Грапав гранитогрес за кухня?

  • 10 113
  • 16
Има ли някой такъв в кухнята и дали е практично.
Виж целия пост
# 1
Ние имаме в квартирата и според мен е ужасно. Нашия е светъл и няма чистене. Постоянно има мокри капки по пода, което спомага за черни петна и после трябва да се търка много усилено за да се махнат.

Аз не го препоръчвам.
Виж целия пост
# 2
И аз имам. Наистина трудно се чисти. Моят е тъмен, когато го мина със стирката си е добре, но изсъхне ли - побелява. Пробвала съм много препарати и все така си седи.
Виж целия пост
# 3
Не избирай такъв - събира мръсотия...

Ние се отказахме от ефектния грапав, но се натресохне от много акъл на  много светъл цвят "слонова кост"... Mr. Green


Питай ме сега как търкам ...  Tired
Виж целия пост
# 4
Ужасен е, не прави тази грешка. Вземи си какъвто цвят искаш, но съвета ми е - колкото се може по-гладък. С грапавия ще се разбиеш от чистене и пак ще ти стои като мръсен.
Виж целия пост
# 5
С грапавия ще се разбиеш от чистене и пак ще ти стои като мръсен.
Виж целия пост
# 6
Моят е такъв:
http://www.kai.bg/index.php?nAction=100120&nProductCategorie … roductSeriesId=49

Грапав си е, но проблем нямам - понеже е такъв цвят, който носи на мръсно, не си личи всяка дреболия - много съм доволна  Peace

Единият цвят ми е в кухнята, другият в коридора - нямам грижи - никога не изглежда мръсно! А и те плочките като са бежови, да речем, фугите също са такива, така че и те носят в известен смисъл на мръсотия  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Всички, които са ти отговорили, че е непрактичен са абсолютно прави- ужасно е просто, като се набие мръсотия и не може да се поправи Close Кошмар за всяка домакиня!
Виж целия пост
# 8
Не го прави! Ад е! Грапавото събира мръсотия ежедневно, трудно се чисти.  #Crazy
Виж целия пост
# 9
Най-добре е да е гладък,но матиран.Нашия е такъв и съм много доволна.Върху полиран гранитогрес всичко се личи,въпреки,че се чисти лесно,но се моли да не капне капка вода-ужасно се хлъзга!Не съм фен на гранитогрес с широки фуги.Струва ми се,че е по-подходящ за външни настилки-тереси например!
Виж целия пост
# 10
Въпреки, че е сиво-бежов и носи на мръсотия пада голямо търкане - с четка като в средновековието, защото няма друг начин за хубаво почистване. Добре, че го правя през седмица и кухнята ми е 1х2 (бивш балкон). Иначе бършем с моп. По-скоро замацваме  Crazy.
P.S. На снимката малката седи на него.
Виж целия пост
# 11
Имам в кухнята гранитогрес в оттенък на керемидено червено. Грапав е, имитира камък. Чисти се ИДЕАЛНО. С всичко, което ми е попадало. Не бих го сменила. Не задържa мръсотия, за петна да не говорим. Но не е български. И фугата и тя не е българска.
Виж целия пост
# 12
Всички момичета са прави.Тъй като съм работила в магазин, в които се продаваха плочки, знам че грапавия гранитогрес е само за тераси, веранди, алейки, но не и за вътрешен под. Затова и са грапави - като ги намокри дъжд или сняг се хлъзгат по-малко. Би трябвало и в магазина където си копуваш подовите плочки да ти го обяснят това.
Виж целия пост
# 13
А като си намокриш пода в кухнята, защото си го измила примерно, вероятно си е в реда на нещата да се пързаляш? Има различни видове глазури върху плочките, с различни свойства и с различно качество. Нищо не пречи един качествен грапав гранитогрес да се поддържа лесно. И нищо не пречи един гладък да е по-труден за поддръжка - на различни цветове и шарки различно си личи мръсотията. При мен е точно така - гладките плочки в банята ми вземат здравето, а кухнята я чистя с едно минаване с мопа.
Виж целия пост
# 14
Тук не става дума за това дали си личи мръсотията, а дали се поддържа лесно, в смисъл - чисти ли се лесно. Не, не се чисти лесно. Дори е кошмарно трудоемко. Както са ти казали и по-горе - най-практично е гладък, но матов. Той също не се пързаля, ако е мокър /но все пак в кухнята не правиш наводнение по два пъти на ден, че да се притесняваш за това, дали ако е мокро, ще се хлъзга. Ако не миеш с много мокър парцал, изсъхва за минути/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия