Водихте ли детето на ортопед, след като проходи?

  • 2 853
  • 61
Когато го водихме на 2м. за луксация, ни казаха да го водим и като проходи, но аз още не съм. Може би, защото като повечето хора, разсъждавам "като не виждам проблем, няма нужда", което сигурно не е много правилно, след като ортопедите го препоръчват. Та сега се зачудих половин година по-късно, има ли смисъл да го водя...
А вие?
Виж целия пост
# 1
Още Калоян не е проходил и не съм се сещала, че би било добре след проходане да го види ортопед.

п.п. Не съм гласувала.

 Peace
Виж целия пост
# 2
Този преглед е задължителен. Това, че не виждаш проблем, нищо не значи. А и ти до колко си компетентна, за да знаеш как точно изглежда ортопедичния проблем при проходило дете? Повечето проблеми не са видни с просто око. Иначе нямаше да има нужда от лекари. Още по-малко то апаратура.
Не се опитвам да те сплаша. При повечето деца няма проблем. Но задължителните прегледи има основание да са задължителни.
Виж целия пост
# 3
Не, не съм. Живея извън Бг. Тук такава практика няма. Педиатърът или личният лекар гледа за тези неща на общия преглед.
Виж целия пост
# 4
нашата педиатърка е с втора специалност ортопедия  Sunglasses
И всеки път я преглежда
Виж целия пост
# 5
Знаех, че трябва да има такъв преглед, но нали педиатърката трябва да даде направление... Каза, че нямало нужда - няколко пъти повдигах този въпрос на консултации. След време една моя позната ортопед прегледа малката.
Виж целия пост
# 6
Трета опция.
Виж целия пост
# 7


 Никога не съм го водила на ортопед!
Виж целия пост
# 8
Да, водих я. Смятах обаче, че има проблем, кривеше си едното краче на вътре. Оказа се, че проблем няма за щастие. Не беше излишен обаче този преглед според мен.
Виж целия пост
# 9
Да, ние го заведохме на ортопед. Нямаше причина да сме притеснени, но просто за всеки случай решихме да се консултираме със специалист. Даде ни съвети за обувките и пантофите, в каква поза трябва да спи, да му даваме вече възглавница и други , които са важни за бъдещото  развитие на детето.
Виж целия пост
# 10
Изобщо не съм ги водила на ортопед.Просто нашата лична не е сметнала за необходимо да ми издава направление за такъв специалист.
Виж целия пост
# 11
Трета опция Embarassed
Виж целия пост
# 12
Не. Не можах да гласувам, защото отговорът ми е не, не трябва. Освен това моят проходи на година и половина  Grinning Знам нежелателните последици от ранно прохождане и съм внимавала това да не се случва.
Виж целия пост
# 13
не съм го водила още,защото нашата педиатърка не ни дава направление-според нея нямало нужда,но в близките дни имам намерение да го сторя
Виж целия пост
# 14
Да водих го...проходи на 9 месеца, заведох го на годинка и малко...няма късно, хубаво е да се направи тази профилактита.
Ще го водя и на 3-4 годинки като стане да го видят как се е оформило стъпалото, дали е добре свода или има проблем....
И педиатърката ни с готовност ни даде направление...но с нея за направления по принцип нямаме проблеми Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия