Баба Марта с мартеници в ръка, покани в СИЛИСТРА пролетта

  • 12 460
  • 291
                                                                           

                       

  Старите ни теми: 
  Коя е най-красива на света: СИЛИСТРА през есента
  Да се покажат мамите от СИЛИСТРА!Веднага!!!
  СИЛИСТРА-2
  Силистра

     costumed050 Педиатър - хомеопат в Силистра: д-р Румяна Манева / 0887 757742

  Албум на силистренските красавици и техните дечица:  www.snimka.bg
  user: ssbaby, парола: silistra07

Виж целия пост
# 1
Хайде да се разпиша в новата темичка и дано не се налага пак да променяме заглавието поради изтичане на сезона.
Виж целия пост
# 2
и аз запис
Виж целия пост
# 3
 Simple Smile
Виж целия пост
# 4
запис ха
Виж целия пост
# 5
Запис и от мен!
Иренче, да са ти живи и здрави всички рожденици!  bouquet Тортата за половинката изглежда като тези, дето аз ги правя, с готови блатове ли е? Аз съм рожденичка в събота и се чудя какво да спретна за почерпка, ако някой се присети за мен и реши да ме изненада. Торта мислех да не правя, ама сега се замислям защо пък не? Thinking Нели, я дай идейка за нещо бързо и лесно освен торта? newsm78 Някакви кремчета може би? Аз цяло лято правех един крем, жесток е направо - 2 кофички пълномаслено кис. мляко (примерно Верея 4.5%), разбърквам ги с желатин, в чашките натрошавам един пласт чаени бисквити, един пласт млечната смес (бисквитите може предварително да са полети с Бейлис или друг ликьор), така докато се напълни чашата, отгоре гарнирам със ситно нарязани праскови (или други плодове) и бухам в хладилника уж да стегне желатина. Е, то никога не стягаше, може да беше малко желатина, но ставаше страшно вкусно. Обаче за почерпка за РД ми се струва твърде обикновенко.
Ох, и при нас е много студено и разходките ни се изчерпват с оставяне и взимане на Стефан от яслата, но все си е нещо. Особено сутрин в 8 к'ъв клинч е тука... cold Довечера ще ходим да купуваме пантофи на Стефкото за у дома, че ходи по чорапки, милото, ще взема да го простудя.
Айеее, Максим заспа, отивам да мушна 2 залъка в устата, че иначе не ми дава. Crazy
Виж целия пост
# 6
Ани, тортата е супер лесна - с готови блатове е  Mr. Green! Става адски вкусна и отнема мах. час!

  Рецептата: 1 оп. готови блатове, 500мл. сладкарска растителна сметана / който иска може заквасена, ама става по-тежка тортата/, 1 пак. желатин, 1 компот от ананас - на парченца, 2 банана, ванилия, ромова есенция, 1/2 чаша захар и 5 фъстъковки!
   Слагате желатина в 30-40 мл. вода да се накисне, а през тва време- блата в подноса, нарязвате си и банана и след 10-тина мин., желатина- на водна баня го разтваряте! Докато той се разтвори си разбивате малко сметанката, да стане пухкава+ 1-2 ванилии! След това постепенно докато разбивате добавяте желатина и бъркате докато стане гъста пяна! В 200 мл. вода слагате 1/2 чаша захар за сироп. Като се разтвори захарта слагате ромова есенция и от там нататък е лесно !
Блат, сироп, малко крем, плодове, малко крем, блат и т.н.! Сиропирам със сока от компота единия блат, а другите два - разделям сиропа, който сама си правя ! За украса, натрошавам фъстъковките и поръсвам отгоре и отстрани!
По желание могат да се сложат и други плодове - киви, портокали, праскови от компот, мандарини и т.н.
    Да ви е сладко   chef!
Виж целия пост
# 7
Еeee,много хубави идеи.Жалко,че скоро нямам повод.Може би за Коледа
Виж целия пост
# 8
Иренче, точно същата торта е, която аз правя много често! Наистина е страшно вкусна, само че аз я правя малко по-проста от теб - сиропирам блата с компота, мажа с разбитата сметана (без желатин), нареждам плодовете, отгоре следващия блат и така. Обожавам я тази торта, колкото е проста, толкова е и вкусна, а наскоро даже Мадлен Алгафари я прави при Звездев, но тя използва цедено кисело мляко вместо сметана. Ама като сложиш захар, пак става калорична. Абе ма****та им на калориите, нали е вкусно... Mr. Green
Нели, че защо ти е повод да си спретнеш тортичка, бе душо? Laughing За мен повод е всеки почивен ден, примерно. Нали сме си всички у дома, дай да позасладим с нещо.
Виж целия пост
# 9
Аз реших да сложа желатин за да стои по плътен крема  Peace! Навремето правех подобна торта, ама аз си правех блатовете и крема го правех от заквасена сметана! Сега обаче като ме домързя - реших да купя готови блатове, а заквасена сметана немога да ям, заради алергията на Боил  Tired! Това предаване с Мадлен не съм го гледала! Момичета, вие гледате ли новото предаване по БТВ - Часът на Мама! Интересни работи обсъждат, ама малко късно за мен! Аз вече съм ги научила от форума  Wink Mr. Green!
Хубав ден   bouquet! Да използваме последните топли есени дни!
Виж целия пост
# 10
Аз не мога да го гледам, защото точно тогава се приготвяме с Максим да ходим да взимаме Стефан от ясла, а като се върнем, вече е свършило. Но и аз си мисля, че за майка с две деца вече надали има какво ново да ми кажат. Утре тати си е вкъщи, ще го пратя за Стефкото и аз ще гледам предаването.
Виж целия пост
# 11
Момичета, черпя, че одъртявам! Mr. Green За съжаление - само виртуално. Wink
Виж целия пост
# 12
Анту, честит ти рожден ден от мен. Бъди много здрава, много щастлива и много обичана жена! Весел празник!

benighted Благодарско за новата тема, а аз щото съм толкоз редовна напоследък баш за нея взех, че включих  Mr. Green. Тортата ти изглежда много апетитно, а аз като върла фенка на тортоправенето ще трябва да се възползвам от рецептата дето си дала. Благодаря!
 Какво правите мацки в тоя мрачен ден? Аз цял ден съм с децата в къщи и взаимно ни  хвана нервната май  newsm78 - и децата и мен. Незнам как ще е караме тая зима без едно свястно барче дето да се скрием с дечковците. Бре ще си пазим домовете май, ама как ще я караме няколко месеца така не ми се мисли. Хайде кажете нещо развеселяващо, че съвсем ме налегнаха едни мисли ....  ooooh!
Виж целия пост
# 13
Честит рожден ден Ани. newsm51
Много  щастие и любов ида си най обичаната жена от твоите трима мъже.
Корнишонка и у нас положението е същотото  а е минал само един ден ами останалите Пешо ме врънка за на вън ама мен ме страх да го пусна че до не се разболее.
Виж целия пост
# 14
Ани, честит рожден ден! Да си жива и здрава, много щастие, късмет и любов!

Момичета, честит първи сняг! При нас цял следобед валят едри парцали сняг  Mr. Green! Вили е безумно щастлив  ooooh!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия