Помощ! Любимият вълнен пуловер става вече само на детето

  • 3 997
  • 13
Моля, помогнете!!! Изпрах любимия вълнен пуловер ( и то май 100% вълна) в пералнята на вълна и всичко беше ОК. Или поне нямаше огро-о-омна разлика. След това, обаче, с целия си акъл реших да го бутна в сушилнята, защото нямаше изгледи да изсъхне тази седмица. Сложих го на ниска температура (както си суша пуловерите) и каква беше изненадата ми като го извадих от 46 размер беше станал 36. Киснах го във вода с омекотител и цял ден го разпъвам, стигнах до 38-40 размер. Помагайте! Има ли шанс за този пуловер?
Виж целия пост
# 1
Когато си купихме пералнята със сушилнята имах подобен случай. Тогава моята любима жилетка, поради подобна промяна в размерите, стана любима на свекърва ми. Ами да ти кажа ставаше ми многа приятно, че толкова често я носеше. А аз си купих друга жилетка, ама различен модел.
Виж целия пост
# 2
За съжаление няма да можеш да го уголемиш.
Виж целия пост
# 3
Пуловера на татко аз обичам
и често тайничко си го обличам...


Честито на детето за новата дрешка!  Laughing
Виж целия пост
# 4
O-o-o-o-o  Cry
Благодаря все пак. Поне да не се мъча, че прекарах цяла неделя около този пуловер.
Виж целия пост
# 5
и аз така се изръсих доста за един пуловер от Бенетон и имах глупостта да го пусна на 95градуса BlushСлед това го подарих на едно дете-дрешка за куклата.Ще го прежалиш,не е толкова страшно:)))
Виж целия пост
# 6
За съжаление няма да можеш да го уголемиш.
Да, така е.
Неприятно, но това е. За следващия пуловер- пране на ръка и хоризонтално сушене (за да не се и развлече)
Виж целия пост
# 7
добре де, тая сушилня програма за сушене на вълна няма ли newsm78 Аз мислех, че ако спазваш указанията, няма проблем Confused Тепърва ще си троша главата явно ooooh!
Виж целия пост
# 8
И аз имах такъв неприятен случай с една жилетчица  Weary,какво ли не опитах.Разтягах я на закачалки на столове...нооооо.........ефекта беше равен на "0" Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
добре де, тая сушилня програма за сушене на вълна няма ли newsm78 Аз мислех, че ако спазваш указанията, няма проблем Confused Тепърва ще си троша главата явно ooooh!

Сушилнята си има програма за вълна, която трае 2 минути! (буквално). След третото пускане за по две минути и без ефект (но и без поражения), реших, че все пак мога да го пусна на по-дълга програма и на ниска температура (другите пуловери ги суша така и не съм имала проблеми) ooooh!
Извода: спазвай си указанията! Ама, пусто бързане. Трябваше ми да изсъхне бързо и на ти сега.
Виж целия пост
# 10
 hahaha
Аz един път иzпрах вълнените чорапи на мъжа ми. Чорапите бяха от ангорска вълна, 42ри раzмер. Алед прането бяха се слепнали (нямаше вечЕ дупка zа крака Whistling) и по подходящи zа пеленаче. Мъжа ми още се бъzика с мен...
Купи си нов пуловер   bouquet
Виж целия пост
# 11
И на мен ми се е случвало - чисто нов пуловер, първо пране преди да го сложа и хоп - подарък на племенницата. Първо умираш от яд, а после просто забравяш за него и се радваш, че си подарил нещо на любим човек, пък и при теб се е получило точно за Коледа santa2
Виж целия пост
# 12
Имаш шанс все още-пробвай на леко влажен пуловер с парно гладене. Моят така си го възстанових Wink
Виж целия пост
# 13
И аз си възстановявам такива поражения - гладене през мокра кърпа като едновременно дърпаш в посоката, в която искаш да порасне. Не знам дали при теб ще стане , но имам един пуловер, който редовно се налага да го оправям и досега винаги е ставало. Може да зависи и от пуловера newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия