при кой и къде да родя в София?!HELP!

  • 18 317
  • 124
# 45
Цитат на: mama kenga
Изобщо не им е ниско заплащането - доста плоска лъжа.Ниско ли е да взимаш поне 400-500 лв от държавната болница, да имаш частен кабинет - където да тътриш (крадеш) консумативи от болницата - пак оттам си намираш и пациенти, които да дереш в кабинета, а после използваики пак всички активи на болницата да си взимаш и подкупи, за да се роди дете?И накрая като си гушнеш мангизите да кажеш - аз съм много свестен и почтен човек, обаче и аз деца храня (бреи какво ли ядат тези деца) , а тази болница ни краде труда - толкова са ни малки заплтите...............
Долни лъжи са това - изобщо не жалете докторите.
Като са им толкова малки заплатите защо не отидат да си работят само на частно и да взимат колкото пари си искат?Не им стиска - наистина ще умрат гладни тогава - няма да има откъде да се краде, и последното лигнинче ти трябва да си го купиш, а пациенти - откъде?
Винаги се дразня от такива изказвания - имам приятели съдии - и те само мънкат , че нямат пари, а ние адвокатите много пари сме взимали.Защо не станат адвокати питам ?отговорът е същият - не им стиска.Защото аз може този месец да изкарам 3000 лв, но другия - 300лв.А разходите ми 400-500 лв са си постоянно толкова.те включват и черпене на бедните съдии - от техните подкупи обаче аз не получавам процент.


Цитат на: bobolenta
Ами тогава предлагам, като ви оберат /не дай Боже/ къщата, или ви гръмнат колата, да "повикате" срещу 300-400 евро някой полицай, който ще ви свърши работа, а няма да ви пусне по каналния ред, защото и те взимат безбожно ниски заплати за това, което вършат. Или всеки гледа от собствената си камбанария? Или едното е "спонсориране", а другото "корупция"?
Ха-ха-ха, това с ниското заплащане изобщо е най-плоското извинение за докторите, ако изобщо би могло да има извинение за тях!

  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu
Виж целия пост
# 46
Цвети, ще се радвам да ми разкажеш за твоя доктор.
Терминът ми е за август.  Grinning

Аз се колебая между Майчин дом и Тина Киркова.
Но първо ще отида и до двете болници да ги огледам и придобия собствено мнение...

Относно спора, който се е разразил за или против уговорките, Маргарита, не смятам че си развалила темата  Simple Smile , просто истина е че всички са много чувствителни за това което ни се налага на всички - раждането - защото, тук в България е така объркано всичко и всички сме объркани....

Нямаме гаранция за нищо и затова толкова се накърняваме....
Както ако си платиш нямаш гаранция, така и ако не си платиш пак нямаш гаранция......
Чист късмет.
Глупаво е наистина да плащаме застраховки, а после и отделно раждането, за нещо което уж ни се полага....
Обаче как да им вярва човек..... че ще ни обслужат като хората.... и че всички са добри и съвестни......
Дано повечето са такива....
Дано!
Но ..... когато става въпрос за  раждането на най-скъпите ти същетсва , което ти се случва веднъж - два пъти в живота....

Смееш ли да рискуваш.........
Да, ти смееш! и те поздравявам за смелостта и прямостта - прави ти чест да отстояваш позициите си! Желая ти наистина леко раждане и голям късмет и добри хора!

Аз още мисля за себе си...... още не съм решила кое е по-добро.
Сега просто проучвам...
Само едно зная - искам всичко да е наред - и с мен и с бебето и да сме щастливи както сме сега заедно, така и после!
Пък каквато и да е цената за това........
Виж целия пост
# 47
Нека и аз да се изкажа. Аз родих в Шейново с уговорка. Много мислих по въпроса къде и кой. Осем мой приятелки родиха при този доктор и всичките бяха на едно мнение, че е истински професионалист. Девет месеца ходих на консултации при него обясняваше ми с подробности всичко какво се е променило обясни ми че мога да го търся за всеки един мой въпрос и да не се притеснявам. Единственото за което не можеше а и не искаше да говорим бе самото раждане каза че всичко става на момента . По време на самото раждане бе неотлъчно до мен и целия негов екип успокояваха ме бърсаха ми сълзите и прочие. Благодарна съм му че всичко мина бързо и лесно благодарение на него. Той сам ме убеди да не взимам ВИП стая защото няма смисъл да се дават излишни пари, а и друго било да си сред жени в твоето положение по бързо минава времето до изсписването е оказа се пак прав. Като условия не е кой знае какво но самото родилно е чисто и подредено.
Моя приятелка роди на скоро в МД е от стените падаше мазилка, за един час докато са и мерили тоновете два апарата са се счупили абе с една дума "далеч". Ако имаш още въпроси на среща съм
Виж целия пост
# 48
Нека и аз да се изкажа. Аз родих в Шейново с уговорка. Много мислих по въпроса къде и кой. Осем мой приятелки родиха при този доктор и всичките бяха на едно мнение, че е истински професионалист. Девет месеца ходих на консултации при него обясняваше ми с подробности всичко какво се е променило обясни ми че мога да го търся за всеки един мой въпрос и да не се притеснявам. Единственото за което не можеше а и не искаше да говорим бе самото раждане каза че всичко става на момента . По време на самото раждане бе неотлъчно до мен и целия негов екип успокояваха ме бърсаха ми сълзите и прочие. Благодарна съм му че всичко мина бързо и лесно благодарение на него. Той сам ме убеди да не взимам ВИП стая защото няма смисъл да се дават излишни пари, а и друго било да си сред жени в твоето положение по бързо минава времето до изсписването е оказа се пак прав. Като условия не е кой знае какво но самото родилно е чисто и подредено.
Моя приятелка роди на скоро в МД е от стените падаше мазилка, за един час докато са и мерили тоновете два апарата са се счупили абе с една дума "далеч". Ако имаш още въпроси на среща съм
Виж целия пост
# 49
Aз родих сажсем нормално и без никои да ми поиска лев.
Тука прочетох доста злобни изказвания за доктори, полицаи и заплати и какво ли още не.
Поискайте някой лекар в общинска болница да ви покаже фиша си и преценете сами.
За разлика от докторите, при които съм била, полицаи са ме изнудвали за пари и то здраво. За мен всичко е до човек, независимо дали е лекар, полицай, адвокат и каквото и да е там.
Бих посъветвала мамчето, което пусна тази тема да послуша вътрешното си чувство, да се огледа и ослуша и ако е доволна от лекарите, които я наблюдават, да им се довери. Хубаво е да си избере болница, където ще може да стигне бързо и ще се чувствува добре. Затова й препоръчвам да отиде и да поразгледа предварително.
Виж целия пост
# 50
Аз родих в "Майчин дом" при д-р Асен Николов - казват, че е един от най-добрите и аз също съм много доволна. Имах нормална бременност и исках да родя нормално, но показателите бяха за секцио, така че той ме оперира. Екипът, с който той работи също е много добър - не съм имала никакви оплаквания от главоболие или други странични реакции от упойката и се възстанових много бързо, а от шева не остана и следа. Вярно, че условията не са от най-добрите, но там са най-добрите специалисти, а според мен това е по-важно!
Виж целия пост
# 51
За корупцията и лекарите - темата наистина е много болна Sad . Като съпруга на лекар и имайки наблюдения мога да кажа, че голяма част от лекарите са много ниско платени Sad .  А хората все още не искат да плащат, забравяйки, че това е висококвалифициран труд!!!
Виж целия пост
# 52
Цитат
Поискайте някой лекар в общинска болница да ви покаже фиша си и преценете сами.


Брат ми е Завеждащ на отделение. За последните 5 месеца заплатата му е била 300 лв. Не зная как ви се вижда, но за работата и отговорността, а и за побелелите му коси, това е подигравка. Не оправдавам корумпираните лекари. Обаче истината е, че много от лекарското съсловие не получават подобаващото на труда им и напрежението заплащане.
Виж целия пост
# 53
Щом ще вадите фишове, да ви питам, знаете ли изобщо какви са заплатите на полицаите? Или ще ми кажете, че те не работят, нямат отговорности и не побеляват? Айде стига сте ми говорили глупости за ниските заплати на докторите, МОЛЯ! Едва ли като си изпращате близките-лекари на работа, се молите да се върнат живи, нали? Да не говорим, че мизерстващ лекар не съм виждала и НЕ познавам /а познавам доста лекари, наистина/, а полицаи, които живеят под минимума познавам много! Ама аз не съм седнала тука да рева и да обяснявам корупцията с ниски заплати, и видите ли, "бутнете рушвет тук-там, че и те деца хранят"! Ами като са им ниски заплатите, да отидат на частно да работят, нали са големи професионалисти? Ама в частната клиника ако муфти за рушвет ще го изхвърлят като мръсно куче, а да не говорим, че от там по-трудно се краде, нали не е "държавния буркан"!
Така че хайде стига! И едните и другите са знаели какви заплати ще взимат, и сами са си избирали професиите, това не са малки деца! И наистина всичко е до човек!

А ти Buba, като даваш рушвети кой ти е крив? За да те "изнудват", значи си направила нещо, и трябва да си понесеш последствията. Никой не те кара да даваш пари насила, има си актове и т.н. Идеята ми е, че имаш алтернатива, а ако лежиш с разпорен търбух на операционната маса ще те питам какво ще правиш, ето на това му викам изнудване, но май по-скоро си е престъпление!
Виж целия пост
# 54
Цитат на: Теодора
Цитат
Поискайте някой лекар в общинска болница да ви покаже фиша си и преценете сами.


Брат ми е Завеждащ на отделение. За последните 5 месеца заплатата му е била 300 лв. Не зная как ви се вижда, но за работата и отговорността, а и за побелелите му коси, това е подигравка. Не оправдавам корумпираните лекари. Обаче истината е, че много от лекарското съсловие не получават подобаващото на труда им и напрежението заплащане.



Ееее, това вече е прекалено! За 5 месеца - 300 лева !Стига де, и ние живеем тук, знаем какви са заплатите....Майка ми е мед.сестра във Военна болница и заплатата на месец и е 400 лева. А брат ти ако изплаща вноски по няколко кредта - може и да получава такава заплата.
Виж целия пост
# 55
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Теодора
Цитат
Поискайте някой лекар в общинска болница да ви покаже фиша си и преценете сами.


Брат ми е Завеждащ на отделение. За последните 5 месеца заплатата му е била 300 лв. Не зная как ви се вижда, но за работата и отговорността, а и за побелелите му коси, това е подигравка. Не оправдавам корумпираните лекари. Обаче истината е, че много от лекарското съсловие не получават подобаващото на труда им и напрежението заплащане.



Ееее, това вече е прекалено! За 5 месеца - 300 лева !Стига де, и ние живеем тук, знаем какви са заплатите....Майка ми е мед.сестра във Военна болница и заплатата на месец и е 400 лева. А брат ти ако изплаща вноски по няколко кредта - може и да получава такава заплата.


Да, това имах предвид! Додо, благодаря ти, че беше първата, която обяви реална заплата и не ревна, че майка ти мизерства!

Нека се върнем към темата все пак Grinning ! Ако на някой му е тежък живота като роднина на лекар, нека ми пише на лични, аз от своя страна ще му разкажа как живеем ние и ще му олекне, гаранция Wink . Но Колибри питаше къде в София да роди, нали? Grinning
Виж целия пост
# 56
Цитат на: bobolenta
... Но Колибри питаше къде в София да роди, нали? Grinning

Точно така питаше  Sign Exclamation  Confused:  Sign Exclamation
И за това е хубаво да си помисли кое е за предпочитане: Добра и луксозна  Rolling Eyes (за БГ-говоря) обстановка или професионалисти на които може да им вярва!!!   Grinning   Grinning   Grinning
Аз си мисля, че е хубаво лекарите да са "на ниво" и детето да е живо и здраво, а където и лежиш,(става дума за 3-7дни, все пак)все ще преживееш някакси (то какво ли не сме преживявали досега та това ли да не можем...)!
Ми това е - успех и леко раждане!   Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover
Избора си е само твой...   Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

 Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower
Виж целия пост
# 57
Аз съм за Шейново и ако отидеш с направление или ходиш там на женска консултация /струва 220/лв. никой няма да ти иска пари за раждането ако родиш при дежурния в момента което според мен не е опасно защото там лекарите според мен всички са добри,/макар че на всеки човек могат даму се намерят кусури/кой дръпнат кой не обяснява добре и т.н. и след раждането на този който те е изродил можеш да го почерпиш някойлев или някакво подаръче ако си доволна но неси длъжна.
Друг е въпроса ако искаш уговорка с определен лекар тогава плащането е задължително, но имай предвид че този лекар с който си се уговорила винаги ма вероятност да не дойде/ако пил, ако е отпуска и не е в София, ако тръгнеш да раждаш посред нощите и му е изключен тел./
Каквото и да решишУСПЕХ
Виж целия пост
# 58
Цитат на: bobolenta
Щом ще вадите фишове, да ви питам, знаете ли изобщо какви са заплатите на полицаите? Или ще ми кажете, че те не работят, нямат отговорности и не побеляват? Айде стига сте ми говорили глупости за ниските заплати на докторите, МОЛЯ! Едва ли като си изпращате близките-лекари на работа, се молите да се върнат живи, нали? Да не говорим, че мизерстващ лекар не съм виждала и НЕ познавам /а познавам доста лекари, наистина/, а полицаи, които живеят под минимума познавам много! Ама аз не съм седнала тука да рева и да обяснявам корупцията с ниски заплати, и видите ли, "бутнете рушвет тук-там, че и те деца хранят"! Ами като са им ниски заплатите, да отидат на частно да работят, нали са големи професионалисти? Ама в частната клиника ако муфти за рушвет ще го изхвърлят като мръсно куче, а да не говорим, че от там по-трудно се краде, нали не е "държавния буркан"!
Така че хайде стига! И едните и другите са знаели какви заплати ще взимат, и сами са си избирали професиите, това не са малки деца! И наистина всичко е до човек!

А ти Buba, като даваш рушвети кой ти е крив? За да те "изнудват", значи си направила нещо, и трябва да си понесеш последствията. Никой не те кара да даваш пари насила, има си актове и т.н. Идеята ми е, че имаш алтернатива, а ако лежиш с разпорен търбух на операционната маса ще те питам какво ще правиш, ето на това му викам изнудване, но май по-скоро си е престъпление!



ne mi drag takav ton, ako obichash! iznudvaha me za pari, za da mi se namerela po-lesno otkradnatata kola! ako y tova e prestaplenie, da ti otkradnat kolata, turi mu pepel!iznudvaha me v raionnoto!!!!
Виж целия пост
# 59
Цитат на: Buba
Цитат на: bobolenta
Щом ще вадите фишове, да ви питам, знаете ли изобщо какви са заплатите на полицаите? Или ще ми кажете, че те не работят, нямат отговорности и не побеляват? Айде стига сте ми говорили глупости за ниските заплати на докторите, МОЛЯ! Едва ли като си изпращате близките-лекари на работа, се молите да се върнат живи, нали? Да не говорим, че мизерстващ лекар не съм виждала и НЕ познавам /а познавам доста лекари, наистина/, а полицаи, които живеят под минимума познавам много! Ама аз не съм седнала тука да рева и да обяснявам корупцията с ниски заплати, и видите ли, "бутнете рушвет тук-там, че и те деца хранят"! Ами като са им ниски заплатите, да отидат на частно да работят, нали са големи професионалисти? Ама в частната клиника ако муфти за рушвет ще го изхвърлят като мръсно куче, а да не говорим, че от там по-трудно се краде, нали не е "държавния буркан"!
Така че хайде стига! И едните и другите са знаели какви заплати ще взимат, и сами са си избирали професиите, това не са малки деца! И наистина всичко е до човек!

А ти Buba, като даваш рушвети кой ти е крив? За да те "изнудват", значи си направила нещо, и трябва да си понесеш последствията. Никой не те кара да даваш пари насила, има си актове и т.н. Идеята ми е, че имаш алтернатива, а ако лежиш с разпорен търбух на операционната маса ще те питам какво ще правиш, ето на това му викам изнудване, но май по-скоро си е престъпление!



ne mi drag takav ton, ako obichash! iznudvaha me za pari, za da mi se namerela po-lesno otkradnatata kola! ako y tova e prestaplenie, da ti otkradnat kolata, turi mu pepel!iznudvaha me v raionnoto!!!!




е-е-е-е, ама да не сте тук от вчера??
не свикнахте ли вече, кой какъв тон държи тук.
Ето аз съм Номер 1 по оплюваемост, държа първенство.
много моля сега някой да не ми вземе мястото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия