Силни болки при цикъл + кърмене

  • 2 458
  • 13
Кърмя почти година вече. Още не съм имала цикъл, но от снощи усещам че може би скоро ще е.. Sick
Сега по въпроса - преди да забременея имах много, ужасно силни болки, повръщала съм и съм губела съзнание даже от болка, превиване по половин ден на леглото и т.н... Като почнах да раждам чаках по-силни болки от цикъл - така бях разбрала и отидох на 6 см. без да знам че е почнало раждането.  Mr. Green Това за сравнение на болката, ако мога да го опиша така, въпреки различията на хората и прага на чувствителност.. А аз търпя на болка.
Има ли някакви съвместими лекарства (болкоуспокояващи) с кърменето.
Ще се обърна към хомеопат за това. При личната лекарка и при гинеколожката няма да ходя, защото дори да има нещо подходящо не че няма да ми го кажат, но пак ще има лекция "ами хайде, стига толкова кърмене " и т.н... ooooh!
Виж целия пост
# 1
Повечето обичайни болкоуспокояващи са съвместими с кърменето. Нурофен е добър избор, защото е от една съставка и не преминава в кърмата. При много жени кърменето прави болките доста търпими, а и раждането обикновено има добър ефект върху болезнената менструация - пожелавам ти и при теб да е така.
Виж целия пост
# 2
Да използвам темата да попитам. Възможно ли е по време на кърмене да дойде цикъла за два-три пъти и пак да спре?  Синът ми е вече на почти година, цикълът ми дойде на осмия месец, а сега закъснява вече 5-ти ден. Аз тест ще си направя, де, за всеки случай, но не мисля, че съм бременна.
Виж целия пост
# 3
Възможно е - честотата на сучене на бебето оказва влияние върху пролактина и ако има на някой етап много често сучене (зъби например), тогава може цикълът да закъснее или дори да пропусне, без да има бременност. Но си направи теста за всеки случай.
Виж целия пост
# 4
Да, често суче, особено през нощта - буди се по няколко пъти. Благодаря!
Виж целия пост
# 5
Повечето обичайни болкоуспокояващи са съвместими с кърменето. Нурофен е добър избор, защото е от една съставка и не преминава в кърмата. При много жени кърменето прави болките доста търпими, а и раждането обикновено има добър ефект върху болезнената менструация - пожелавам ти и при теб да е така.

 Hug Прочетох му листовката на нурофена, пише - консултация с вашия лекар. Но него ще взема, преди ми е помагал.
Виж целия пост
# 6
Но-шпа със сигурност може, на мен въпреки кърменето ми дойде на 4 месец и от тогава ми дойде още два пъти, но през 40 дни. И с ужасни болки.
Виж целия пост
# 7
... преди да забременея имах много, ужасно силни болки, повръщала съм и съм губела съзнание даже от болка, превиване по половин ден на леглото и т.н... Като почнах да раждам чаках по-силни болки от цикъл - така бях разбрала и отидох на 6 см. без да знам че е почнало раждането.  Mr. Green Това за сравнение на болката, ако мога да го опиша така, въпреки различията на хората и прага на чувствителност.. А аз търпя на болка.

Това все едно аз съм го писала.. Ама 1:1.. Даже и 6те см  Mr. Green
Дойде ми след 9 месеца яко кърмене  Crazy .. Първите месеци беше по-скоро маркиране на М.. Но от 3-4 месеца си е съвсем истинско и .. пак започва доста да боли  Rolling Eyes Даже последния път беше толкова зверско, че пак ходих да повръщам - дребния ме гледа и подскача около мен и ми се хили - сигурно си мислеше, че му правя някакви маймунджолъци - аз едвам гледам  ooooh! Картинката бешеееее..
Понякога лапам някой Нурофен, ама гледам да не е повече от 1 на ден.
Да не говорим, че кърмата направо спира като ми дойде.. Тъпа работа  Crossing Arms Добре че е само за ден-два  Rolling Eyes

А за пропускането - Hedra, не мога да си представя да кърмя по-често от това в момента  Crazy Даже е повече, отколкото като беше бебе и нямах цикъл.. Почти като първия месец - особено през ноща е  Shocked .. Ама никой не ме пропускааааааа  Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
Сори Mr. Green Ама възстановяването на менструацията не зависи изцяло и само от кърменето, а и от нивата на някои хормони към края на бременността, пък и при всяка жена организмът реагира различно и има различни прагове на хормоналните нива за разните ефекти. Затова не може да се каже, че в еди кой си случай ще стане така, а в другия - иначе. При всеки е различно, просто има някои общи неща при едни групи хора (тези, при които честотата оказва влияние) и при други (при които не оказва толкова).
Виж целия пост
# 9
Бе то ясно, че трябва да ми е гадно  Twisted Evil  Ама аз да се оплача  Rolling Eyes

А да питам - може ли това, че е по-обилна М, да има общо с кърменето - нали там контракции на матката ала бала.. Че като гледам взе да става двойно на преди като количество.. Макар че съм чела, че след раждане по принцип ставала по-обилна.. Или кой знае какво съм чела  newsm78
Виж целия пост
# 10
Хм. Възможно е първата менструация да е по-обилна (при дълго кърмене и по-дълъг период без мензис), защото се е натрупала повечко лигавица на матката. Но не би трябвало да е постоянно така. Това, което аз забелязвам, е че ми трае по-кратко - предполагам, че матката става много ефикасна в контрахирането и затова по-бързо успява да изхвърли лигавицата... не съм чела повече по въпроса обаче.
Виж целия пост
# 11
А да питам - може ли това, че е по-обилна М, да има общо с кърменето - нали там контракции на матката ала бала.. Че като гледам взе да става двойно на преди като количество.. Макар че съм чела, че след раждане по принцип ставала по-обилна.. Или кой знае какво съм чела  newsm78

На мен ако ми стане двойно по-обилно от преди значи да не излизам от вкъщи.. Sick Mr. Green  #Crazy #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 12
Аз много се притеснявам от факта, че детето ми стана на 1год. и 1 месец, а аз още нямам мензис, но и то яко суче и през деня и през нощта! Дано да е нормално товя, че още нямам мензис!
Виж целия пост
# 13
Момичета да попитам и аз.Снощи ми се появи нещо като цикъл,леко кафеникаво зацапване,а днес нищо.Така ли е с първия цикъл след дълго кърмене
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия