Проблем с обувки - моля за помощ

  • 2 762
  • 16
Проблемът е следният: взех си едни страхотни обувки от Borgan. Много хубав модел са, изцяло кожени.
Но на пръстите отпред кожата е черна отгоре и розова отдолу, т.е. два слоя кожа е.
Не знам дали поради тази причина, но са много стегнати.
Излязоха ми зверски рани на всички пръсти на краката.
Нося по принцип 37, те са 38.
На дължина са ми добре.

Как може кожата да омекне?
Или как може да ги разширя?

Мерси предварително!
Виж целия пост
# 1
Аз като бях малка и ми бяха тесни обувките баба ми ги беше минала отвътре с памук напоен с ракия зада се отпуснат, но пак някой да потвърди  Mr. Green
Виж целия пост
# 2


Пробвай с хартия напоена със спирт - натъпкай ги яко и да стоят така поне 12 часа... кофти проблем. Само не мога да ти гарантирам, че няма да стане нещо на кожата. Т.е. на твой риск е...  newsm78
Виж целия пост
# 3
Мерси Айля!

Ще се радвам и на други съвети  Grinning
Виж целия пост
# 4
Имам една пяна от магазина на Саламандър точно за такъв проблем! Пръскаш в обувката и кожата се отпуска! Пробвай и успех  Peace
Виж целия пост
# 5
Малко сложничко за изпълнение, но - слагаш във всяка обувка по един полиетиленов плик и пълниш с вода (завързваш здраво, за да не протече), слагаш в камерата. Водата като лед се разширява, а с нея и обувките. Peace
Виж целия пост
# 6
Oбуваш си чорапки(по-дебели е по-добре) и така както си с тях ги мокриш на чешмата с вода,насъпонисваш ги със сапун и така си обуваш обувките.Стоиш си с тях докато ти изсъхнат чорапките Wink
После няма нижда да миеш обувките-не остава сапун от вътре Peace
Аз така съм си разширявала едни ботуши,който ми баха с един номер по-малки Hug
Малко тъпо го обясних,но се надявам да си ме разбрала Stop
Виж целия пост
# 7
Аз като бях малка и ми бяха тесни обувките баба ми ги беше минала отвътре с памук напоен с ракия зада се отпуснат, но пак някой да потвърди  Mr. Green


  newsm10
Виж целия пост
# 8
Съветвам те да ги занесеш на обущар.Доколкото си спомням ги слагат на калъп и те се разширяват ,но трябва да са от естествена кожа.Дано съм ти полезна.Успех!
Виж целия пост
# 9
натъпкаи ги с вестници напоени с вода,или ги облеи вътре със спирт
а за раните и аз имах този проблем ,трябжа да чакаш да зараснат-аз така направих с моите,обаче после имах на другият крак по-малки рани(не до месо),и слойих медицинска сяра-след 1-2 дена заздравя Simple Smile
а това с водата и пликовете е мн хитро Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз съм ЗА обущар! Една колежка си купи 1 номер по-малки обувки и ги занесе на обущар-слагат ги наистина в калъп и се разширяват-според мен не пробвай със спирт или сапун и т.н, за да не ги окепазиш Wink
Виж целия пост
# 11
И аз ти предлагам да ги занесеш на обущар! Peace
Аз също имам обувки, с които имам същия проблем и съм си наумила тези дни да ги нося на обущар. Дано да се поразширят малко!
Виж целия пост
# 12
По добре ги занеси на обущар,там ще ти ги разширят.Едно време баба ми напояваше вестници с ракия и ги тъпчеше в обувките така да престоят.  Peace
Виж целия пост
# 13
Аз съм ЗА обущар! Една колежка си купи 1 номер по-малки обувки и ги занесе на обущар-слагат ги наистина в калъп и се разширяват-според мен не пробвай със спирт или сапун и т.н, за да не ги окепазиш Wink
Peace Спирт, сапун, лед... това май са скъпички обувки и с тези неща просто ще ги съсипеш! Занеси ги на обущар, както те съветват вече в няколко поста.
Виж целия пост
# 14
И моето мнение е -обущар.
Аз си съсипах пролетта едни нови чехли с мокрене. Отлепи им се хастара на подметката, и тъй като са тесни е трудно да се бръкне и да се залепи.След това  се поразшириха от носене и сега пък са широки
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия