Zecchino d'oro, италианска спявка, Част 73

  • 19 030
  • 283





Предишните ни теми :
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част63, Част 64 Част 65, Част 66, Част 67, Част 68,Част 69,Част 70, Част 71,
Част 72

Виж целия пост
# 1
Пу първа ... Peace
Виж целия пост
# 2
aуу, много сладка започва тази теа  Blush

Тони, свят ми се зави с тези обяснения за поливането  Rolling Eyes но явно функционира  Peace за детските съм даккордо  Peace и аз така искам, важно е децата да си имат своята ареа  Peace
Виж целия пост
# 3
 Hug
В Италия продават ли се свободно лекарства или само с рецепта?
За колко време научихте езика, ако преди това не сте го знаели / не говоря за перфектно, но все пак да разбирате какво ви говорят и вие да може да отговорите криво-ляво/?

Има ли мами, пътували със самолет и пълномощно? Моят мъж изкара пълномощно, но ми каза да го преведа и на италиянски, но защо след като тук на нашето летище ще ми го искат, а не като кацна в Италия? newsm78

спирам с въпросите Blush
Виж целия пост
# 4
Деси не е сложно,хи4 NaughtyПродават пръскалки които покриват определен периметър/по- голям или по-малък/подреждаш ги така,4е да ти покриват цялата градинка,те си имат 4асовник,който нагласяш за удобно за теб време и продължителност и те си поливат.Другото е ако имаш само бордЮри с цветя или др. растения,може да се сложи едно марку4е с дупки,после пак към 4асовника и така...Мисля,4е Деска от наполи има такова.Може да про4етеш и тук:
http://www.giardinaggio.it/giardino/irrigazione/irrigazione.asp
Дидке,продават обикновено лекарства без рецепта,но са доста скъпи някой,а ако ти ги предпишат с рецепта са безплатни/особено за деца/Има лекарства и само с рецепта разбира се.Има и такива,които не познаваш изобщо,и много,които тук няма/примерно аналгин и сироп Проспан/
Езикът аз го бях у4ила ве4е ,не бях говорила много оба4е.За разбиране разбирах по4ти вси4ко,жинаги има нови думи оба4е които изска4ат и до ден днешен питам. Peace
Това лято пътувах с декларация/за големият ми син/Искат я само на бг границата Peace,направи си фотокопие,да не ти мине през ума да им оставиш оригинала NaughtyКато се връщахме,бг полицаят ме пита "И къде е бащата на това дете?"Е,викам,сега много сложен въпрос ми задавате,ами и понятие си нямам Laughing  Joy 4е като взе да ми се извинява този 4овек,взе декларацията,хи4 не я и 4ете и ни пусна.Такива работи....
Виж целия пост
# 5
"И къде е бащата на това дете?"Е,викам,сега много сложен въпрос ми задавате,ами и понятие си нямам Laughing  Joy
Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 6
Пу незнам си коя съм  Mr. Green

Музикално сладостна тема Heart Eyes

До скоро
  bouquet
Виж целия пост
# 7
"И къде е бащата на това дете?"Е,викам,сега много сложен въпрос ми задавате,ами и понятие си нямам Laughing  Joy
Joy Joy Joy
Дидке аз не виждам нищо смешно Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78
Виж целия пост
# 8
Добър ден, тази седмица започва Залтната монета, аз вече чух някои от песните.
Има една девойчица от Египет... страшна й е песньовката.  Laughing

Сутринта четох  за ромските лагери ( оф как звучи) имаше и карта къде и колко са в Италия - в Комо няма нито един лагер, в нашата община 21 , в Реджо Емилия има повече от 1000 кампи! И това са малкото. Нямам думи. #Crazy  Прави ми впечатление, че медиите обърнаха посланието и от 'румънци" , за които се говореше в началото, сега говорят само за 'ром', есктрадиран в Румъния.

Дидка, аз за разбиране разбирах още като дойдох. Завършила съм гимназия  в която имаше италианска паралелка. Друг е въпросът какво помнех, но включих хард-диска с архивните файлове и за моя изненада доста неща ( главно граматика) ми бяха ясни. За говорене говоря, все повече. Аз съм много стеснителна и притеснителна ( да не повярваш) но в крайна сметка се пуснах и аз от парапета и сега говоря много по-свободно. Моята цел е книжовния език, той ми е по-важен. В супера всеки може да се оправи.

За рецептите - да, повечето лекарства се изписват с рецепта. По-прости лекарства можеш да купиш и без рецепта. Предимно за настинки и пр.




Хубава неделя!
Виж целия пост
# 9
"И къде е бащата на това дете?"Е,викам,сега много сложен въпрос ми задавате,ами и понятие си нямам Laughing  Joy
Joy Joy Joy
Дидке аз не виждам нищо смешно Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78
все едно не знае кой е бащата Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Еееее,айде сега,аз имах само в предвид,4е нито ме интересува,нито ми влиза в работата каде е бившия ми мъж.Още по- малко влиза в работата на полицая Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Ха, чакайте да се включа!
Никога не е излищно да се знае кой къде е, какво прави, с кого и колко пъти, аз като стара клюкарка.  Mr. Green Сестра ми, излагаш се!!! Как може да не знаеш!!!  Joy
Виж целия пост
# 12
Еееее,айде сега,аз имах само в предвид,4е нито ме интересува,нито ми влиза в работата каде е бившия ми мъж.Още по- малко влиза в работата на полицая Mr. Green
съжалявам, не знаех
затова ли Ник77 ми зададе този въпрос
Виж целия пост
# 13
Дидке не съм ти задавала никакъв въпрос,просто ми се видя интересно за какво ти беше смешно Rolling Eyes.На мен даже ми стана кофти.
Италина съжалявам сигурно не ти е било никак лесно Sad
Лек  ден на вси4ки  bouquet
и аз съм болна ве4е ,след като и мъжо и Габи минаха грипа нямаше как да не се разболея и аз след като деноношно ми кашляха и кихаха в муцуната.
4удех се дали мога да кърмя докато съм болна или не е хубаво....или няма никакво зна4ение newsm78
Виж целия пост
# 14
Бонжур, дами! Hug



В събота изпращахме едни познати, окончателно се връщат в Бг, бяха тук около 6 месеца, но перспективата да си гледачка на баби и разносвач на рекламни материли, съвсем не им допадна.  Confused
Да не говорим, че за престоя си тук не само, че не са спечелили, но и са загубили ,теглейки чертата между приходи и разходи (по техни думи). Rolling Eyes
   
  И аз съм с температура, дано не ме повтори настинката от миналия месец.  Praynig

Лека и успешна нова седмичка! Heart Eyes

 Наоколо съм.  Wink

 
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия