия
Виж целия пост
# 14

Колко годишна  е зълва ти ?  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия