Млечната Салатка на Бъни

  • 5 190
  • 40
# 15
И аз се впечатлих от салатката и мисля довечера да изненадам с нея мъжо. После ще разказвам за отзивите Grinning
Момичета, мисля, че няма разлика между изварата на Маджаров и другите извари, предлагащи се на пазара. Цехът на Маджаров се намира в нашият град. Simple Smile
Виж целия пост
# 16
Арина е обяснила много добре как стават кашкавалените кошнички - точно това е идеята кашкавала да стане пластичен като пластелин и лесно да се обработва с ръце. Като се застъпят леко 3 парченца кашкавал от температурата се получава един по голям лист кашкавал ,който е мек и пластичен и който може да се оформи ако не ви естрах от топло Mr. Greenдори с ръчички и да му се придаде желаната форма  bouquet
Виж целия пост
# 17
И аз се впечатлих от салатката и мисля довечера да изненадам с нея мъжо. После ще разказвам за отзивите Grinning
Момичета, мисля, че няма разлика между изварата на Маджаров и другите извари, предлагащи се на пазара. Цехът на Маджаров се намира в нашият град. Simple Smile
mari_anka, най-хубавата извара, която съм яла е на Дея, незнам дали има при вас в Пловдив, ако намериш, пробвай, мисля че ще останеш доволна Wink
Виж целия пост
# 18
 БЪНИ, благодаря! Ще се пробва!  Peace
Виж целия пост
# 19
FlutterСнощи като се прибрах от работа, разбрах, че сестрата на мъж ми ще идва в къщи, заедно с малката ми племенница Ивайла, която е на 1 г. и е лакомница голяма.
А пилето, което бях направила, според съветите на Бъни, беше излапано от двамата ми мъже ... и както се чудих и маех какво да направя #Crazy, се сетих, че някъде бях гледала по телевизията за бързо, лесно и вкусно "аламинутче".
Сварих 1кг. картофи и 5 яйца. После разбих половин кофичка кисело мляко с 200 гр. майонеза, 100 гр. извара, 5-6 скилидки настърган чесън и копър. Малко сол за вкус. На едро настъргах  в отделни купички картофите, после белтъците на яйцата, малко кашкавал и сирене. Всичко това после го нареждаме на пластове в съд. Първо картофите, после половината от сиренето, кашкавала, белтъците и няколко лъжици от соса. В същия ред се нареждат и останалите продукти. Отгоре се маже хубаво със соса, поръсва се с чер пипер и копър. Най-отгоре настъргах сварения жълтък.
Стана превъзходно!! Гостите малко чакаха, защото се поднася охладено, но послеееееее си облизаха пръстите и нищо не остана в тавата.
Нямам снимки да покажа, защото незнам как се качват на страниците на форума. newsm78
Виж целия пост
# 20
Beni Vasi браво много обичам такива бързи и вкусни неща.Само до питам моето пиле стана ли и хареса ли се у вас newsm78 Hug
Виж целия пост
# 21
  smile3525нямам думи просто newsm51  беше чудесно и всички останаха много доволни!!!
Чакам още идеи за твоите прекрасни специалитети!! smile3502
Виж целия пост
# 22
Бъни, какво стана със снимките?
Виж целия пост
# 23
Бъни, какво стана със снимките?

Малко ми е сложно сега - без фото съм. Снимки правя с GSM на мъж ми и все го дебна да снимам преди да е излапал всичко.
Веднага щом мога ще кача - извинете ме моля още веднъж Hug Praynig
Бени Васи - мното се радвам че ви е харесало пилето.Чакам мъжат ми да прати една снимчица дано да е станала за още една бърза рецепта с пиле и ще кача рецепта и снимка  - дано.
Виж целия пост
# 24
Бъни, имам предложение към теб. Ако искаш да си говорим на ти? И второ предложение, досега предложените идеи от теб са изключителни поне за мен и не трябва да пропускаш възможността да участваш в "Перфектната вечеря" по Джи Ти Ви. Какво мислиш по въпроса?
Виж целия пост
# 25
Бени Васи нещо не съм много публична личност май - от срамежливите съм Mr. Greenшегувам се.
Сега момичета пускам още една рецепта от бързите с пиле.
Пак в йенски съд - за работещи и заети жени - всичко пак сурово се слага - пилешко филе овкусено с черен пипер и кимион, лук на полумесеци тънко нарязан, една опаковка замразени зеленчуци Пролетен микс - вътре има броколи, карфион, моркови и пресен зелен фасул, ориз и вода малко по малко от обичайното количество в съотношение 3:1 ,защото самите замразени зеленчуци пускат малко водичка, прибавяте сол на вкус, слагате капака и задушавате в предварително загрята на 300 градуса фурна. Малко преди да е готово махате капака, попичате още към 10 мин и преди да сервирате разбърквате с 1 кофичка заквасена сметана на Данон.
Като сервирах трябваше отгоре щедро да поръся с кашкавал, но ооо изненада моят Кумчо Вълчо го излапал Mr. GreenПАК.
Предупреждавам ,че снимката е супер грозна, но иначе става много бързо и е вкусно Peace - с GSM е в момента нямам фото Sick #Cussing out
http://radikal.ru/action.aspx

Нещо не успях със снимката ще пробвам пак
Виж целия пост
# 26


Дано да стана сега
Виж целия пост
# 27
вкусно изглежда. Мъжът ми много не обича броколи, но ще взема да го изненадам някой път. мммм, вече се облизвам.
БРАВО БЪНИ!!! smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
Виж целия пост
# 28
Много се радвам newsm51 newsm51 Само за протокола да кажа,че откакто съм във форума ми е едно такова newsm44 newsm68 много сте мили всички
Виж целия пост
# 29
Бъни, може ли точните пропорции на съставките на млечната салатка? Защото според мен пропорциите са важни за добрия вкус и ме е страх, че ако тръгна на око да я правя може да объркам нещо. Продукти на Маджаров по нашите магазини не съм срещала и по колко грама са пакетите им нямам идея никаква. Също така колко шунка, колко чушки..топено сирене колко..Мерси предварително  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия