Готов комплект за изписване или отделно дрешки?

  • 4 545
  • 87
Какво бихте препоръчали - готов комплект за изписване или отделно дрешки, които вие сте съчетали?
Ако е готов комплект  с пелена ли е по - добре да бъде или без. Ще съм благодарна ако споделите опита си.
Виж целия пост
# 1
Аз купих отделно дрешки и пелена, съчетах ги както на мен ми харесва, но това не значи, че на готовите комплекти нещо им има. Въпрос на вкус.
Виж целия пост
# 2
Нашият комплект беше готов с пелена, избран и купен от едната  му баба. Беше много хубав и пеленката, по-скоро одеалцето и до днес си го ползваме.
Аз също бих избрала готов комплект, но ако нищо не ми хареса, бих съчетала. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Мисля,че е най-добре готов комплект с пелена.Въпреки,че аз отделно си купувах и пелената и дрешките,но тогава когато търсех нищо от готовите комплекти не ми харесваше.
Виж целия пост
# 4
Купих му отделни дрешки и едно одеялце.
Всичко във фосфорициращо зелено.
Дрешките ги облече само на изписването,докато стигнем до повторно обличане,вече беше 5 кила.
Стори ми се много да дам за комплект за изписване от 30 лв. нагоре.
Одеялото беше 7лв.-още го ползваме.
Бодито-2лв.
Комплекта от блузка и ританки също 7лв.
Всичко взето от борса на производител.
Виж целия пост
# 5
Взех отделно дрешки и направих страхотна комбинация с чувалче вместо с пелена.Бебка беше уникална.
Бях си взела още няколко комплекта дрешки в сака за болницата и там си я обличах с тях.Така стана и по-добре, защото се роди съвсем мъничка и дрешките на болницата и бяха огромни.
Виж целия пост
# 6
Ние купихме готов комплект от дрешки и отделно одеалце. Моят съвет е да купиш от тези одеалца, които са с цип и копчета, защото могат да се използват идеално за количката в студените дни. Много е удобно. А, когато е разкопчано си е нормално одеало.
Виж целия пост
# 7
Аз си взех отделно дрешки,одеалце,пеленка,шапка,чорапки и всичко комбинирах цветово Wink
Виж целия пост
# 8

 Отделни дрешки.Готовият комплект го използвахме само при изписването.
Виж целия пост
# 9
Аз купувах всичко отделно и си го съчетавах според моите вкусове
Виж целия пост
# 10
Взехме готов комплект, без пелена. Включва боди с дълъг ръкав, гащеризонче тип пижама и лигавник. След това гащеризончето й го обличах за спане, а бодито и лигавника още ги носи. Wink
Отделно купихме шапка и испанско одеялце с цип (много полезно нещо е).
Виж целия пост
# 11
Aз купих отделно дрешки и порт-бебе, като ги паснах по цвят.
Прецених, че в готовите комплекти има доста излишни неща специално за исписването.
Виж целия пост
# 12
Нашия беше готов комплект с пелена, подарък от едната баба. Все още си ползвам пеленката. Но спокойно можеш да купиш дрешки по твой избор и да ги съчетаеш така, както на теб ти харесва.  Peace
Виж целия пост
# 13
Купих си готов комплект с пелена на "Бебето" най големия и  изобщо не съжалявам всичко  в него си ползвах и все още някои неща ползвам.
Леко раждане и здраво бебе  bouquet
Виж целия пост
# 14
Изписахме сина ми с готов комплект, включващ и пеленка.
Прецених, че в готовите комплекти има доста излишни неща специално за исписването.
Има излишни неща, да, но ние си му ги обличахме след това.  Peace
Виж целия пост
# 15
Купи си отделни неща -  ще са по твой вкус и ще си ги ползваш и после.
Готов комплект е по-лесно, но при нас таткото купил в последния момент и резултатът беше, че дрешките ще са и тамън след като стане на около 6 месеца   hahahaт.е. зимата, а те са летни.... /не се роди дребна - 3,540 кг./.
Виж целия пост
# 16
Аз имах много красиво оранжево чувалче и реших,че трябва да напасна всичко по него,защото исках да ни изпишат с чувалчето.По това време таткото беше в чужбина и донесе оранжево костюмче,супер сладко,купихме и оранжева шапчица и ръкавици.Всичко си пасна чудесно,на мен лично ми хареса повече отколкото готовите комплекти,които се предлагат!
Виж целия пост
# 17
Според мен няма никакво значение дали бодито, шапката и одялцето са комплект или купувани по отделно. При нас всички дрехи (и пелени) са купувани по отделно.
Има ли нещо специално в тези комплекти за изписване което не може да се купи отделно? Не бях чувала за "комплекти за изписване" до сега, затова питам. Предполагам че е комплект красиви дрешки които се обличат на деня като се прибира бебето от болницата (да е красиво за снимките)??
Виж целия пост
# 18
Комплектувах дрешките отделно Wink
Виж целия пост
# 19
Аз се убедих, че от комплекти за изписване няма никакъв смисъл. Родих "без да искам" и не можах да си приготвя комплекта за изписване. Таткото донесе каквото беше разбрал, но не беше дорбе разбрал. От дрешките нищо не се вижда. Мисля, че трябва да има одеалце за изписване! Туй то.  Peace

Окомплектовай си боди, ританки, горна дрешка, шапчица, чорапки, пелена и одеалце и ди готова! Peace
Виж целия пост
# 20
Тъй като не бях на ясно какви дрешки ще са ми нужни за изписването, минах на лесния вариант - комплект, с пелена.
Виж целия пост
# 21
Готов комплект.
Подарък беше. Ползвах нещата не само на изписването.
Виж целия пост
# 22
Не виждам смисъла в това да се прави такава голяма патардия по изписването.
Приготви му хубави дрешки съобразени със сезона, вземи му едно одеялце за завиване.
Татето да донесе кошчето за кола, взимате си детето и си се прибирате в къщи.
Още се чудя защо се вдига толкова врява, в крайна сметка нито напускате рая,
нито ще ви е мъчно, че си тръгвате от болницата.
Лично мнение.
Виж целия пост
# 23
Комплектувах дрешките отделно Wink
Peace
Виж целия пост
# 24
Аз имах готов комплект за изписването, но в него нямаше пелена. Използвах друга.
Според ме най-важното е на теб да ти харесат дрешките, пелената или одеалото, без значение дали е комплект или не.
Виж целия пост
# 25
Отделно си направихме комплекта.
Виж целия пост
# 26
Няма значение - важното е на теб да ти хареса.
Аз бях приготвила едно комплектче и към него добавих плетена от моята баба пелена - нова новеничка и в деня преди изписването ми се обади мъжът ми, че майка му държала тя да купи комплект за изписване. След като цял ден обикаляха на другия ден, като ни изписваха ми дадоха комплекта така както е закупен - неизпран и неизгладен и добре понатрупал прах от седене по витрината с разкъсан целофан. Бях бясна и пред свършен факт. Попитах защо не взеха това, което съм приготвила и свеки многознаещо ми обясни, че като гледала в "Такъв е живота" всички бебета ги изписвали с купени пелени, а не в плетени. Щяло да изглежда селско. А тя гражданката, не се сети през една вода да прекара дрешките на бебето.
Виж целия пост
# 27
Няма значение - важното е на теб да ти хареса.
Аз бях приготвила едно комплектче и към него добавих плетена от моята баба пелена - нова новеничка и в деня преди изписването ми се обади мъжът ми, че майка му държала тя да купи комплект за изписване. След като цял ден обикаляха на другия ден, като ни изписваха ми дадоха комплекта така както е закупен - неизпран и неизгладен и добре понатрупал прах от седене по витрината с разкъсан целофан. Бях бясна и пред свършен факт. Попитах защо не взеха това, което съм приготвила и свеки многознаещо ми обясни, че като гледала в "Такъв е живота" всички бебета ги изписвали с купени пелени, а не в плетени. Щяло да изглежда селско. А тя гражданката, не се сети през една вода да прекара дрешките на бебето.
Боже!  Shocked Абсолютно същата ситуация беше и при мен. Преглътнах, но пък и имах ли някакъв избор?  newsm78
Виж целия пост
# 28
Готов комплект без пелена.Комплектите с пелена бяха големи и затова си я взех отделно.
Виж целия пост
# 29
Ние бяхме с отделни дрешки, но докато ни изписваха имаше бебета с готови комплекти и бяха много сладки. Така, че няма значение дали така или иначе.
Виж целия пост
# 30
Аз купих готов комплект, но в него нямаше боди - взех си отделно.
Виж целия пост
# 31
Сами си сглобихме комплекта. Кумата ми купи дрешките, аз бельото и пелената. Преди да родя разглеждах комплектите за изписване и не ми харесаха.
Виж целия пост
# 32
За сина си купихме готов комплект с пелена и му ги слагах за на вън до 3-месец някъде. Беше много хубав и мога да кажа без излишни неща- боди, ритънки, жилетка,шапка и пеленката. Пеленката я ползвах за количката двете зими в които сме ползвали количка-той се роди Декември. Дори и сега я ползвам за малката.
За малката си харесах комплектче без пелена за 10 лв. и една тъничка пеленка отделно-тя е родена юли.
Ако не бях харесала готови комплекти щях да зглобявам от отделни дрешки.
Виж целия пост
# 33
Готовите комплекти не ми харесваха, затова сама си избрах дрешки и пелена и стана чудесно комплектче  Peace
Виж целия пост
# 34
Нашият беше готов комплект с пелена Peace
Виж целия пост
# 35
Аз купих готов комплект на БебЕто без пелена. Бебето ми беше лятно и не можах от пролетта да преценя какво точно да купя. Затова взех 2 пелени - по-тънка и по-плътна.
Лошото на готовите комплекти е, че са пълни с ненужни неща за изписването, като лигавник например иначе са голямо удобство.

Леко раждане и здраво бебенце!   bouquet
Виж целия пост
# 36
Аз си купих всичките дрешки, както и пелената отделно, и сама си направих костюмче.

До сега още не съм срещнала готов комплект, който да ми хареса.
Виж целия пост
# 37
Отделно дрешки Peace
Ако е готов комплект,по-добре да е с пелена.
Виж целия пост
# 38
абе,моми4е,откъде знаехте какво трябва да купите и какво ще ви трябва?На мен ми е тъмна Индия-нищо незнам и от нищо не разбирам.Ако има някоя от вас желание и нерви,моля да ми направи някакъв списък.Благодаря
Виж целия пост
# 39
Аз харесвам готовите, някакси много мило са подредени от някой друг, харесва ми...  Heart Eyes Обезателно с пелена.  Peace
Виж целия пост
# 40
Ще купувам отделни дрешки. комплектите според мен имат малко и излишни неща а само парите са им много. За одеалце , което става на чувалче и аз съм навита. Вижда ми се много подходящо за Януарското ни изписване. Peace
Виж целия пост
# 41
Едната баба им купи не комплекти, но само дрешки- нямаше лигавници към тях, нито пелени, нито други излишни. А от един магазин си поръчахме да ни ушият юрганчета, но такива, които стават като чували с копчета. Много е удобно, за деца родени през зимата.
Виж целия пост
# 42
купих си готов комплект за изписването на баткото. някои неща - потник и гащи например, още ги носи  Laughing повечето части от комплекта бяха различни размери, може и това да е била идеята- да ползва нещата дълго времер незнам  Laughing
сега, живот и здраве, ще си купя отделни неща и ще ги съчетая.
Виж целия пост
# 43
Предпочетох готов комплект.Отгоре сложих космонавтче.Без пелена.
Виж целия пост
# 44
Аз предпочетох готов комплект с пелена. Пелената е доста дебела /зимно бебе/ и си я ползваме и досега.
Виж целия пост
# 45
Аз бях си харесала готов комплект, но свекървата му купи отделни дрешки без да пита ..... Много разочарована останах от избора й - плюш, и то грозен ..... Щях да се разплача като го видях бебока - изписаха ми детето като цигънче облечено! Ама нямах избор - видях комплекта в деня на изписването. Яд ме е, защото си си му бях избрала страхотен комплект и майка щеше да го купи след като се роди, а тя - обърка всичко ...... То и за това нямам много снимки от изписването!
Виж целия пост
# 46
Тъй като моята дъщеря се роди недоносена, всички комплекти щяха да и бъдат огромни.
Добре, че ми изпратиха дрешки от Англия, които са за съвсем малки бебета и и ставаха.
Купих такъв комплект, но използвах само пелената му.
Дрешките от него все още са и големи. )))
Виж целия пост
# 47
Аз купих готов комплект, който ползвах дълго след изписването, а с одеялцето още го завивам. Нищо излишно нямаше в комплекта, но и не се състоеше от много части:ританки, камизолка, блузка с по-плътни ританки, шапка, одеялце и ръкавички. Е, последните никога не му ги сложих.
Виж целия пост
# 48
аз бях с отделни дрешки, комбинирах си ги както на мен ми харесва Peace
Виж целия пост
# 49
и при нас беше комплект със пелена ,която използвам до днес ,особенно като сме на път Peace
Виж целия пост
# 50
И предният път, и сега купувам каквото ми харесва, отделно, комплектите нещо не ми се нравят.
Виж целия пост
# 51
Не виждам смисъла в това да се прави такава голяма патардия по изписването.
Приготви му хубави дрешки съобразени със сезона, вземи му едно одеялце за завиване.
Татето да донесе кошчето за кола, взимате си детето и си се прибирате в къщи.

Това е и моето мнение. Не виждам смисъл и от присъствие на родата до четвърто коляно, музика  и софри след това.
Виж целия пост
# 52
Аз купих готов комплект, и затова гласувах за първия вариант, но искам изрично да подчертая, че не бих купила никога стандартен комплект,  с който се изписва всяко 2 - ро бебе. И в никакъв случай в розово /синьо... Нашето комплектче беше жълто, типичен патешки костюм.  Laughing Много ми хареса като качество и изработка, и затова го купих. Иначе бях решила да си комбинирам по свой вкус...  Peace
Виж целия пост
# 53
Аз си "сглобих" моя комплект за изписване. По чисто романтична причина - беше ми страшно удоволствие да пазарувам и да си представям: тези ританки за изписването, това в шкафа; това боди за изписването, това за после и т.н. Няма нищо лошо в готовите комплекти. Peace
Виж целия пост
# 54
Готов комплект с пелена отделно купих само ританки.След това тази пелена ми влезе в чудесна употреба при разходките.
Виж целия пост
# 55
 Моя отговор е съчетание - готов комплект за изписване с дебела пелена + дрешки. Пелената според мен е задължителна, особено сега като застудя. Аз моята си я ползвам още, даже си купих след това и други. В повечето комплекти за изписване винаги липсва нещо, което трябва да се добави. В моя имаше горните дрешки, като прибавих допълнително боди и ръкавички. Grinning
 Разбира се може да си направиш съчетание, което просто да си ти харесва и най-вече да е практично и полезно за следващи ползвания! Heart Eyes
 
Виж целия пост
# 56
Едната баба купи отделни дрешки, а другата пелената. Бяха ги съчететали перфектно Peace, а и бяха все полезни неща.
Виж целия пост
# 57
ние взехме готов комплект с пелена
Виж целия пост
# 58
За дъщеря ми - отделно дрешки, не от комплект, които обличах и после.
А за сина ми - комплект, който беше облечен само в деня на изписването - абсолютно безсмислено.
За мен, по-удачният вариант е дрешки отделно, с дебела пелена.
 
Виж целия пост
# 59
Ние купихме комплект без пелена и отделно смятам да взема от тези пелни които стават на портбебе.
Но моя въпрос е как занесохте дрехите? Майка ми казва че в Бургас нареждали дрехите като в подарък опакован с целуфани и тем подобни работи? Има ли подобно нещо?
Виж целия пост
# 60
Моите бяха отделно купени дрешки и пелена,
но ако ми беше харесал комплект щях да го взела.
Виж целия пост
# 61
Първа опция
Виж целия пост
# 62
Пелена не съм взимала изобщо. Вече беше доста топло и не ни трябваше и без това, но така или иначе комплект нямаше да взема. Може би защото тук не са практика, знам ли.
Виж целия пост
# 63
Има много красиви комплекти, но най-хубавите са неоправдано скъпи - за тези пари може да се купят чудесни отделни дрешки. Освен това комплекта наистина се използва макс. 2 пъти.
Иначе смятам, чев този ден бебчо трябва да е хубаво облечен не само заради снимките - нали това е  първия му ден навън.
Виж целия пост
# 64
Купи готово комплектче , от което в последствие ползвах само пелената , защото си взех отделно боди  и  гащеризонче . Сега ако трябва да решавам отново   бих взела всички дрешки поотделно.
Виж целия пост
# 65
готов комплект с пелена Peace
Виж целия пост
# 66
готов комплект с пелена Peace
    Peace
Виж целия пост
# 67
Купих отделни дрешки по мой вкус  Peace
Виж целия пост
# 68
Нашият комплект беше готов с пелена, избран и купен от едната  му баба. Беше много хубав и пеленката, по-скоро одеалцето и до днес си го ползваме.
Аз също бих избрала готов комплект, но ако нищо не ми хареса, бих съчетала. Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 69
Купих отделни дрешки и порт бебе,в готовите има излишни неща.
Виж целия пост
# 70
Аз гласувах за отделни дрешки.бКогато зписваха мойта сладурана с майка ми й взехме боди,комплектче горна и долна блуза а иначе комлекта беше пелена ,възглавничка с калъфка и шапкаСега като се замисли всичко беше с един цвят но различни пакети
Виж целия пост
# 71
Ние купихме комплект без пелена и отделно смятам да взема от тези пелни които стават на портбебе.
Но моя въпрос е как занесохте дрехите? Майка ми казва че в Бургас нареждали дрехите като в подарък опакован с целуфани и тем подобни работи? Има ли подобно нещо?

Бях приготвила моите дрехи за изписването и дрехите за бебето - изпрани, изгладени и в плик, запечатан с тиксо. На плика имаше съответния надпис, въпреки че мъжът ми беше надлежно инструктиран (няколко пъти). Mr. Green Като дойде време, той ми ги донесе в болницата, а аз предадох нужното на акушерката, която щеше да ни изпише.

Няма никакъв смисъл да опаковаш дрехите за бебето като за подарък. Нали при "официалната част" - излизането пред роднините, бебето ще е вече облечено с тях. Пък и не могат да са директно от магазина с целуфаните, я! Naughty
Виж целия пост
# 72
Готов комплект с пелена - много удобно решение  Peace
Виж целия пост
# 73
Виж целия пост
# 74
Коплектите за изписване за момиченца ми се видяха много претруфени и за това сама си избрах отделни дрешки и пеленка. За отдолу беше с гащеризонче и блузка с жилетка, шапчица и увита в пеленка, но беше август месец и всичко беше тънко.
Виж целия пост
# 75
Отделно дрешки
Виж целия пост
# 76
Пълен комплект..., но в найлонова торбичка, чак пък целофан  Rolling Eyes, в Шейново изписваха бебета на конвейр и ако трябваше акушерката да сваля целуфанчета и джуфки щеше да и се стъжни  Mr. Green
Виж целия пост
# 77
Ами аз ги купувах отделно, но ако си харесаш готов комплект, защо не?
Виж целия пост
# 78
Достатъчно пари се харчат покрай детето. А доста от дрешките в този комплект никога няма да използваш.
Виж целия пост
# 79
Избрах си дрешки отделно и пелена отделно Peace
Виж целия пост
# 80
Аз предпочитам дрешките, купувани поотделно. Дават възможност да се избере не само цвят, но и големина. Не те ограничават в сложените в комплектите /част от нещата в тях са почти неизползваеми или недобре комбинирани/.
Виж целия пост
# 81
Предпочитам комплект за изписване. Simple Smile
Удобно всичко е съчетано има много красиви комплекти, плюс това не си играеш по отделно да избираш.
Виж целия пост
# 82
Отделни дрешки
Виж целия пост
# 83
двете баби бяха купили по един комплект за изписване,
(после влязоха в употреба, естествено), но аз си бях избрала други дрешки, които не бяха комлект  Laughing
Виж целия пост
# 84
Не съм ползвала готов комплект, всичко купих отделно.
Виж целия пост
# 85
Отделно дрешки и пелена  Peace
Виж целия пост
# 86
Според мен е по-добре отделни дрешки, в комплектите много често има ненужни неща  Wink
Виж целия пост
# 87
Гласува за отделно дрешки, сега има много голям избор, за каката бяхме взели комплект и останаха неизползвани неща. Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия