За болничния преди раждане..

  • 6 009
  • 22
Издадоха ми болничен с дата на термин 31.12.2007. Какво се случва с датата на следващия болничен в случай, че:
1/ ако родя преди датата на термина, следващия с каква дата ще е и за колко дни, като се има предвид, че неизползваните дни се прехвърлят/към 2-я или 3-я болничен?/
2/ ако пренося следващия с каква дата ще е и за колко дни.
Виж целия пост
# 1
Ако родиш преди датата на термина ти се издава болничен за раждане от даня в който си родила за 42 дни след това педиатъра дава болничен за остатъка до 135 ден
За преносване се издава болничен от гинеколога
Виж целия пост
# 2
1. Педиатъра на детето оправя разликата в болничните до необходимия брой дни.
2. АГ, който ти следи бремеността ти издава още един болничен за преносването.
Виж целия пост
# 3
И ако родиш по-рано предупреди счетоводителите си, че трябва когато ти подават болничния за раждане да предупредят за това и на гърба на болничния се описва до кога е бил предния болничен и колко дни по-рано си родила, защото моите не го бяха направили и ми забавиха с 2 месеца болничните.
Виж целия пост
# 4
Ако преносиш се издава болничен лист за дните, които си преносила и редовния за 45 дни болничен за раждане. След като изтече, педито на бебето издава пак за 45 дни, но си приспада дните на преносването.
Виж целия пост
# 5
А може ли да не се взима този болничен(45 дена преди раждане) или е задължителен?
Извинявам се на авторката на темата за отклонението.
Виж целия пост
# 6
А какво става ако съм родила 45 дни преди термина, т.е. всичките 315 дни ползвам след раждането, така ли?
Виж целия пост
# 7
А може ли да не се взима този болничен(45 дена преди раждане) или е задължителен?
Извинявам се на авторката на темата за отклонението.
Мисля че е задължителен
А какво става ако съм родила 45 дни преди термина, т.е. всичките 315 дни ползвам след раждането, така ли?
да
Виж целия пост
# 8
А какво става ако съм родила 45 дни преди термина, т.е. всичките 315 дни ползвам след раждането, така ли?
Да,при мен стана точно така.Синът ми се роди в първия ден от 45-те.Всичките се прехвърлиха към третия болничен,но задължително пак се издава болничен от гинеколога,който е следил бременността.Поне мен ме накараха да искам такъв болничен,за да ми издадат третия.
Виж целия пост
# 9
И какво ако нямам 6 месеца работа няма да получавам майчинство ли?На мен  ми се пада (по мой сметки за сега дано да не са верни),че болничния ако ми се издаде 45 дена преди раждане няма да ми достигнат три дни,за да станат 6 месеца работа.Нищо не разбирам с тези болнични.. Sad
Виж целия пост
# 10
nina84, и аз съм в подобно положение, от проучванията ми излиза, че изплащането на майчинство започва след навършване на 6 месеца трудов стаж. В твоя случай ще изгубиш парите си за 3 дена. При мен е по-лошо, изгарям с 1 месец и повече.
Виж целия пост
# 11
Това е много тъпо,освен ще помоля гинеколога да ми измести термина с три дена на пред и така ще станат точно 6 месеца.
Виж целия пост
# 12
nina84, и аз съм в подобно положение, от проучванията ми излиза, че изплащането на майчинство започва след навършване на 6 месеца трудов стаж. В твоя случай ще изгубиш парите си за 3 дена. При мен е по-лошо, изгарям с 1 месец и повече.

попитай някой счетоводител,   дали   не е   възможно    да  те   заведат   на   работа фиктивно,  със   задна  дата, за  месец и  колкото   ти е   необходимо...после  да  те    уволнят. ще  си   внесеш   сама    осигуровката   за   дължимия   период   и това е...
Виж целия пост
# 13
Това е много тъпо,освен ще помоля гинеколога да ми измести термина с три дена на пред и така ще станат точно 6 месеца.
Ако реши да направи компромис,става.Моят термин ми го изместиха с цял месец заради заспалата счетоводителка във фирмата,където работя.Беше много комично,като отидох да раждам.Според документите детето ми се раждаше в средата на осмия месец,а то взе,че излезе почти три и половина кг,напълно оформено и доносено.Гледаха ме странно... hahaha
Виж целия пост
# 14
Steli76, не ти ли направиха проблем от НОИ затова. Че и при мен се очертава май нещо подобно и се притеснявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия