Мнение за детска градина и училище Ерих Кестнер в Люлин

  • 31 252
  • 129
# 75
Текучество не бих казала, че има. Учителките са ок, някои повече от ок (ние определено имахме късмет), други не харесвам.
Може би тези учителки, които са там по- отдавна и имат по- силни позиции си извоюват да не бъдат с първа група, където разбира се е най- трудно.
 
Виж целия пост
# 76
Ето и нашите наблюдения за тази ДГ:

1.   Най- добрите учителки са в първа група – за да ти направят добро впечатление и да си спокоен за детето си. После положението излиза извън контрол. До степен, на една от групите да преподава директорката, която с кое по- напред се занимава – децата или нещо друго??? Отива последна и си тръгва първа! Честито на тази група!  Поради същата причина, децата на вътрешни хора (от ДГ и училището ), които са запознати с положението, са си записали децата в първа група, въпреки, че са по- големи и трябва да са във втора! Немският език е като за детска градина! Т.е. не разчитайте на чудеса от детето ви след година- две. Все още нямаме наблюдения върху подготвителния клас, обаче.
2.   Разбира се, пести се от всичко възможно (не че това е нещо лошо, но доста често е направо смешно). Например кърпи за ръце. Дори държавните детски градини минаха на хартиени кърпи, от съображения за хигиена, тук обаче карат децата да си носят хавлиени кърпи... И то избирателно, за определени групи. Няма да споменавам за – „донесете моливи, хартия  и ножички...”. По- добре да кажат - дайте още 20лв. Същото важи и за – донесете бутилка с вода. Толкова ли е трудно да се доставят стекове с вода на едро, пък да кажат – дайте още пари, ако не ги е срам.
3.   Изглежда чистичко и топло, но доста захабено. За интересни и съвременни играчки май е излишно да се говори, а и не знам това някъде има ли го.... Навън играчки почти не се носят. Децата ровят в мърсотията и скучаят.
4.   Храната май е един от плюсовете. Приготвя се на място. Разбира се не може да се мине без кремвирши, оцветени кисели млекца, пакетирани закуски и прочие удобни и евтини за сервиране неща. Но трябва да им се признае сервирането на плод всеки ден.
5.   Градината се посещава доста от деца от Люлин (т.е. предпочита се по- скоро заради близост, отколкото заради нещо друго).
6.   Ски училище при едни и същи условия и учители, тук разбира се струва по- скъпо, отколкото в държавна ДГ ( но това май е излишно да се споменава).
Виж целия пост
# 77
Имам коментар по две от точките - ние сме в първа група, където определено учителките са страхотни, но няма деца на "вътрешни хора" както казваш. По въпроса с кърпите имаше дискусия между нас и смятам, че хавлиените кърпи не са въпрос само на икономия, а и на екология... но за това на кой ли му дреме - докато не ни разтресе някое земетресение и нас... По въпроса с водата не си разбрала - има си туби, които се пълнят редовно - учителките искат шишета, от които детето да пие вода. Дъщеря ми си има едно любимо шише със сламка, с което я изпращаме и ни го връщат за хигиенизиране, така че ПЕСТИМ от шишета с минерална вода... Що се отнася до немския на нас пък точно това ни казаха учителките "Не очаквайте чудеса", но определено дъщеря ми след няколко месеца си заломоти. Дано продължим в този дух и занапред.
Виж целия пост
# 78
Бих могла да претендирам, че имам впечатления от Е.К. Имам няколко несъгласия с HannaR .
1. за чудесата в І-ва група е ясно, но едно от децата, които познавам /ние сме цяла компания/ е в най- голямата група. Там е от тази година. Е, мога да потвърдя, че чудеса има. Освен това не мисля, че учителките в І-ва гр. са най-добрите, може би най-подходящите. Двете г-жи в голямата група са чудесни. Децата от сега страдат как ще се разделят с тях.
2.не считам, че хавлиените кърпи за малките групи са пестене. Пък ако много ти тежи да носиш за детето си моливи, просто им го кажи. Предишната частна градина в която ходихме ни "помолиха" за покривки. Когато дойде тържеството, си купихме костюми и т.н.т.
3. Моята позната има дете във 2 гр. И тяхната учителка се е сменила, но децата даже харесват тази повече. Но и тя, както и учителката която директорката е ЗАМЕСТВАЛА били по майчинство или по болест /не съм сигурна за кое от двете/.
4. Нямам впечатление, че децата скучаят вътре или на вън.
HannaR мога да ти дам примери с ЧГ, в които всичко е "лустросано". Има много и скъпи играчки, които ако отидеш в неочакван момент стоят на шкафа, няма учебници и както ми бе казано преди години от една директорка-собственичка - "те тия книжки са ненужни, българската програма много-много не я ценим!".
KetiK твоето детенце е в 1 гр., нали?! Дай и ти мнение за по-големите групи, ако си чула нещо. "Вътрешните" деца само при вас ли са? Аз поне знам за 2, които са във 2 и 3 гр. А и преди имаше такова разискване в темите за ЧДГ - дали присъствието на "вътрешни" деца е критерии за качество, и доказателство за вяра и от страна на служителите.
Виж целия пост
# 79
Ами нямам наблюдение от другите групи, но за мен е важно детето ми с желание да ходи на детска, да използват всеки хубав ден за игра навън, да им сервират храна, която одобрявам и да получавам човешко отношение по всеки проблем, който изниква в процеса на съвместното гледане на деца. За мен тази градина няма конкуренция и няма да се уморя да го повтарям. Наистина не зная как стои въпроса с "вътрешни" деца, защото не ме интересува - аз си гледам моето дали е добре...
Виж целия пост
# 80
 Peace
Виж целия пост
# 81
Моето дете е във втора група и ходи с желание в детската градина. Наесен ще бъдем в трета група. Ще го запишем без никакво колебание, защото най-важното за нас е, че детето ни е спокойно и щастливо с приятелите си там. Нямам никакво оплакване от всички в градината, които неуморно се грижат за децата.
Виж целия пост
# 82
Nie se zapisahme v 1  grupa ot Septemvri. 6te se radvam ,ako ima drugi majki zapisali decata si tam, da se zapoznaem.
Виж целия пост
# 83
Има ли някой, който ще бъде 1 клас тази година в Ерих Кестнер?
Виж целия пост
# 84
До колкото разбрах почти всички от ДГ ще си останат и в първи клас. На 26 им даваха едните дипломи, а абитуриентите им дадоха и някакви други дипломи. Доста е емоционално в подготвителната група. И моите познати са много доволни. Даже учителките предложили да се отиде на екскурзия-и деца и учит. и родители и шефка. PeaceНо по принцип за у-щето мисля, че трябва да се види в темите за деца в училищна възраст.
Виж целия пост
# 85
здравейте мили мами, аз съм новак въобще за бг форума ,но ви следя . Искам да се консултирам с вас -- детенце е за първи клас и се насочихме към ЕК . Разбирам,че голяма част от дечицата в ДГ към  ЕК ще преминат нагоре. Имате ли представа за приема на деца за 1-ви клас ,които не са минали тази ДГ .Посетих базата и съм много приятно изненадана от всичко.След разговор с Доректора на  ЕК ,разбрах ,че се провежда тест-събеседване с децата .Може ли някоя мама да каже в какво се състои и какъв е шанса и моето детенце да се влее в тези редици?
С нетърпение очаквам коментарите Ви.
Виж целия пост
# 86
Уважаема gani66, ще ти споделя това, което знам. И то е от Директорката на детската градина.Явно ти си говорила с директора на у-щето. Има два изпита-немски и български. Шанса детето ти да влезе е голям, защото до колкото знам там си изпробват стандартни умения.Ако детето ти е ходило на ДГ/а то трябва да е/, и няма някакви отклонения, ще се справи. Мисля, че теста е свързан със СУ и факултета по психология. Изпита по немски е разговор.Но ако не знаете, ще сте начинаещи. Поне това знам. Но това си е стандартна изпитна процедура, която правят и в други частни училища.
 
Виж целия пост
# 87
много ти благодаря мила Захари. От дни не съм на себе си и си мисля за училишето,а всеки осъзнава колко са важни първите години  1-4 клас. Имахме късмет в детската и попадна на много добри учители детенце.Сега искам много да се случи и същото.Желая го  на всяка майка и нейното слънчице.
Виж целия пост
# 88
Случайно попадам на темата и понеже се обсъжда базата и някои от майките се насочват към ЕК и заради това е хубаво човек да има пълна информация преди да направи избор.

Проверете си докога и при какви условия детската градина на ЕК ще бъде в настоящата си сграда, защото ако не бъркам те са под наем в сградата на общинска детска градина, а общината е много на зор с местата и текат процедури по освобождаване на наетите сгради.

Някои по-оправни като ЕСПА са си осигурили безвъзмездно право на строеж върху общински терен, но пък не са се възползвали от него.

Та въпросът е дали ЕК имат дългосрочна програма да осигурят на децата, които приемат условията, с които са ги привлекли да се запишат.
Виж целия пост
# 89
Да бе, да. Този сюжет всяка година се "пуска", когато се приемат деца! Освен това дали биха прибирали пари, без да има сигурност.Нали се сещаш, че ако се случи нещо с базата, те трябва да върнат парите.Иначе родителите ще се разправят! Освен това общините са "на зор" от 3г. Но на общинарите така им изнася.И не мисля, че биха посегнали точно на голямо у-ще като ЕК. Сградата се използва по предназначение. Преди няколко месеца в общ.Сердика, ремонтираха една такава сграда. Хората се занадяваха.Е, сега е дом за възрастни.Ако трябва да си вземат сградите, трябва да тръгнат от тези, които не се използват "по предназначение".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия